Найголовніше, перед тим, як плавити срібло - почистити.

Срібні вироби мають здатність втрачати свій блиск. Стаючи тьмяними, з нальотом сірого кольору вони бруднять світлий одяг. Щоб цього уникнути, за срібним виробом необхідний регулярний догляд. Як почистити срібний ланцюжок - особливих труднощів тут зовсім ні.

Для чищення ювелірних виробів існують спеціальні засоби, вони є у продажу в ювелірних відділах. На кухні можна також знайти засіб для чищення. Срібло тьмяніє і втрачає свій вигляд в результаті процесу окислення, при контакті зі шкірою, при виділенні організмом поту. При зіткненні з морською водою срібло також стає тьмяним. Якщо ви вирішили провести відпустку на морському узбережжі, то срібна прикраса краще залиште вдома.

Для чищення срібла в домашніх умовах потрібно будь миючий засіб, свіже вичавлений сік з краплею спирту, лимонна кислота.


Змішавши в однакових пропорціях всі інгредієнти і додавши трохи спирту, поміщаємо срібний виріб на ніч в цей розчин. На ранок ваша ланцюжок буде мати абсолютно свіжий і новий вигляд. Є ще один спосіб кип'ятіння. Виріб кип'ятимо у воді, співвідношення 1: 5, додаємо лимонну кислоту. Харчова сода також принесе позитивний результат, якщо срібло почистимо цим засобом. Екстремальним способом можна назвати кип'ятіння тривалістю в п'ять хвилин, в напої кока-кола, можливо.