За допомогою зору ми отримуємо 80% інформації. Будова очі - дуже складна система. Будь - які відхилення, на нашу думку., Викликають у нас масу занепокоєння. Одне з таких недорозуменій, на наш погляд, - це, коли один зіницю більше іншого. Людський зіниця - дуже унікальна річ, на яскравому світлі він звужується, а в темряві розширюється. Зіниця являє собою отвір у райдужній оболонці ока. і через нього, бачене нами зображення, потрапляє на сітківку ока, а з сітківки передається в мозок. Зіниця реагує не тільки на інтенсивність світла, але й на наш емоційний стан. Зіниця розширюється і в ситуаціях страху і болю.

Якщо різниця ваших зіниць не перевищує одного міліметра, то це вважається нормальним і не повинно викликати занепокоєння, а тим більше паніки.


Розширення зіниць у дорослих - анізокорія, може з'явитися раптово. Причиною такої зміни будови ока може стати пошкодження нервових волокон очі, що впливають на м'язи, що звужують і розширюють зіницю. Такі порушення можуть зустрічатися у людей, які страждають на короткозорість. У таких людей зіниця більше, а бачить гірше.

Якщо розширення ваших зіниць тимчасове і воно вас не турбує, немає болів, дискомфорту, погіршення зору, то це не небезпечно. На розмір зіниць може вплинути лікування ваших супутніх захворювань, очні краплі або ліки від бронхіальної астми.Постоянное розширення зіниць може бути у пацієнтів, які страждають на глаукому, пухлиною головного мозку, мігренню, аневризмою, внутрішньочерепних кровотечею.