Сьогодні багатьох цікавить відпочинок на Алтаї всією родиною. Таке проведення часу може бути активним або цілющим, а відпустку на туристичних комплексах неодмінно запам'ятатися вам на все життя. Отже, як відпочити на Алтаї?

Якщо ви любите пригоди, то вам неодмінно сподобається активний відпочинок, який включає в себе кінний, водний, велосипедний, пішохідний і, зрозуміло, комбінований. Якщо ж ви плануєте просто насолодитися місцевою природою з дітьми і помилуватися на красиві місця, то радимо звернути свою увагу на бази відпочинку. Туристичні фірми допоможуть вам вибрати кращу базу для вас.

Гірський Алтай являє собою країну контрастів. За один похід ви зможете побачити тут величезні масиви тайги, розташовані на схилах гір, скелі, обриваються прямо до води, альпійські луки, гірські вершини під шапками снігу, швидкі холодні річки, що закінчуються водоспадами, простори степів і багато дугою. Такий відпочинок на Алтаї стане незабутній.

Відпочинок на Алтаї всією сім'єю покаже вам, хто кожен район цього місця унікальний і неповторний. Алтай вразить вас різноманітністю свого ландшафту, таємничістю і первозданною красою. Але Алтай - це не тільки природа, а й безліч культурних пам'яток, включаючи загадкові письмена і таємничі кургани.

Пам'ятки Алтаю

Як вже говорилося, Алтайський регіон просто вражає своєю різноманітністю. На півдні регіону можна побачити Західно-Сибірську рівнину, в той час як на заході розташувалися дивовижної краси гори. За своїм зовнішнім виглядом вони багато в чому нагадують Альпи, так що, якщо ви думаєте, що відвідати на Алтаї, то неодмінно включіть їх у свою програму. Примітно, що Алтай нерідко називають сибірської Швейцарією. Деякі навіть вважають, що саме тут розташовується вхід в міфічну Шамбалу.

Зрозуміло, всі їдуть у відпустки, переслідуючи різні цілі. Деяким цікаві в першу чергу пам'ятки Алтаю, в той час як інших приваблює рибалка і полювання, а третім необхідно підлікуватися. У будь-якому випадку, ви завжди зможете знайти, як відпочити на Алтаї.

Медицина

Почнемо з лікування. Багато хто чув про курорт Белокуриха, який розташовується в долині однойменної річки. Повітря в цьому місці насичений доброчинними іонами, але навіть не це стало головним багатством курорту, а теплі джерела азотної води. Сімейний відпочинок на цьому курорті, безсумнівно, вкрай позитивно подіє на ваше здоров'я.

Археологія

Якщо ж вас цікавить, де відпочити, щоб побачити що-небудь новеньке, то ми рекомендуємо відвідати археологічні та природні пам'ятки Алтаю. За кількістю таких пам'ятників Алтай сьогодні займає одне з перших місць в нашій країні. Під час археологічних досліджень тут було знайдено чимало стародавніх поселень і городищ, а також могильників (ґрунтових і курганних). Прогуляйтеся з дітьми по місцях гірничих виробок міді та золота, печерним стоянках і культовим спорудам, багато з яких відносяться ще до кам'яного віку.

На особливу увагу заслуговує комплекс пам'яток в Коливань. Тут були знайдені сліди проживання стародавніх металургів, палеолітична стоянка і городище в районі села Сростки. Печера Денисова та поховальні камені долини річки Сентелек мають загальносвітове значення.

Гори

Зрозуміло, говорячи про Алтаї, просто неможливо обійти увагою його гори. На півночі регіону тягнуться паралельно один одному Чергинський, Семінський і Ануйскій хребти, за яким розкинулася велетенська довжина. Головним пам'ятником цих місць, який просто неможливо обійти стороною під час сімейного відпочинку, стала Денисова печера. Ця печера розташовується поблизу від села Чорний Ануй, яке знаходиться на березі річки Ануй. Вхід в печеру в декількох метрах над землею, в схилі однієї з гір. У цій печері вже не перший рік проводяться археологічні розкопки, за час яких було розкрите більше 20 культурних шарів, кожен з яких відноситься до своєї епохи. Найдавнішим місцевим знахідкам налічується вже більше 3 тисяч років.

Саме в цій печері були знайдені найдавніші в Північній Азії останки людини, вік яких дорівнює 42 тисячам років.


