Кажуть, що самі гостинні люди живуть саме на Кавказі. І справді про гостинність Кавказу ходять різні цікаві історії, всім знайомі кавказькі страви, такі як шашлик або той же люля-кебаб, а про таку приправі, як аджика і говорити не варто. Звичайно ж, сама популярна сьогодні в Росії і країнах СНД далеко не італійська чи французька кухня, а кавказька. Її смак знайомий кожному. Якщо взяти за приклад Росію, то тут існує величезна безліч дуже затишних і цікавих ресторанчиків з кавказькою кухнею, що вже говорити про сам Кавказі. Однак не тільки кухнею і повагою до своїх гостей славиться Кавказ, це місце неймовірно красиво, багато літературні класики і сучасники посвітили свої вірші цього місця. Ви завжди знайдете, що відвідати на Кавказі. Мальовничі простори, неймовірно блакитне небо, гори і столітні дерева, мінеральні джерела, які дарують найчистіші підземні води, все це про одну місцевості Росії - це Кавказ.

Пам'ять про минуле в руїнах Нарин-Кала

Можна нескінченно говорити про красу природи цього краю, але не тільки це приваблює сьогодні туристів в незабутню подорож на Кавказ. Тут ви зможете виявити історичні споруди, які з точки зору історії воістину безцінні. Готелі Кавказу надають можливості відправитися в екскурсію до історичних пам'ятників. Повірте, пам'ятки Кавказу гідні ваших очей.

Одним з таких історичних пам'яток можна вважати найдавнішу фортеця Нарин-Кала, яка була побудована в далекому четвертому столітті. У її древніх стінах колись зароджувалася сучасна мусульманська віра, проте саме християни правили цим землями аж до сьомого століття нашої ери. Фортеця зберігає вже занепалі в руїнах будівлі, які не пощадив час. Ці будівлі загадкові і цікаві, наприклад, церква, яка була побудована в п'ятому столітті і подібні будови. Іслам же увійшов на територію місцевих християн за рахунок того, що їхні правителі колись складалися у родинних стосунках з могутньою Персією. Саме це призвело до того, що вже на період сьомого століття в сьогоднішньому Дагестані склалося мусульманська держава. Спочатку місцеву церкву переробили під огнепоклонніческій храм, потім же вона переродилася в мечеть. Найстародавнішої у всій Росії вважається саме мечеть Джума, яка з'явилася в сьомому столітті. Дана ж фортеця колись височіла в ролі царського палацу, але часи змінювалися роками і тепер лише руїни зберігають пам'ять стародавніх правителів Кавказу.

Мусульманський центр Кавказу Кала-Корейш

Пам'ятки Кавказу відомі на весь світ. Для всіх тих, хто хотів би поглянути на старовинні мусульманські пам'ятники Гірський Кавказ відкриває п'ять до Кала-Корейш, дагестанському населеному пункту. Це місце паломництва не тільки для мусульман з Росії, але й з усього світу. Природно, тут також можна насолодитися архітектурними особливостями таких будівель, як наприклад, стародавня місцева мечеть. Поблизу мечеті можна знайти мавзолей, який присвячений династії, яка і поклала початок цього міста. Знахідки археологів в цих місцях не можуть не зацікавити туристів, адже тут знаходилися дуже цікаві речі, на зразок кам'яних саркофагів, що абсолютно не відповідало поданням істориків про стародавніх мусульман, природно, це яскравий доказ того, що коли іслам в цих місцях межував з язичництвом.

Але і сучасними пам'ятками може похвалитися древній Кавказ. У Карачаєво-Черкесії на сьогоднішній день розташовується найзначніша і велика астрономічна обсерваторія у всій Росії. Місцем її розташування є Нижньої Архиз, який воістину наповнений різного роду пам'ятниками. Не варто ходити занадто далеко думаючи, де відпочити, адже зовсім поруч від Архиза можна виявити древні християнські храми, які були побудовані в середні століття. Під час будівництва цих храмів ця земля належала державі Аланія, яке вело свої кордони тут у десятому столітті. На сьогоднішній день поки що була проведена реставрація лише одного храму і тепер він повністю в діючому стані, звичайно ж, владою планується відновити всі стародавні пам'ятники.

Гірський відпочинок в Домбай

Кавказ може з гордістю заявляти сьогодні про високі досягнення в області гірськолижного відпочинку. У цю область входить далеко не тільки катання на лижах або сноубордах, альпінізм можна назвати навіть більш популярним в цих краях.


