Астигматизм - серйозний дефект зору, широко поширений у населення всієї земної кулі, незалежно від роду занять людей. При астигматизмі порушена форма рогівки або конкретно кришталика ока, що веде до постійних безперервним головних болів. Корекція контактними лінзами - неповна.

Будь-якому хворому необхідно відповісти на питання як вилікувати астигматизм? Найбільш дієвими є новітні методики лікування лазером. У цьому випадку змінюють форму рогівки, впливаючи тільки на одну заломлюючу середу, разом з цим не зачіпаючи внутрішню структуру ока. Проводиться амбулаторно, лазерне вплив на око триває не більш ніж 40- 50 секунд, а саму корекцію можуть зробити за 20 хвилин.


Анестезія - місцева. Передовою технологією є LASIK, яка дозволяє відновити зір пацієнтові в найбільшому обсязі.

У народі пропонують ряд засобів, які допомагають хворому астигматизмом. Суміш соку морквяного і соку шпинату або суміш морквяного соку і бурякового соку.

Слід виділяти вроджений і з'явився після хвороби яких інших факторів астигматизм, методи лікування будуть трохи різними і залежати від індивідуальних особливостей пацієнта. Дітям, чиї найближчі родичі мають астигматизм, необхідно ще в ранньому дитинстві провести серйозне, комплексне обстеження у лікаря-спеціаліста, так як астигматизм має яскравий спадковий характер.