Бажаючим отримати незабутній відпочинок і насолодитися красою природи, варто звернути увагу на озеро Іссик-Куль. Адже саме в цьому місці можна отримати задоволення від спокійного і розміреного відпочинку, отримати заряд бадьорості та енергії, а так само пізнати неповторні краси, які таїть у собі цей незвичайний шматочок земного раю. Відпочинок на Іссик-Кулі вже дано став вважатися пріоритетним. Адже море і закордонні курорти, незважаючи на всю свою привабливість, далеко і порядком приїлися. Зате незвичайне гірське озеро вабить своїх гостей новими враженнями, змушуючи повертатися сюди знову і знову.

Основні причини вибору курорту для відпочинку

Визначимо, чому варто вибрати саме цей курорт:

  1. Різноманіття всіляких видів відпочинку і широкий спектр надаваних послуг, поряд з розвиненою інфраструктурою, дозволяє насолодитися всіма пропонованими можливостями в повній мірі.
  2. Відсутність мовного бар'єру дозволяє добиратися і спілкуватися з усіма без сорому.
  3. Відмінне транспортне сполучення. До озера Іссик-Куль можна дістатися повітряним транспортом, на поїзді і на автомобілі. Все залежить від регіону, з якого відправляється турист.
  4. Можливість міжсезонного відпочинку. Крім лікувальних процедур, на Іссик-Кулі в зимову пору року можна насолоджуватися чудовими лижними курортами і різноманіттям лижних трас, гостинно приймають своїх відвідувачів. У такому випадку слід відправитися на північне узбережжя.
  5. Відмінна курортна інфраструктура, що дозволяє знайти відпочинок на будь-який смак і відповідно до матеріальними можливостями.
  6. Незвичайна лікувальна база запропонована в кількох санаторіях, що пропонують профільне лікування багатьох захворювань. Різноманітність методик, як загальноприйнятих, так і нетрадиційних, дозволяє вилікуватися від будь-якої недуги.
  7. Прекрасна кухня, яка поєднує в собі не тільки споконвічно російські страви, але й східні делікатеси, що дозволяють насолоджуватися своїми трапезами щодня.
  8. Велика кількість готелів, готелів і пансіонатів, що пропонують різні послуги за відповідними цінами.

Існує ще більше десятка причин, які говорять на користь відпочинку на Іссик-Кулі. Але для кожної людини вони суто індивідуальні. Тому прибувши на це унікальне озеро, можна знайти і для себе щось особливе.

Відпочинок на Іссик-Кулі всією сім'єю

Якщо галасливі морські курорти припускають активний відпочинок з постійною метушнею, криками і гамором, то на озері Іссик-Куль, подібних недоліків не знайти. Тут все зроблено для того, щоб людина і його родина по-справжньому отримали насолоду від відпочинку. У більшості випадків, тут практикується сімейний відпочинок, що дозволяє не тільки оздоровити організм, але і провести більше часу зі своїми рідними та близькими.

Навіть для прихильників більш галасливого проведення часу разом з дітьми знайдеться, чим зайнятися. Величезна кількість аквапарків, акваріумів, зоопарків, дитячих майданчиків та інших місць відпочинку, призначених саме для дітей, дозволять вибрати оптимальний варіант і направити енергію дитини в "мирне русло".

Важливо! Ні в якому разі не залишати дітей без нагляду. Незважаючи на кваліфікований персонал, допитливий малюк може захотіти пізнати щось нове і небезпечне. І тільки турботливий батько зможе вберегти його від помилки.

Природа Іссик-Куля

Думаючи, що відвідати на Іссик-Кулі, можна ткнути в будь-яку точку озера і не прогадати. Приїхавши на озеро, відразу розумієш, що потрапив у казку і починаєш захоплюватися незвичайними красотами і незвичайною природою. А різноманіття варіантів підкаже, куди краще поїхати і чим конкретним помилуватися. Відкриваються погляду гірські вершини з притаманною їм величністю захоплюють у свій полон кожного гостя курорту. Незвичайні пляжі з дрібним золотавим піском роблять прогулянки по березі озера незвичайно романтичними. Синя гладь Іссик-Куль манить у свої глибини. Різні грязьові ванни і мінеральні джерела дозволяють поправити своє здоров'я. А незвичайна рослинність змушує пізнати нові і нові чудеса природи, представлені виключно в цьому регіоні.

Особливо цінний надзвичайно корисний повітря в районі озера . У ньому змішані коктейлі з трав, мінеральних випарів, водних іонів та інших, не менш корисних елементів. Приозерний повітря сприяє лікуванню органів дихання і розслабленню нервової системи.

