Відпочинок у В'єтнамі є справжньою пригодою. Якщо вірити відомої в'єтнамської легендою, найкрасивіший куточок цього краю створили спустився на землю таємничий Червоний дракон. Цим куточком є прекраснейшая бухта в Тонкинском затоці під назвою Халонг - там, де з смарагдовою морської гладі виринає близько трьох тисяч різноманітних острівців. Одним словом, вирушаючи на відпочинок до В'єтнаму, варто бути готовим до зустрічі з чим-небудь незвіданим.

Між іншим, тут ходять чутки, що один із нащадків того самого Червоного дракона і раніше мешкає в даній бухті, тому кожен бажаючий може з легкістю відправитися на його пошуки в супроводі гіда.

Обережно! Тим, хто не стикався з дайвінгом - не варто пірнати досить глибоко. Для новачків це може виявитися досить важким завданням.

Тисячолітня історія держави і чудові екскурсії по В'єтнаму моментально прибирають у туристів питання про те, де відпочити в цій країні ? Пам'ятки В'єтнаму - досить різноманітні. Тут можна побачити величезну кількість всіляких архітектурно-мистецьких пам'яток, кожен з яких є справжньою дивиною.

Нерідко, між іншим, туристи залишають і захоплені відгуки про дивовижну і незвичайною природі В'єтнаму - про величезну кількість вражаючих водоспадів, про звивистих річках, про кучма тропічних лісах і про найчистіших озерах. До речі, багато туристів приїжджають сюди спеціально і для пляжного відпочинку з дітьми - він становить величезну конкуренцію будь-якому морському курорту.

Де оселитися у В'єтнамі?

Готелі В'єтнаму гості країни можуть вибрати на свій смак - це може бути вілла, бунгало або стандартний готель. І влітку, і взимку місця варто бронювати заздалегідь, так як наплив туристів в різні пори року в різні місця, звичайно ж, трохи відрізняється. Однак де б готелі не були розташовані - на узбережжі або трохи далі - всі вони забезпечують своїм клієнтам першокласний сервіс.

Увага! Готелі В'єтнаму, розташовані на березі пляжів з найчистішим і білосніжним піском, нерідко пропонують постояльцям зручні шезлонги і парасольки від сонця, які входять у вартість проживання.

Національна кухня, пропонована в готелях (та й в різноманітних ресторанах і кафе ) гостям країни - неймовірно смачна і оригінальна. Хоча, бажаючі скуштувати страви інших країн можуть не переживати з цього приводу. В'єтнам пропонує туристам кухні різних країн світу, що є важливим чинником при виборі відпочинку.

Одним словом, як відпочити у В'єтнамі - думати не треба. У кожному разі, відпочинок буде воістину приємним і повним найбільш незабутніх вражень. Щорічно сюди приїжджає все більшу кількість туристів, причому незалежно від пори року, адже клімат країни (як, втім, і дешевий, але в той же час якісний сервіс) приваблює сюди величезну кількість людей.

Транспортна мережа В'єтнаму

Наземна транспортна система країни - система дуже розвинена. Як місцеві дороги (з'єднують міста, провінції і мегаполіси), так і національні та районні дороги вражають автолюбителів своєю якістю. Всі вони ідеально рівні, як кажуть, "без єдиної вибоінка".

Кожна провінція може "похвалитися" міжрайонними та районними автобусними станціями з чудовим обслуговуванням пасажирів, щодня совершенст. Більшість провінцій і, звичайно ж, великих міст пропонує туристам послуги таксі. Крім громадського транспорту в ходу у В'єтнамі ще й велосипеди з мотоциклами. Що стосується залізниці у В'єтнамі, то квиток на поїзд в будь-якому напрямку можна купити тут, як перед самим його від'їздом, так і заздалегідь.

Важливо! Незважаючи на те, що квитки і дуже зручно купувати прямо на станції, купувати їх потрібно тільки у віконцях кас.


