Сімістор - це досить простий напівпровідниковий механізм, який при потребі нескладно замінити. Для перевірки симистора вам знадобиться такий інструмент як "цешка", причому найкраще розширена. У неї включається вольтметр, амперметр і омметр, також можна перевіряти кількість ват. Однак, ви можете мати і окремі датчики.

Щоб перевірити симистор, вам буде потрібно омметр або авометр, який вміє працювати в режимі першого. Напруга живлення даних пристроїв не повинне перевищувати півтора вольта. Кладемо симистор на стіл, беремо плюсовий щуп і прикладаємо до анода даного механізму. Мінусовій щуп, як ви вже здогадалися, прикладаємо до катода. Встановимо межа нашого виміру на "х1". Тепер беремо пінцет, замикаємо виходи керуючого електрода і анода. Ви повинні помітити, що стрілка індикатора відхилилася приблизно на середину шкали омметра.

Наступний крок.


Тепер плавно приберіть пінцет від електрода і анода. Якщо ви помітили, що ніяких змін не відбулося, стрілка стоїть на місці, то симистор у вас досить чутливий, це добре.

Тепер можна перейти до другого етапу перевірки. Розберемо симистор і перевіримо все на відкритій конструкції. При цьому вже слід вимірювати поріг перевірки до "х10". Якщо ви помітили, що після видалення пінцета симистор показує 150-300 Ом, то ви сміливо можете використовувати даний напівпровідниковий механізм в будь-яких конструкціях.

До речі, точно так само можна перевірити і тріністори, які є просто різновидом сімісторов. Відмінностей в процесі перевірки практично ніяких немає.