Острів Корфу (або Керкіра) є найбільшим північним островом серед Іонічних островів. Розташовується він в північно-західній частині Іонічного моря. Ширина острова - коливається (від 5 до 30 кілометрів), довжина становить 60 кілометрів, а довжина берегової лінії - 218 кілометрів.

Відпочинок на Корфу - це відпочинок в горах і на рівнинах, у відокремлених бухтах та на обширних пляжах. Сучасні архітектурні будови острова вражають його гостей своїм сусідством зі старовинними пам'ятками. Красу Корфу оспівували багато письменники і поети (наприклад, Оскар Уайльд або Гете), зображували у своїх картинах багато художників (Альфред Сіслей, Едвард Лі та інші майстри пензля). Що там говорити, природою острова був зачарований навіть сам Наполеон.

На сьогоднішній день острів Корфу є одним з найкращих грецьких курортів - ідеальним місцем для елітного спокійного відпочинку. До речі, незважаючи на те, що масовий туризм розвивається на Корфу досить швидко, більша частина острова залишається як і раніше такою ж красивою і чарівною, такою ж дикою і незайманою, якою вона була описана в книгах письменника і вченого Джеральда Даррелла.

Сімейний відпочинок на острові передбачає відвідування невеликих затишних бухт і диких пляжів. Влаштуватися тут можна, як в щільно забудованих курортних зонах, так і в маленьких гірських селах зі збереженими традиційними грецькими правилами і законами. "Старе" і "нове" на Корфу поєднуються дуже гармонійно. Готелі Корфу можна вибрати як старовинні, так і ультрасучасні.

Важливо! Влітку і взимку готелі, звичайно ж, відрізняються за цінового сегменту. Тому необхідно заздалегідь, як слід, планувати свій відпочинок.

Увага: Клімат Корфу - дуже м'який, особливо в порівнянні з кліматом інших грецьких островів, але, все-таки, найбільш сприятливий час для відпочинку - це період, триваючий з початку червня і до кінця вересня.

Цікаві факти з історії Корфу

Історичним назвою острова є назва "Керкіра", безпосередньо пов'язане з грецькою міфологією. Легенда свідчить про те, що колись бог морів Посейдон закохався в одну дуже красиву німфу Керкіру, після чого викрав її і відвіз на цей острів. Тут дівчина народила сина, якого назвала феаки. В результаті, він і став прабатьком всіх феаков. До речі, існує думка, що саме Корфу описав в "Одіссеї" Гомер, як острів феаків.

По поверненню додому з Троянської війни Одіссей потрапив у шторм, і був викинутий на берег острова після корабельної аварії. Врятувала героя, нагого і виснаженого, царівна на ім'я Навсикая. А га острові феаків жив у той час і батько царівни - Алкиной. Саме він дав корабель Одіссею для повернення в його рідну Ітаку. Тривало це небезпечне плавання протягом десяти років. Однак, все це - тільки легенди, підтвердження яким жоден археолог так і не знайшов.

Пам'ятки Корфу

Пам'ятки Корфу і його найцікавіші місця вражають своїх гостей своєю оригінальністю та унікальністю. До них відносяться Музей азіатського мистецтва, Археологічний музей, Музей візантійських картин і знаменитий Музей Каподистрії, який був заснований в 1981 році. У цьому музеї представлені різноманітні особисті речі першого президента Греції, що є уродженцем Корфу.

Відвідавши музеї, як правило, туристи замислюються над тим, що відвідати на Корфу ще. "Візитною карткою" Корфу, одним з найпопулярніших місць цього острова, є Канони з невеликим "Мишачим" острівцем і античним центром містечка - монастирем "Влахерна".

Холм Ахиллио, розташований в колоритній і яскравою селі під назвою Гастурі, представляє гостям країни літній палац Єлизавети - австрійської імператриці. На сьогоднішній день кілька залів палацу відведені під музей.

Де відпочити в північній частині острова? Звичайно ж, на піщаних пляжах Рода або Сидарі. З дітьми можна відправитися також в одну із старовинних фортець, що знаходяться в центрі кофр. Перша фортеця - Морська (або Стара), побудована ще візантійцями, але згодом перебудована і укріплена венеціанцями. Зараз на її території знаходиться музей, в якому проводяться регулярні щорічні виставки грецьких художників. У літній час в цій фортеці регулярно влаштовуються різноманітні вистави зі світло-звуковими розважальними програмами та народними іонійськими танцями.