Одним з останніх відкриттів став каскад водоспадів річки Шинок.

Степ

Якщо вас цікавить, що відвідати на Алтаї в степовій його частині, то неодмінно зверніть увагу на Кулундинской степ. Можливо, вам вже доводилося чути іншу назву цього місця, край тисячі озер. Саме озера приваблюють сюди безліч туристів з усіх куточків світу щороку. Кулундинская рівнина є найнижчою і найбільшою сонячної степом на Алтаї. Зими в цьому регіоні малосніжні, а літо посушливе. Враховуючи те, що клімат в даному регіоні вкрай посушливий, вода в переважній більшості озер солона. Багато туристів приїжджають сюди на сімейний відпочинок спеціально, щоб подивитися на Кулундинской озеро, яке часто називають Алтайським морем. Розташоване це озеро в 60 кілометрах від Славгорода. Вода в озері тепла і слабосолона. Навколо озера розташовується степ і безліч піщаних пляжів.

Активний відпочинок на Алтаї

Якщо ви є любителем активного відпочинку і шукаєте, як відпочити на Алтаї, то ми тут ви зможете знайти безліч варіантів свого дозвілля. Навіть сьогодні в багатьох районах Алтаю збереглися основи традиційного життєвого укладу і господарювання. Це робить цей регіон особливо привабливим з точки зору етнографічного туризму. У наші дні місцеві жителі намагаються воскресити звичаї шаманів і бурханістскіе ритуали. Зокрема, туристи з дітьми зможуть побувати на фестивалі Ей-Ойин, який проводиться раз на півроку. Не менш цікавий буде і музей, який розташовується в селі Мендур-Соккон. У цьому музеї ви зможете познайомитися з культурою, історією та традиціями місцевих жителів.

Чимало цікавого тут знайдуть і ті, хто цікавиться археологією та історією. Найдавніші пам'ятники в цих місцях кажуть нам, що вперше люди прийшли сюди більше 1,5 мільйонів років тому. Свого часу Алтай був свідком виникнення, розквіту і занепаду таких держав, як Тюркський, Киргизький і Уйгуйскій каганати. Але найцікавіші пам'ятники, безумовно, відносяться до періоду скіфів. У їх число входять кургани, петрогліфи, кам'яні баби. У Улаганський район Алтаю можна подивитися на комплекс Кудирге.

Де відпочити на Алтаї любителям гірськолижного спорту? У Белокурихе, в районі озера Ай, на горі Веселої або в Горно-Алтайську. Любіть екстремальних поїздок по достоїнству оцінять дикі схили Теректінсокго і Катунського хребта. Сезон катання на лижах в цих місцях триває з середини листопада і по середину березня. Алтайські гори по праву вважаються одними з найвищих в Росії. Альпіністів приваблюють сюди засніжені піки, вершини і льодовики. Найвища сибірська гора, Білуха, теж розташувалася тут. Найчастіше сходження проводиться в групах, а переважна більшість маршрутів проходять кілька вище льодової кордону.

Відпочинок на Алтаї може включати в себе і водний туризм. Період повені для Алтайських річок припадає від двох до трьох перших місяців літа. В цей час зростає категорія складнощів місцевих річок. Найбільш складними вважаються маршрути, які проходять по річках Башкаус і Чулишман.

Одним з головних занять жителів Алтаю здавна є полювання. Найчастіше збирається група від 2 до 4 осіб, яку супроводжують гід і єгер. Нерідко вона ведеться у важкодоступних місцях, а для пересування використовуються лижі, вертольоти, автомобілі або навіть коні.

Риболовля

Іншим відмінним сімейним відпочинком стане риболовля на Алтаї. Катунь і Телецкое озеро, а також їх притоки славляться великою кількістю риби. Найціннішими породами місцевої риби є минь, таймень і харіус, а основним часом лову стали серпень і вересень. Найкраще йде ловля риби в гирлі приток Катуні. Трохи нижче, аж до гирла Іші, активно ведеться ловля миня, а влітку - різних риб породи коропових. У найбільш важкодоступні, але і багаті рибою райони Алтаю можливий трансферт на вертольоті.

Тепер ви знаєте, де і як відпочити на Алтаї. Сьогодні туристична діяльність в цьому регіоні достатньо розвинена, щоб у вас не було проблем з пошуком готелю Алтаю.