Для роботи з гіпсокартоном найголовнішим буде - проект. Треба чітко уявляти собі ті поверхні, які будуть оброблені цим матеріалом, а де будуть застосовані інші способи обробки, або взагалі обробка буде відсутній. Гіпсокартон бажано встановлювати після виконання всіх попередніх робіт, після того, як виконані інженерні розводки, проведені труби системи каналізації та водопостачання, визначені місця для решіток вентиляції та встановлені короба до них, коли електрик закінчив розлучення проводки і дав відмашку на початок обробки. Зрозуміло, все це ідеальний і редкодостіжімий варіант, але прагнути до нього бажано.

Коли всі підготовчі роботи завершені і відкладати далі немає можливості , доведеться зайнятися першим етапом - кріпленням профілю, або направляють.


Як кріпити профіль для гіпсокартону - є кілька методів, з яких каркасний справедливо вважається одним з найбільш оптимальних. Він полягає у виготовленні каркаса з спеціальних металевих напрямних. Ці напрямні кріпляться до стіни в місці, де потім буде знаходитися гіпсокартон. При виготовленні каркаса найголовніше - щоб та його частина, яка буде стикатися з площиною гіпсокартону, була якомога рівніше, для рівномірно і щільного прилягання гіпсокартону, щоб надалі уникнути деформацій і утворення небажаних подвижностей.