Національний парк Бориславська озера знаходиться на території Республіки Білорусь. Територія його дуже велика, досягає 70 тисяч гектарів. Для того щоб зрозуміти, що відвідати на Браславських озерах, потрібно хоча б трохи про них дізнатися.

Історія виникнення національного парку "Бориславська озера"

Вперше в цю місцевість відпочиваючі стали приїжджати ще в 20-і роки. В основному ці поїздки були пов'язані з екотуризмом, а самими завзятими туристами в цей район були студенти та службовці, які проживають у Вільно і Варшаві, так як було найпростіше сюди приїжджати. Завдяки цьому до 30-м рокам на цій території збудували перші бази відпочинку і дитячі табори. Трохи пізніше біля озера Дрівяти була побудована пристань для яхт і човнів.

Таким чином, район став потихеньку розвиватися. Стали з'являтися спортивні майданчики, лижні траси та ін. Під час війни туризм тут не розвивався, але після її закінчення, ближче до 70-м рокам туризм став рости швидкими темпами. У 90-х роках вирішили створити в цьому районі Національний парк "Бориславська озера" щоб зберегти і захистити від туристів первозданну екосистему цієї унікальної місцевості.

Пам'ятки

Бориславська озера - це такий куточок чистої природи, який всім припаде до смаку. Тут розташовані чудові ліси і незаймані рослини, а вид чудових озер просто вражає і захоплює. Тут знаходиться близько 30 озер, кожне з яких індивідуально і неповторно. Велика їх частина розташувалася біля басейну річки Друйкі, а з'єднуються вони між собою всілякими річками і невеликими струмками.

Кожне з озер має свої особливості. Так, наприклад, озеро під назвою Струсто володіє одним з найбільших островів Білорусі - Чайнін. А озеро волоссям Південний вважається найглибшим з усіх озер, що знаходяться на території парку. Крім того воно саме чисте і прозоре.

Тут можна побачити і унікальні пам'ятки Браславських озер. До них відносяться пам'ятники архітектури та археології, яких тут є чимало. Найбільше їх зосереджено в околицях центру парку, яким вважається місто Браслав. Самим знаменитим з них є костел Серця Ісуса в селі Слобідка. Кожен бажаючий може подивитися цю пам'ятку. Також подивитися можна церква Святого Миколая, що знаходиться в селі Ніколаюнци. Зроблена вона з дерева ще в давні часи. У Друе туристи можуть побачити кармелітський монастир XVIII століття і краєзнавчий музей. Тут можна дізнатися всю історію про сам національному парку та його жителів.

Крім цього на території парку знаходиться будинок ремесел, різні майстерні, в яких навчають і плетуть з лози та соломи, а також невеликий музей дерев'яної скульптури. Відпочинок на Браславських озерах з екскурсійною метою пролетить швидко і непомітно.

Екосистема Браславських озер

Бориславська озера багаті своєю різноманітною і унікальною екосистемою. Саме вона приваблює сюди безліч туристів. На території озер налічується більше 45 видів різних ссавців, близько 200 видів птахів, а також всілякі річкові мешканці та рептилії.

У лісі відпочиваючі можуть зустріти лося, білку, зайця, лисицю, косулю і багатьох інших тварин. Тут мешкають навіть такі рідкісні види, як борсук, бурий ведмідь і рись. Вони знаходяться в Червоній книзі Білорусі.

Якщо питання, де відпочити, ще не вирішене, тоді варто відправитися саме в цей заповідник. Великою цінністю для екотуристів є птахи, які мешкають на території великих озер, а також поблизу боліт і лісів.

Цікаво! Тут можна зустріти навіть самих рідкісних птахів, які зацікавлять навіть непрофесіоналів.

Також в озерах можна нарахувати близько 30 видів різної риби. Серед них можна зустріти коропа, сазана, щуку, миня, окуня і мн. ін. Тому завзяті рибалки будуть у захваті від тутешніх місць.

На території парку знаходяться різні рельєфи і гориста місцевість. Тут можна побачити безліч пагорбів округлої форми, які називаються Ками. Їх висота може доходити до 30 метрів. Є в парку і болотиста місцевість, яка займає близько 16% всієї території. Тому, якщо Ви хочете відпочивати з дітьми, тоді потрібно бути обережніше. Крім цього флора тут просто чудова - більше 800 видів судинних рослин, в число яких входять морошка, водяника, наяда мала і багато інших.


