Вживання імбиру допомагає при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту: здутті живота, застої їжі в кишечнику. Його також використовують для лікування простудних захворювань, захворювань печінки, бронхіальної астми, статевої сфери.

Імбирний чай застосовують для зниження ваги. Як же пити імбир з метою зниження ваги.
При вживанні імбирного чаю не варто відмовлятися від інших продуктів. Обмеження стосується лише легкозасвоюваних вуглеводів.
Щоб приготувати імбирний чай, потрібно взяти 4 кореня імбиру (подрібнених) і залити 2 л окропу. Настояти 30 хвилин в термосі і додати до нього 50 мл лимонного соку.
Пити імбир потрібно так:
відразу після сну випити 250 мг (1 порція) чаю,
перед сніданком випити 2 порцію,
між сніданком і обідом п'ються третього і четвертого порції з інтервалом в 2год.,
перед обідом - 5 порція,
між обідом і вечерею - другий і сьомий порції,
замість вечері або перед вечерею - 8 порція.


Вона повинна бути випита не пізніше, ніж за 2-3ч до сну.
Для того, щоб швидко позбутися зайвої ваги імбирний чай пити потрібно регулярно протягом декількох місяців. Тоді зайва вага буде йти повільно, але вірно. Через кілька тижнів використання імбиру помітно додається енергії, зникають відкладення жиру, поліпшується травлення.
Не можна пити імбир тим, хто страждає на виразку шлунка, дивертикулезом, каменями в жовчному міхурі, неспецифічним виразковим колітом. Імбир не рекомендований при вагітності і лактації, при підвищеній температурі тіла.