Піком кавказького альпінізму можна вважати Домбай, адже саме тут можна знайти міжнародний центр для всіх тих, хто не тільки вже практикує, але і бажає спробувати свої сили в скелелазінні. Хочете свіжого повітря, а може бути є бажання парити, немов птах на дельтаплані? Це місце ідеально підійде для вас.

Природно, не обов'язково бути завзятим спортсменом або аматором спорту, це місце підійде всім, хто бажає насолодитися просто неймовірною свіжістю повітря, чудовим кліматом і отримати океан вражень. Сімейний відпочинок на Кавказі - це мрія.
Найвища вершина у всій Європі - ось що вабить сюди ентузіастів альпінізму. Ельбрус - це місце, яке хочуть хоча б просто побачити наживо, а вже бажаючих підкорити його ще більше. Річка Кубань повниться саме річками, які стікають з вершин Ельбрусу. Річки беруть початок в недіючому жерлі цього колись могутнього і суворого вулкана.

Здоров'я і довголіття мінеральних вод

Звичайно ж, розповідати про довголіття жителів Кавказу нікому не потрібно, це отже всім відома інформація. Що ж тут може дарувати життя? Повітря! Це один з найважливіших дарів місцевої природи, але славиться Кавказ не їм, а своїми мінеральними джерелами. Це напевно єдине місце, в якому питання стоїть, куди саме відправиться, щоб наповнити свій організм здоров'ям, адже практично скрізь можна виявити свої джерела мінералів. Оздоровчий відпочинок в єсентуки - це, напевно, одне з найчастіших рішень в Росії, коли людям хочеться поправити своє здоров'я і відновити тонус свого тіла. Тут є навіть своя легенда, однак яке місце на Кавказі не повниться легендами? Кожне! Легенда свідчить, що старий цар переживав про те, що у нього народився хворий син і, викупатися його у водах місцевих джерел, цар зміг вдихнути нове життя в дитини. Адже можна спокійно і без зайвої метушні провести свій відпочинок на Кавказі. Це місце ідеально підійде людям, які всі свої робочі будні тільки й думали про те, де б побути в тиші і спокої.

Кисловодськ - це ще одне місце, яке подарує вам оздоровлення. Воно й зрозуміло, адже саме в цьому місті налічується, мабуть, найбільше скупчення різноманітних здравниць. Природно, свою назву місто отримало саме завдяки мінеральній воді, яка мала кислий смак, ці води і сьогодні використовуються для профілактики свого гарного стану. Але не тільки цим прославлений місто. Наукові відкриття в цьому місці відбуваються мало не щодня. Кисловодськ і його місцевість, наповнена пам'ятниками стародавнього світу, які тисячами притягують в це місце туристів. Безсумнівно, за приріст туристів відповідає і дача Шаляпіна.

Відпочинок в П'ятигорську

П'ятигорськ отримав свою назву саме завдяки прилеглої горі, яка в свою чергу носить назву Бештау, що означає П'ять Гор. Це місце здобуло популярність тільки після того, як тут була зведена Костянтинівська фортецю. Тоді ж був отриманий статус міста, в 1780, році. Однак з історичних джерел відомо, що про цю місцевість згадувалося і в далекому 14 столітті. Безсумнівно, найулюбленішим видом відпочинку, як відпочинок на Кавказі всією сім'єю, тут служить саме оздоровлення, вірніше сказати найпопулярнішим. Це й зрозуміло, оскільки практика лікувальних процедур тут грунтується далеко не на одних мінеральних водах. Сучасний рівень медичного обслуговування і першокласні фахівці - ось причина популярності оздоровчих процедур в П'ятигорську.

У цьому місті широко практикується лазерне лікування, різні терапії і спа-процедури, барокамери, східні методи голковколювання, сучасні методики мануальної терапії та магнітотерапії , а також величезний арсенал інших не менш цікавих методик і практик. Кращими сьогодні вважається такі місця, для того щоб видужати своє здоров'я й відновити життєвий тонус втомленого за рік організму, це відомий на всю країну санаторій імені Кірова, а також Ленінські скелі або Галерея Палас. Відправляючи дикуном або на своєму автомобілі можна зняти для себе відмінне бунгало де-небудь на березі П'ятигорського озера або ж скористатися пропозиціями одного з міні-готелів, які дуже популярні в цьому місті.