Найбільш уживана і улюблена наживка всіх завзятих рибалок це дощовий черв'як, який існує в трьох видах: білий земляний, червоний гнойовий і вишнево-червоний дощовика. Якщо влітку знайти таких хробаків не складе великих труднощів, то восени, взимку та ранньої весни це вже проблема, саме тому велика кількість людей задається питанням, як вирощувати черв'яків.

Культивувати черв'яків ви можете як в саду, так і вдома у квартирі, але, як і всі живі істоти вони потребують догляду і певних умовах. Вирощування цих тварин в саду легше, бо треба вибрати місце у землі, ізольоване від кротів, стежити за постійною вологістю землі, а взимку щільно накривати соломою. А ось розведення черв'яків в домашніх умовах вимагає більшої ретельності.


Перше, треба вибрати для цих вихованців будинок, а саме, дерев'яний ящик з кришкою і з маленькими отворами. Далі дуже важливо приготувати компост, максимально нагадує природне середовище проживання. Забороняється використовувати хлоровану воду при вирощуванні, тільки чисту відстояну воду. У їжі вони не вибагливі, харчуються гноєм, овочевими відходами, хлібної кіркою. Витримка гною повинна бути не менше 5 місяців, в іншому випадку, черв'яки загинуть. Весь корм, що дається черв'якам, повинен бути ретельно подрібнений. Не варто різко міняти склад їжі, тварини повинні поступово звикати до змін. Слід пам'ятати, що хробаки також повинні дихати.