По суті, зробити намисто можна з чого завгодно. Головне, щоб це "що завгодно" подобалося вам на вигляд, не псувалося, нанизувалася на шнурок, нитка або волосінь, не сприяло тому, щоб під вагою складових деталей нитка підстави рвалася, а самі деталі натирали або відверто травмували шию при носінні.

Складовими деталями для бус, крім стандартних намистин і бісеру, можуть бути і ключі, і великі красиві насіння рослин, і кільця, і обривки ланцюжків. Причому, якщо деталі для бус можна пофарбувати в різні кольори і взагалі в принципі пофарбувати, а то і розфарбувати за допомогою кисті, варіанти для ідей збільшуються в рази.

Зробити намисто з бісеру дуже просто - вибираємо бісеринки і викладаємо їх на столі в тому порядку, в якому ми хотіли б бачити їх у намисті.


Потім послідовно через кожну бісеринку протягуємо щільний шнурок або краще волосінь потрібного діаметру (актуально для тоненьких отворів в дрібному бісері). Якщо бісер дуже дрібний, нміть бус можна зробити такою довгою, щоб нею можна було обмотати шию в кілька разів. А можна зробити кілька зациклених ниток бус з бісеру і носити їх одночасно - для додання прикрасі масивності.

По суті, щоб зробити намисто з бісеру, необхідно правильно підібрати матеріали - головним чином, ретельно вибрати надійне кріплення, яке, в той же час, проходитиме в бісеринки.

А ще можна зробити маленькі колечка з зациклених ниток з кількома бісеренкамі, і нанизувати на яке-небудь підстава вже колечка, а не окремі бісеренкі.

Успіху і творчості!