Берегова (або ж Нова) фортеця була зведена для захисту міста наприкінці XVI століття для його захисту від передбачуваного нападу турків.


Є вона також заодно і навчальною базою Військово-Морського грецького флоту. Вздовж рову, який її оточує, розташовується ще й міський ринок.

Обережно! По фортецях можна лазити з урахуванням своїх здібностей. Деякі спуски і підйоми є досить небезпечними або хоча б просто складними для більшості туристів.

Роздумуючи над тим, як відпочити на Корфу, важливо звернути також особливу увагу і на церкву Святого Спиридона - кафедральний собор, зведений в 1577 році і прикрашений прекрасними іконами. Святий Спиридон є покровителем міста Корфу. У даній церкви знаходяться також і мощі Святого Спиридона, що зберігаються в саркофагу, і збори дарів для мученика від віруючих людей. До речі, дзвіниця даного храму є найвищим будинком острова.

Курорти Корфу східного і північно-східного узбережжя

Відпочинок на Корфу всією родиною бажано проводити саме на східному або ж на північно-східному узбережжі. Наприклад, прекрасним місцем є Контокалі - містечко, що знаходиться прямо біля затоки. Контокалі схоже на справжній райський куточок і справляє враження "підкови". Дане місце є ідеальним для тих, кому подобається відпочивати в мальовничому й спокійному місці, незважаючи на те, що воно знаходиться недалеко від міста. У літній час затоку Контокалі повністю заповнюється приватними яхтами і катерами з самих різних кінців Європи.

Ще одним курортним містечком Корфу є стареньнькое рибальське поселення під назвою Гувія. На сьогоднішній день воно є курортом досить таки недорогим, але, незважаючи на це, заповненим ресторанами, кемпінгами і маленькими готелями. Як правило, тут відпочиває виключно молодь. Неподалік від Гувіі знаходиться також і традиційна село Данілля, яка вважається відкритим музеєм. Саме тут можна познайомитися з традиційним життєвим устроєм на Корфу.

У дванадцять кілометрів від Керкіра знаходяться і такі курортні містечка, як Дассия і Коммено. Назва "Дассия" походить від слова "ліс", грецького походження, що, між іншим, цілком виправдовує свою назву. Дерева тут ростуть прямо на піщаному пляжі, приносячи прохолоду і тінь, про які так мріється в сонячний і жаркий день будь-якому гостю цього курорту.

Дассия - це невелике містечко, створений завдяки поєднанню численних ресторанів, таверн і готелів. В принципі, це - надзвичайно затишне містечко, яке ідеально підходить саме для сімейного відпочинку (ну, і для тих, хто захоплюється водними видами спорту). Коммено - житловий елітний район з розкішними віллами, в яких проживають місцеві аристократи, і з самим чудовим на всьому острові готелем.

Трохи далі від Керкіра (в п'ятнадцяти кілометрах) знаходяться Пирги і Іпсос. Іпсос є одним з найбільш багатолюдних і знаменитих курортів. Називають його іноді ще й "Золотий милею". Курорт відрізняється двокілометровим піщано-галькові пляжем з найрізноманітнішими видами спорту, низкою місцевих барів і таверн, сучасних клубів, грецьких кафетеріїв і ресторанів.

Заборонено! Не можна з'являтися на платних пляжах в нетверезому вигляді.

Село під назвою Пирги починається саме в кінці пляжу Іпсос, неподалік від підніжжя найвищої гори на острові - гори Пантократор. У Пирги розташовується величезна кількість всіляких затишних готелів (здебільшого - прямо на узбережжі).

Курорти південно-східного узбережжя - не менше шикарний відпочинок

Південно-східне узбережжя Корфу - відпочинок для тих, хто любить жаркий південний клімат. На цьому острові варто відзначити такий старовинне містечко, як Бініцес, розташований у дванадцяти кілометрах від Керкіра. Колись даний містечко було одним з найулюбленіших курортів римлян.

Іншими курортами південно-східного узбережжя є дві рибальські села під назвою Мораітіка і Мессонгі. Ці села стали надзвичайно популярними завдяки неглибокому морю і неймовірно довгим піщаним пляжам. Саме тут, як правило, люди відпочивають з дітьми. До цього розташовує вся атмосфера Греції.