Стабілітрон є досить простим механізмом, який дозволяє стабілізувати напругу в електричних ланцюгах. Перш ніж використовувати його на виробництві, слід перевірити стабілітрон. Зазвичай перевірка потрібна на відповідальних виробництвах, включаючи військові та секретні розробки.

Як і в багатьох випадках перевірки пристроїв і механізмів, заснованих на використанні електричного струму, вам буде потрібно мультиметр або "цешка". Переведемо режим перевірки в Оми. Нам знадобиться торкнутися щупами обох контактів стабилитрона. Якщо ви бачите, що за шкалою мультиметр показує 300-600 Ом, то все з механізмом в порядку. Його можна використовувати на виробництві.

Щоб визначити точну працездатність вашого стабилитрона, доведеться зібрати спеціальну схему.


Знадобиться лабораторний автотрансформатор, до якого потрібно підключити мережеву вилку на 120 Вольт. Ставимо трансформатор в положення, яке відповідає мінімальному напрузі, яка подається на вихід. Тепер до контактів вилки через мультиметр і резистор на 10 кіло слід підключити наш стабілітрон. Для цього можна використовувати мідні дроти, які з'єднають ланцюг. Можете навіть використовувати ізоляційну стрічку, якщо у вас немає в даний момент робочого столу для перевірки.

Тепер включаємо лабораторний трансформатор. Все, що від вас вимагається, повернути ручку в максимальну напругу. Ваш мультиметр повинен бути переключено в вольтаж. Якщо показує, що напруга 20 вольт, значить стабілітрон повністю працездатний.