Якщо ви раніше не знали, то кожне значення в градусах можна перевести в числове і назад. Приміром, 90 градусів (прямий кут) в числовому значенні буде Пі поділене на два. Або 3,14/2. Ну, це якщо представляти значення в дуже грубій формі з похибками. Насправді число Пі нескінченно довге.

Таким чином, якщо вам слід число перевести в градуси, то дане число потрібно розділити на 180/Пі. Або розділити на співвідношення 180/3,14. Тут не обійтися без калькулятора, так як обчислення досить складні.

Буває, що потрібно число перевести в градуси з хвилинами і секундами. Такі приклади кожен проходить в школі. Нехай це і не використовується широко на практиці, але ви можете брати за основу наступний факт: один оборот (360 градусів) дорівнює приблизно 57 градусів 17 хвилин і 45 секунд.


У перерахунку на секунди ми виходить 360 градусів дорівнює 20265 секунд.

Щоб здійснити зворотний процес перекладу градусів у секунди, ви можете помножити градуси на число 6,28, або множте на Число Пі помножене на два. У першому випадку ви отримаєте невелику похибку.

У тому випадку, якщо ви хочете отримати значення для артилерійської сфери, вам доведеться множити число на коефіцієнт рівний 0,001047. Якщо вам потрібно артилерійське значення великого кутоміра то тут доведеться помножити на 0,1047.