Всі ці принади ретельно охороняються і утримуються в чистоті. Вони дійсно варті того, щоб провести тут кілька днів свого відпочинку.

Де зупинитися

На Бориславська озера їдуть відпочивати абсолютно різні категорії людей. На чудових чистих озерах можна чудово провести сімейний відпочинок, медовий місяць або просто відпочити з друзями.

Для тих, хто віддає перевагу провести відпочинок тихо і спокійно, радіючи природі, зупинитися в цьому прекрасному парку можна в окремому будиночку, що знаходиться на березі озера. Ті, хто віддає перевагу хороші умови проживання, можуть зняти квартиру або будинок в самому Браславі.

До того ж можна оселитися на турбазі, яких в Національному парку досить багато. Можна вибрати її як поблизу Браслава, так і в його околицях неподалік. Рибалки ж можуть зупинитися в Будинку рибалки, який завжди гостинно зустрічає своїх гостей.

Це чудове місце орієнтоване в основному на природний туризм, який сам по собі не передбачає наявність комфортабельних умов. Тому тут немає жодної великої готелі Браславських озер. Їх замінюють туристичні комплекси.

Присутні тут і різні туристичні стоянки, на яких можна зупинитися на відпочинок з наметами. Такі стоянки досить добре обладнані, забираються і виглядають цілком цивілізовано. Для любителів наметового відпочинку це ідеальний варіант. До того ж, зупинившись в такому наметовому містечку на березі одного з озер, можна хоч цілими днями займатися риболовлею. Звичайно, це буде можливо за наявності у місці призначення спеціального дозволу на риболовлю.

Чим зайнятися на Браславських Острава

Найбільше тут сподобатися любителям рибної ловлі, адже озера, в яких можна порибалити, мають багато рибних місць, як дрібних, так і глибоких. Для рибалок тут особливо створені всі умови. Улов може порадувати навіть самого запеклого рибалки.

У цьому чудовому місці можна чудово відпочити від шуму і суєти, і насолодитися природними красотами і влітку, взимку. Вирвавшись із запиленого міста, це відчувається особливо гостро. В якості туристичних екскурсій у парку Браславських озер можна записатися на цікаві програми, в рамках яких можна поспостерігати за різними тваринами. Це можуть бути козулі, лосі або навіть бобри. Особливо це подобатися дітям, тому для них такий відпочинок також буде цікавим. Є й туристичні програми, які передбачають спостереження за птахами. Вибрати таку програму можна буде залежно від місця призначення.

Приїхавши на Бориславська озера, обов'язково варто відправитися в екскурсію на гору "Маяк ". Це одна з природних пам'яток, яка приведе в захват усіх відпочиваючих. Піднявшись на неї можна побачити всю територію парку. Особливо красиво виглядають озерні котловани, які зв'язуються один з одним за допомогою річок і струмків, немов по колу. Видовище це дійсно не забувається. Якщо хтось не знає, як відпочити на Браславських озерах, тоді неодмінно варто відвідати цю гору.

Здійснюючи екскурсії по околицях, крім озер можна побачити безліч чудових і найчистіших джерел і невеликих водоспадів. Вони надають свіжість і легкість. Біля багатьох подібних джерел туристи зав'язують стрічки на деревах, при цьому вони загадують бажання. Тим самим вони вірять у виконання мрії, а багато загадують повернутися сюди знову і не дин раз. Для любителів більш екстремального відпочинку на Браславських озерах також є розвага. Складається воно в поході на байдарках по бурхливих річках і озерах.

Проводити ж відпочинок на Браславських озерах всією сім'єю можна і поблизу озер, насолоджуючись прекрасним і спокійним відпочинком на їх пляжі, і відвідуючи екскурсійні тури вихідного дня, які розраховані як на дорослих, так і на дітей.

Саме тут можна піддатися романтичному настрою, яким овіяне все навколо. Для справжніх романтиків пропонується відвідати Браславський Замкову гору. Тут вдосталь можна насолодитися хвойним ароматом дерев і прекрасним видом зверху, звідки чудово виглядають озера Древяти.