Перед тим, як зав'язати ковзний вузол (також званий "біжучим", по-англійськи - відомий "slipknot"), важливо зрозуміти основний принцип: один кінець шнура є "робочим" або "ходовим" і ковзає по іншому кінця, що дозволяє регулювати розмір петлі. Подібного типу вузли використовуються у риболовецькій практиці для прикріплення волосіні до гачка (ковзний вузол легко може розпуститися, тому "робочий" кінець необхідно закріпити на статичному "кореневому" кінці), а також у в'язанні і при виготовленні біжутерії.

Найлегший спосіб - зав'язати ковзний вузол як звичайну петлю, де "робочий" кінець шнура можна один раз обігнути навколо "кореневого", а потім протягнути назад і акуратно затягнути.


Слід врахувати, що подібний вузол є слабким і його нескладно розв'язати.

Більш "просунутий" метод застосовується при створенні прикрас, в яких великі намистини нанизуються на бавовняний вощеною шнур, причому необхідно змінювати довжину браслета або кольє, щоб виріб було зручно одягати. Потрібно нанизати намистини на шнур (бажано не дуже слизький, так буде простіше працювати), зігнути "ходовий" кінець і приставити до іншого, потім обернути половину зігнутого кінця навколо двох інших два або три рази.