Будь-які оздоблювальні роботи на горизонтальних поверхнях можуть бути розпочаті тільки в момент остаточної готовності підстави для укладання фінішного матеріалу. Процес підготовки такої підстави історично придбав назву стяжки. Тому немає сенсу відступати від стереотипів, і при використанні фрази "як робити стяжку" передбачається саме підготовка підлоги приміщень під оздоблювальні роботи, незалежно від технології цієї підготовки.

Найпростішим варіантом вирівнювання підлоги під єдиний рівень, що і досягається при укладанні стяжки, в тому числі і давно відомими в будівництві способами, є використання готових рідких самовирівнюючих сумішей. Слід врахувати, що вони присутні на ринку виключно у вигляді порошку, і завдання будівельника полягає фактично в додаванні рідини в строго обумовленій пропорції і ретельному замішуванні отриманого розчину.


Вилита на поверхню підлоги готова суміш природним чином заповнює нерівності підлоги і формує практично ідеальну поверхню. Головне - коректно розрахувати необхідну кількість суміші.

Ну а якщо даний спосіб здається непристойно дорогим, то тоді доведеться діяти по-старому, тобто підготувати цементно-піщаний розчин, викласти його на попередньо підготовлений підлогу і займатися безпосередньо стяганням при допомоги правила. Яке згодом дозволить візуально проконтролювати якість отриманої стяжки.