Завдяки надійному захисту Тянь-Шанського гір, взимку в цьому унікально регіоні не буває пронизливих вітрів.


А річний клімат м'який і приємний, через те, що вітру з пустель Азії не можуть сюди проникнути

Озеро Іссик-Куль це повноцінний мінеральне джерело, прекрасно впливає на організм людини і забезпечує релаксирующие процедури цілий рік. Незважаючи на його унікальний мінеральний склад, в цих найчистіших водах велику різноманітність риб і водної фауни. Незабутнім видовищем є і зграї лебедів, що гніздяться по берегах озера.

Увага! Підводне полювання і відстріл птахів суворо карається законом.

Займаючи понад 1000 кілометрів, прибережна зона озера Іссик-Куль досить контрастна. Адже перебуваючи на березі найчистішого озера можна спостерігати за засніженими вершинами гір, оповитих серпанком і за пляжами із золотистим пісочком одночасно.

Пам'ятки Іссик-Куль

Скільки б міст і курортних селищ не знаходилося на узбережжі озера, всі вони мають свої особливі пам'ятки Іссик-Куля, що приховують під своєю красою та унікальністю вікові таємниці регіону.

Одним з найбільш відвідуваних і популярних, є парк заповідник Пржевальського Н.М. Крім різноманіття флори і фауни, вивчення яких присвятив своє життя цей учений-натураліст, тут зосереджено безліч архітектурних споруд та скульптур, присвячених тваринам. Завдяки тому, що заповідник стоїть посеред хребтів Кунгей-Алатау і Терськей-Алатау, в ньому збережений незвичайний клімат, що дозволяє ужитися на його території всіляким тваринам з різних куточків планети.

Приїжджаючи на Іссик-Куль, обов'язково слід відвідати культурний центр "Рух Ордо". Він є центром освіти в релігії, завдяки зосередженню на його території 5 різних каплиць, що втілюють п'ять основоположних віросповідань. Тут закладений потаємний сенс, що, незважаючи на віру, яку сповідує людина, перед Богом усі єдині. Після відвідин парку залишається відчуття дотику до чогось прекрасного і піднесеного.

Для любителів скелелазіння й альпінізму важливою пам'яткою Іссик-Куля стане ущелині Джети-Огуз. Що знаходиться на висоті 2300 кілометрів над рівнем моря, воно виглядає як намисто, зібране з невеликих червоних скель незвичайної форми. Правда, місцеві жителі називають їх биками.

Обережно! Слід пам'ятати, що любителям гірських вершин і скелястих обривів без належної страховки, досвіду і допомоги провідника самостійно підніматися на вершини не рекомендується.

Залишаючи територію озера Іссик-Куль не можна не побачити Боомское ущелині. Воно є провідником у дивовижний світ тянь-шаньской природи, що дозволяє споглядати річку Чу і Чуйскую долину. У містах і селищах, розташованих на Іссик-Кулі, є безліч різних пам'яток більш чітко характеризують Азію і її основні історичні віхи. Різноманітність екскурсійних маршрутів дозволить вибрати найбільш цікавий і дізнатися про цю унікальну місцевості набагато більше.

Готелі Іссик-Куль

Велике різноманіття вибору готелів на Іссик-Куль, дозволяє вибрати найбільш підходящий по всіх параметрах. Досить важко вибрати кращий, так як у кожного їх них свої переваги. Для одних важливим показником є невелика ціна. Для інших - безпосередня близькість до озера. Для, третє - відмінна курортна інфраструктура. Четвертим необхідний розмірений відпочинок з дітьми. А п'ятим - найкраще безпосередня близькість до гірських вершин. Шості хочуть здобути профільну лікування. Готелі Іссик-Куль здатні задовольнити потребам кожного.

Скільки бажаючих, стільки і пропозицій. Хоча, останнім часом, особливою популярністю стали користуватися сімейні міні-готелі, що пропонують доступне житло з хорошим обслуговуванням і додатковими послугами. У деяких з них можна також отримати і спеціалізоване бальнеологічне лікування. Для жителів регіону заробіток на туристах став прибутковим бізнесом, тому вони намагаються зробити все можливе, що б вони поверталися до них знову і знову.

Як відпочити на Іссик-Кулі вирішувати кожному самостійно. Можна зайнятися альпінізмом, піднятися на гірські вершини, покататися на гірських трасах, поніжитися на пляжі, відвідати безліч визначних пам'яток, пройти курс лікувальних процедур і пізнати незвичайну культуру Киргизстану. Де відпочити в цьому мальовничому регіоні, слід визначитися заздалегідь. Різноманіття привабливих варіантів вражає, і вибір слід віддати виключно краще.