Чи впливає група крові жінки на перебіг її вагітності? Впливає, але в дуже рідкісних випадках. Якщо у майбутньої мами 0 (i) група крові, а у майбутнього тата будь-яка інша, то у жінки можуть виникнути проблеми, є ймовірність появи в крові майбутньої мами групових антитіл, при наявності яких дитина сприймається як чужорідне тіло, після виявлення групових антитіл у новонародженого може виявитися найсильніша желтушка.

Велику небезпеку становить відмінність не по групі крові, а по резус-фактору.

Резус-конфлікт по відношенню до плоду, може відбутися в тому випадку, якщо у жінки негативний резус-фактор. Дитина з позитивним резус-фактором може сприйматися як чужорідне тіло і відторгатися імунною системою матері. Тоді під час вагітності обов'язково контролюється кількість антитіл, при високому показнику антитіл можуть постраждати печінка і селезінка плоду, що призведе до їх збільшення і розвитку гемолітичної хвороби новонародженого.


Вагітна жінка з негативним резус-фактором повинна постійно контролювати кількість резус-антитіл у крові, тоді підвищується вірогідність народження здорової дитини. З кожною новою вагітністю у такої жінки підвищується ймовірність збільшення кількості резус-антитіл, це стосується не тільки доношених вагітностей, але так само абортів і викиднів.

Під час вагітності у всьому дотримуйтесь призначень лікаря-гінеколога і ваші пологи пройдуть успішно, а маля з'явиться міцним і здоровим.