Вагітність - чудове стан жінки, яка мріє про дитину. Як хочеться швидше відчути ворушіння малюка, відчути реально його присутність. Плід починає ворушитися дуже рано, на восьмому тижні вагітності, коли починає формуватися його нервова система, але ці ворушіння не помітні для майбутньої мами, так як вони дуже слабкі і ембріон дуже маленький.

Складно точно сказати про нормативи при дозріванні дитини, адже присутні два індивідуальних організму зі своїми особливостями. Ворушіння свого малюка ви можете відчути в межах від 16 тижня вагітності до 24 тижнів. Якщо говорити про середньому показнику, то це 20 тижнів. Це залежить від багатьох чинників, навіть від того, скільки разів ви народжували.


Якщо ви будете мамою вперше, то ворушіння відчуєте пізніше, а якщо у вас не перші пологи, то помітите до 18 тижнів.

Перші ворушіння плода майбутні мами сприймають по-різному. Це може бути перекочування, слабкі поодинокі поштовхи, тремтіння м'язів живота. У перші дні такі зміни поодинокі, а потім стають регулярними.

Малюк в утробі матері не стежить за зміною дня і ночі і може бути активнішими в нічний час.

У нормі, після 28 тижні вагітності, жінка повинна відчувати не менше 10 поштовхів на годину і таких серій має бути кілька на добу.

Підвищення та зниження рухової активності саме вашого малюка, повинно вас насторожувати, адже це може бути ознакою кисневого голодування плода.