Протягом історії людство хвилює багато питань; один з найбільш животрепетних - питання про походження Всесвіту і, зокрема, планети Земля. Як з'явилася наша планета - теорій незліченну безліч.

Мільярди років тому пролунав страхітливої сили вибух, завдяки якому, відповідно до теорії Великого вибуху, почала свій відлік Всесвіт. По порожньому космічного простору розлетілися міріади частинок, заряджених енергією. Мільйон років пройшов, перш ніж частинки почали взаємодіяти один з одним - з'явилися атоми, завдяки яким потім спочатку сформувалися прості хімічні елементи, а потім складні. Об'єднуючись за допомогою гравітації, вони утворили гігантські хмари пилу і газу, а потім оформилися в статичні тіла - планети і зірки.

Так виникла планета Земля.


На старті свого життя, тільки-тільки починаючи приймати сучасні обриси, вона була гарячою і практично рідкою. Її ядро повільно стискалося, їм у великих масштабах виділялася теплова енергія.

Знадобився мільярд років, щоб Земля охолола, а земна кора, затвердівши, стала зовнішньою оболонкою планети. Саме рятує з надр Землі гази потім згодом стали основою для атмосфери. Частина їх осіла конденсатом на земній корі і перетворилася на океани.

На даний момент вважається, що Великий вибух понині в дії - Всесвіт продовжує розширюватися, космос змінюється, і нашій планеті.