Якщо ви хочете самостійно скласти фінансовий план на рік, то краще не поспішати і створювати його поетапно. При повторному прочитанні плану у вас можуть виникнути питання, які потрібно обміркувати повторно. Зопалу писати план за 10 хвилин можуть лише школярі, які хочуть все і відразу.

Першим ділом встановлюємо цілі свого плану. Припустимо, ви хочете вивести свою організацію на дохід в 100 000 євро за рік. Слід розуміти, що для досягнення мети потрібно щось робити. Тобто, якщо ваша організація зараз заробляє 70 тисяч, а ви хочете 100000, то просто продовжуючи працювати в тому ж дусі нічого не зміниться. Доведеться робити ребрендинг, відкривати філію в іншому місті, скорочувати або навпаки кликати нових робітників.

Наступний етап, який дозволить вам правильно скласти фінансовий план на рік - оцінка результативності заходів.


Якщо ви вживаєте якісь заходи, то щось обов'язково змінюється. На основі свого досвіду ви можете знати, що щось робити слід в першу чергу, щось трохи пізніше, а якісь заходи краще взагалі не вживати. Кожна дія має нести за собою якийсь результат. Ви повинні віддавати собі звіт, що якщо ви міняєте вивіску для магазину, це, по-перше, для чогось робиться, по-друге, має щось міняти.

Виходячи з останнього, слід оцінювати і можливості зростання свого бізнесу. Може бути, у конкретному населеному пункті або районі нічого не можна змінити. Скільки не роби ребрендинг і не знижуй ціни, все буде даремно. Даний факт потрібно враховувати в першу чергу при складанні фінансового плану на рік.