Як розплавити золото в домашніх умовах як і срібло - властивості срібла забезпечили йому широкий спектр застосування, починаючи ювелірною справою і закінчуючи електронікою. Однак робота з ним передбачає знання маси тонкощів і нюансів, а значить, перед тим, як плавити срібло, слід вивчити їх.

Перш за все, варто враховувати, що даний метал при плавці поглинає багато кисню, Виділяючись при затвердінні, кисень значно погіршує якість готового виробу. З цієї причини плавити срібло, як і деякі інші метали, слід в графітовому тиглі. Срібло також плавлять в електричних печах, нафтових, газових або коксових тигельних печах. Температура плавлення срібних сплавів - в середньому + 960? С.


Спочатку тигель треба трохи розігріти для усунення вологи і газів. Щоб запобігти окисленню шихти (що піддається плавці металу) додають флюс (матеріал, необхідний для усунення небажаних домішок), наприклад, деревне вугілля, а потім - раскислители (літій, кадмій і фосфор). Заливають шихту через факел газового полум'я. Велике значення має температура лиття: вона повинна бути близька до температури початку затвердіння. З цієї причини сплав залишають на кілька хвилин, потім додають разокіслітелі і перемішують. Потім розплав відливають у виливниці (готові форми або Інгус). Після завершення кристалізації і подальшої витримки злиток витягають.