Записувати гітару найкраще в професійній студії - думаю, в кожному великому місті така знайдеться. Там є і необхідне обладнання, і досвідчений звукорежисер, який допоможе в процесі. Але це коштує грошей, і, як правило, чималих.

Можна записувати гітару будинку, на комп'ютер:

1. треба встановити програму для запису музики з лінійного (або мікрофонного) входу звукової карти. З програм підійде навіть щось просте - наприклад, Adobe Audition, але краще пошукати програму типу Cubase.

2. якщо писати гітару "в лінію" (тобто в сам вхід), знадобиться шнур і перехідник, а після запису і в процесі електрогітара буде звучати як акустика - без дісторшна. Їм готову записану доріжку доведеться обробляти після, або в процесі, але для цього потрібна програма не нижче Cubase, і який небудь комп'ютерний емулятор комбіка, педалі або гітарного процесора.


Граючи в реальному часі, зі звуком ще можна працювати, а потім вже накласти той тембр, який припав до смаку. Але не кожен комп'ютер здатний витримає таке навантаження, і це треба мати на увазі.

3. якщо записувати гітару за всіма правилами, треба вибудувати ланцюжок: гітара, шнур, комбік, мікрофон, що знімає звук з комбіка, і встромлений в гніздо звукової карти, з якого йде сигнал на запис. При відсутності хорошого (з акустичної точки зору) приміщення, і хорошого устаткування, цей підхід не дасть якісного результату. До речі, карта теж повинна бути якісною, інакше виникає сильна затримка сигналу, і грати дуже незручно.