Цікаво, що птахи не тільки літають, але й можуть бігати по стовбуру дерева зверху вниз і знизу вгору. В основному, ті птахи, які особливо добре літають, не можуть ходити або ходять дуже погано, проте завжди бувають винятки і є такі пташки, які бігають дуже швидко. Птахи здатні і до лазіння, при цьому вони користуються ногами, іноді допомагають собі дзьобом і хвостом

Пищуха - пташка, яка бігає по стовбуру дерева знизу вгору.

, а Поползень повзає по стовбуру дерева знизу вгору і зверху вниз.

Пищуха звичайна і поползень тільки на перший погляд схожі за способом життя, але поползень - жвава блакитно - сіра пташка і маленька тиха піщуха в світло-коричневому з білуватими плямами оперенням мають відмінності в тому, що поползень однаково спритно лазить по деревах вгору і вниз головою, а піщуха сідає біля підніжжя дерева і тихо повзе по спіралі вгору, перевіряючи по шляху кожну щілинку і тріщинку кори.

Пищуха - одна із самих дрібних співочих лісових птахів.


Дізнатися її дуже легко за вмінням лазити по стовбурах, за забарвленням і по довгому тонкому дзьоба, схожому на криве шило. Піщухи оседли і в лісі їх можна побачити в будь-який час року. Поширені вони на величезній території від західних російських кордонів до Сахаліну. Піщухи і повзики обстежують кору стовбурів дерев і рідко опускаються на землю. Пищуху часто можна побачити на хвойних деревах. Харчується вона шкідниками лісу: дрібними жуками-довгоносики, листоїдами, попелиць, дрібними гусеницями і павучками, а також насінням з шишок хвойних дерев.