Якщо ви вирішили придбати дорогоцінний камінь і при цьому самі не розбираєтеся в них, то краще відразу здійснювати покупку з професіоналом, тому що дуже великий шанс, що вам продадуть підробку та оцінити діамант можна копійками, а ви заплатили за нього тисячі. Зараз дуже розвинена промисловість по підробці дорогоцінного каміння, буває, що і професіоналам дуже важко відрізнити справжній діамант від підробленого. А вже якщо ви самі в цьому не розбираєтеся, то 90% ви будете обдуреними. Тому беріть з собою професіонала і робіть покупку.

Якщо ви вже купили камінь і тепер хочете оцінити діамант, то вам потрібно відправитися в ювелірну майстерню, де оцінювач зможе це зробити. Він оцінить чистоту діаманта, його розмір і зможе вам назвати приблизну вартість такого виробу.


За одне ви зможете порівняти її з тією, по якій був придбаний діамант.

Якщо ви хочете його продати, ну наприклад, вам цей діамант дістався від бабусі, а зараз край як потрібні терміново гроші, і вам нічого не залишається, як оцінити камінь і продати його. Загалом то оцінювач і зможе вам підказати шляхи розповсюдження. Можливо, він і сам захоче купити камінь, щоб надалі його продати за вищою ціною. Якщо гроші вам потрібні терміново, то погоджуйтеся на цей варіант. Але раджу вам перш, запитати кількох оцінювачів, перш ніж розлучатися з каменем за першу запропоновану вартість. Знову ж таки є шанс продешевити і віддати камінь за мінімальною ціною, тоді як його можна було б продати в рази дорожче. Тому дізнайтеся кілька думок про вартість на ринку !!