Щоб розрахувати точку роси, вам слід скористатися спеціальною формулою. Виглядає вона так: Точка роси дорівнює by (T, RH)/(ay (T, RH)). Аргумент а тут має значення 17,27, аргумент b 237,70. Що стосується (T, RH), обчислювати це значення слід так: T дорівнює температурі в градусах за Цельсієм, а решта відносною вологістю в частці обсягу. (Завжди менше одного і більше нуля. А ось приставка y може трохи ускладнити ваші розрахунки. Щоб знайти y (T, RH) слід обчислити наступну формулу: (aT/(b + T)) + ln (RH).

Розрахувати точку роси в тому випадку, коли температура знаходиться в діапазоні від 0 до 600 за Цельсієм, а значення точки роси від нуля до 500 градусів можна, ось тільки кінцевий результат буде володіти невеликою похибкою в 0,40 градусів.

Виходячи з наведених формул можна впевнено заявити, що точка прагне до фактичної температури повітря при зростанні вологості.

Але це не єдиний спосіб для знаходження точки роси.


Існує спеціальний прилад, що дозволяє це зробити. Його назва психрометр. Пристрій призначений для визначення вологості повітря.

Існують спеціальні таблиці, які легко дозволяють визначити точку роси, якщо ви володієте даними. Для цього необхідно покопатися в інтернеті. Думаю, що перші пошукові запити вам дозволять знайти такі таблиці . Ще одним важливим моментом буде те, що визначати точку роси по таблиці можна лише за допомогою показників психрометра. Без пристрою у вас нічого не вийде. Вирішувати приклади ви можете і самостійно на просто калькуляторі.