Увас в будинку з'явився новий друг - хвилястий папужка і ви хочете дізнатися стать свого вихованця, щоб дати йому ім'я. А для того, щоб визначити стать, треба уточнити вік вашого папужки, якщо продавець не сказав вам про вік пташеня, то постарайтеся дізнатися вік самі. Все залежатиме від вашої спостережливості. Спочатку огляньте головку вашого улюбленця, якщо не було ще першої линьки, то пір'я на голові будуть хвилястими, хвилі йдуть прямо від дзьоба. Перша линька майже у всіх хвилястих папуг починається не раніше трьох місяців. Якщо у вашого вихованця є на голові біла шапочка, то йому не більше трьох місяців. А тепер подивіться на очі пташеня, очі до п'яти - десяти місяців чорні, крім папуг - альбіносів, у них очі червоні.


Пізніше райдужка посвітлішає. У самців восковица постійно рожево - фіолетова або синя, а у самки до п'яти - шести місяцям, до статевої зрілості, восковица змінює свій колір на коричневий. Якщо ваш хвилястий папуга альбінос або лютінос, то такі методи визначення віку неприйнятні.

Купуйте молодих пташенят, так їх буде легше приручити і вони при покупці будуть цілком здорові. Доглядайте за своїми домашніми любімцаміежедневно, незважаючи на їх вік і стать, любите їх за індивідуальність і вони будуть дарувати вам тепло і радість, навчіть їх розмовляти і вони будуть для вас смішним співрозмовником.