Купувати їх з рук досить небезпечно. Для іноземців, дітей, літніх людей та інвалідів на залізничних станціях існують окремі спеціальні каси.

Коли краще відпочивати у В'єтнамі?

В'єтнам займає одне з перших місць в десятці найбільш привабливих місць в світі для відпочинку. Причому, якщо в 2007 році він посідав третє місце, то на даний момент він вже трохи піднявся - тепер країна знаходиться на другому місці.

Сімейний відпочинок у В'єтнамі російські туристи, як правило, планують найчастіше навесні, рідше - восени. Думка про те, що під час вологого сезону тут постійно йдуть дощі - абсолютно помилкова. Дощі, звичайно ж, час від часу тут проходять, однак йдуть вони на півдні не більше ніж по півгодини (максимум - година), після чого відразу ж виходить сонце. На півночі країни дощ, щоправда, може затягнутися і на пару годин. Насправді, сезон називається вологим зовсім не через дощі, а через те, що вологість повітря в цей час помітно піднімається. У сухий же сезон у В'єтнамі взагалі немає дощів.

До речі, щодо осінніх поїздок - необхідно знати про той факт, що в жовтні або листопаді в країні нерідко трапляються тайфуни і повені (на півдні). На півночі В'єтнаму вони здебільшого відзначаються в серпні і у вересні, але це відбувається вкрай рідко.

Але все ж відпочивати туристам краще в південному В'єтнамі, так як на пляжі тут досить комфортно вже навіть навесні. На півночі температура води взимку стає занадто низькою, тому досить прогрівається вона тільки під кінець весни. А літо підходить для відпочинку в будь-якій частині країни. Овочі та фрукти, зелений чай, риба, морські ванни і сприятливі погодні умови - все це знаходиться в розпорядженні туристів.

Пам'ятки В'єтнаму

З зручністю облаштувавшись в обраному готелі, необхідно добре подумати про те, що відвідати у В'єтнамі. Як уже згадувалося, найзнаменитіший природний пам'ятник країни - це бухта Халонг - справжнє диво, що вражає своєю красою і кількістю невеликих острівців - трьома тисячами. Острови, потопаючі в блакитній кристально чистій воді, відрізняються надзвичайно химерними формами. Відпочинок у В'єтнамі всією сім'єю буде просто чудовим при відвідуванні природних гротів і пляжів Халонга. Тут можна із задоволенням насолодитися справжнім спокоєм і тишею.

Найбільш цікавим гротом Халонга є Грот кам'яних стовпів (називають його також ще й Печерою чудес). У цій печері - три девяностометрових залу. У першому знаходиться безліч незвичайних сталактитів, тому, потрапляючи сюди, людині, як правило, здається, що він потрапив у якусь казкову країну, де мешкають таємничі гноми. Другий зал - світиться і іскристий під сонячними променями, за рахунок дивного з'єднання на стінах різноманітних гірських порід. Третій зал - це взагалі історична пам'ять країни. Свого часу він був важливим військовим об'єктом (у ХІІІ столітті Чан Хинг Дао зберігав тут загострені бамбукові кілки, призначені для руйнування флотилії Хубілая за допомогою їх зміцнення на річковому дні).

Цікавими місцями є також і грот Барабан ( видає звуки барабанного бою у вітряну погоду), і грот Бона, і двокілометрова печера Хангхань. Якщо говорити про такі природні пам'ятки В'єтнаму, як острови, варто відзначити, в першу чергу, острів Зеу-Реу. Багато туристів просять спеціально зупинитися на даному острівці для того щоб подивитися на особливий рідкісний вид мешкають тут мавп.

Гарними і цікавими островами є також і острів Нгоквунг з маяком, виготовленим з червоного каменю, і острів Туанчау з літньою резиденцією Хо Ши Міна, трьома приватними віллами і шикарним рестораном.