Щоб скласти діаграму в excel, необхідно визначити набір тих даних, які повинні стати основою діаграми. Також варто продумати її вид, розмір, розташування. Табличний редактор передбачає широкий набір можливостей з графічного поданням числових і текстових даних, тому ви можете створити професійну, цікаву зовнішнім виглядом діаграму.

Починаємо роботу з введення даних. Нехай вам дано курси валют за тиждень і ви хочете побудувати діаграму за цими даними. Введіть в одному з стовпців назви валют, в сусідньому суміжному з ним - самі числові дані. Слід зауважити, що скласти діаграму в excel можна і на основі результатів обчислень за допомогою формул, але в нашому випадку дані представлені конкретними числами. Після введення даних, можете оформити дану таблицю, хоча на побудову діаграми це не впливає.

Викликаємо майстер побудови діаграм (Вставка/Діаграма) або піктограма із зображенням різнокольорових стовпчиків на панелі інструментів.


У вікні, слід крок за кроком вказувати системі, які саме налаштування повинні бути у вашій діаграми. Так, почати скласти діаграму в excel слід з вибору самого типу діаграми, вони візуально будуть відображені на екрані, а також джерела даних, тобто чисел з показниками валют, тут же вибираєте діапазон з підписами - назвами валют. Наступні кроки не обов'язкові, їх можна пропускати, тоді налаштування будуть застосовуватися за замовчуванням. Пробуйте їх змінювати на кожному кроці і тимчасовий результат буде показаний у віконці майстра.