У наші дні ікона знову повертається в будинки до людей і стає сімейною реліквією, яку виділяють в будинку почесне місце і бережуть.

Як же правильно розмістити в квартирі ікони? Багато віруючих задаються цим питанням.

Червоний кут в квартирі повинен знаходитися в певному місці. Для того. щоб домашні могли зосередитися ні молитві, при розміщенні ікон потрібно дотримуватися деяких традиції.

Під час молитви людина, як правило, стає обличчям на схід. Тому правильно розмістити в квартирі ікони на східній стороні. Але не завжди планування дозволяє виконати цю умову, оскільки на східній стіні можуть бути вікна. А поруч з батарей і вікном ікону краще не ставити, щоб вона не зіпсувалася. У такому випадку від східного розміщення ікони потрібно відмовитися.


Нічого немає страшного в іншому розміщенні, оскільки щира молитва завжди буде почута незалежно від того, де висить святий образ.

Перед іконою має бути достатньо вільного місця для молиться, щоб він міг зануритися в свої думки і не відволікатися на тісноту і незручності.

Іноді ікони розміщують над ліжком. У головах вішається мірна ікона, яка береже і зберігає спокій сплячого, наповнюючи його чистими помислами.

Ікони можуть знаходиться в будь-якій кімнаті будинку - і в передпокої, і у вітальні, і на кухні.

Обов'язково потрібно повісити ікону в дитячій, наприклад ангела-хранителя, щоб він оберігав дитину.

Для ікон можна зробити спеціальну поличку. Можна повісити ікону на стіну. Якщо ікон кілька, то можна скласти з них композицію.