Содова вода - це один з різновидів газованої води. Багато хто задається питанням: як зробити содову воду?

Саме винахід газованої води відносять до двох творцям, які не знаючи один одного винайшли технологію додавання двоокису вуглецю в воду.

Першим був зі Швеції Т.Бергман, який в 1771 році придумав спосіб як просту воду з додавання певних інгредієнтів перетворити на газовану і шипучу, яка скидалася на природне спливання бульбашок у воді.

Другим був пивовар Джозеф Прістлі, який звернув увагу на повітря, який накопичувався при бродінні пива в пивній бочці, а потім можливо впровадити в воду.


Цікавий відбувався факт з мишами: при довгому впливі даного повітря на них, вони вмирали. Але Прістлі це зовсім не зупинила, він вирішив поєднати смак даного повітря з водою, а потім даний напій дав спробувати своїм друзям.

В подальшому даний напій пропонували як цілющого. Пізніше Джозеф сформулював метод, в якому для отримання вуглекислого газу змішував сірчану кислоту і крейда, а потім цю консистенцію додавав у воду.

Содова вода як зробити в наш час нескладно, за допомогою впровадження вуглекислого газу в посуд під тиском в особливих умовах.