Як не погладшати при вагітності? Цим питанням задаються багато майбутні матусі, що стежать за своєю фігурою. І це правильно. Від чого залежить, що одні жінки сильно поправляються, а інші незначно?

За період вагітності жінка поправляється в нормі на 10-12 кг. Ця цифра складається з ваги дитини, ваги плаценти і навколоплідних вод, ваги молочних залоз (збільшуються під час вагітності), кілька кілограмів у жінки відкладається в області стегон живота в якості стратегічного запасу, щоб дитина не голодував, коли голодує його мати. Тому під час вагітності поправляються всі жінки - але хтось більше, а хтось менше.

Як же не поправитися при вагітності понад норму? Всі знають, що кожна страва має певну калорійність, ніж калорійність вище, і чим більше цих продуктів ви їсте, тим значніше додаєте у вазі (при недостатній фізичній активності).


Калорійність добового раціону в першу триместрі повинна становити 2000 ккал, у 2-му - більше на 500 ккал, а в 3-му ще на 500 ккал

Дізнатися калорійність страв можна зі спеціальних таблиць калорійності. Найбільш "цінними" є -вершкове і соняшникову олії, що містять жири і борошняні продукти. Але це не говорить про те, що потрібно зовсім відмовитися від висококалорійних продуктів, бажано їх вживати в помірних кількостях

Тому стежити за своїм харчуванням потрібно, починаючи вже з ранніх термінів вагітності