Челябінська область славиться наявністю великої кількості озер. Саме тому її порівнюють з Фінляндією і Карелією. І якщо подивитися на карту, то можна побачити, що озера з усіх боків оточують Челябінськ щільним кільцем. Популярні серед уральців, а також серед мандрівників такі озера, як Курочкіна, Тургояк, Увельди і Аракуль. Увельди є справжньою перлиною Південного Уралу. Тут озер багато і кожне має свої достоїнства. Тому будь-який гість знайде, як відпочити в Челябінській області.

Місцезнаходження, межі

Челябінська область входить в Уральський Федеральний округ РФ і є самостійним територіально-адміністративним утворенням. Вона знаходиться на півдні Уралу і в Зауралля. З північної сторони вона межує зі Свердловською областю, на півдні з Оренбурзької областю, на сході з Курганської областю, а на заході з Башкирією. Сумарна довжина кордонів дорівнює 2750 кілометрів. Площа Челябінській області становить 88500 квадратів. З півночі на південь протяжність області дорівнює 490 кілометрів, а з заходу на схід - 400 кілометрів.

Челябінська область популярна тим, що саме тут проходить так звана межа між Європою та Азією - по вододільним хребтах Уральських гір. Поблизу станції Уржумка на перевалі Уралтау розташований кам'яний стовп. На ньому з одного боку є напис "Європа", з іншого ж боку написано "Азія". Сатка, Златоуст, Катав-Ивановск розташовані в Європі, а Міас, Челябінська і Троїцьк - в Азії, Магнітогорськ - в обох частинах світу.

Клімат

Клімат континентальний. Зима морозна, тривала. Середня температура січня від -16С до 18С. Літо тепле, на південному сході спекотне. Середня температура липня + 17С + 20С. Опадів в рік від 300 мм на рівнинній місцевості і до 600 мм в горах. Вегетаційний період 130-150 днів.

Тут панує континентальний клімат. Взимку дуже холодно, більше того зима триває дуже довго. У січні в середньому температура повітря становить -16 ° С - -18 ° С. Літо ж спекотне на південному сході, в інших частинах тепле. У липні середня температура становить + 17 ° - + 20 ° С. Вегетаційний період становить 130 - 150 днів, а опадів випадає в рік від 300 до 600 міліметрів.

Географія, рельєф

В основному Челябінська область розташована на східному схилі Південного Уралу, а також у прилеглих до нього частинах Зауральской рівнини і Західно-Сибірської низовини. Всього маленька частина території, розташована на північному заході захоплює західні схили Південного Уралу. Пам'ятки Челябінської області присутні всюди. Приміром, вершини хребтів на цій території понад 1000 метрів над рівнем моря. Тут міститься безліч корисних копалин, а також поклади залізної руди, графіту, бурого вугілля, магнезиту, вогнетривких порід глин і т.д. Річки під назвами Міас і Урал є основними. Також тут знаходиться багато озер, що мають і прісну, і солону воду. Найвідоміші з них - Іртяш, Увільщи, Тургояк, Чеваркуль і Великі Касли.

Обережно! У Челябінській області було зафіксовано забруднення території радіацією. Це спостерігається в закритих озерах міста під назвою Озерськ: Челябінськ-65, де спостерігалося виробництво збройового плутонію і переробка радіоактивних відходів, в Снєжинську: Челябінськ - 70, де проводилася розробка ядерних боєприпасів і Трьохгорний.

Політика, соціальний устрій

У Челябінській області присутня республіканська форма правління. Це суб'єкт федерального держави. Главою області в Челябінську є губернатор, який шляхом голосування обирається на термін 4 роки. Главою обласного уряду є голова. Законодавчою владою тут є законодавчі збори. На даний момент обов'язки губернатора області виконує Петро Сумін. Адміністративним центром області є Челябінськ. Чисельність населення області становить 3,6 мільйона чоловік, це 3 місце з 8 регіонів Уралу. За даними листування населення, що проводилося в 2002 році, росіяни становлять тут 82,3%, башкири 4,6%, а татари 5,7%.


Тут присутні кілька релігій: католицизм, буддизм, християнство, іудаїзм, мусульманство. Однак найбільше тут розвинене православне християнство.

Фестивалі

Відпочинок в Челябінській області можна запланувати на свята і неробочі дні, тим більше, що вони збігаються з загальноросійськими. Якщо ви замислюєтеся над питанням що відвідати в Челябінській області, то зверніть увагу на проведені з 1998 року щорічні етнографічні фестивалі народів Євразії "Аркаим", які проводяться на території заповідника під назвою "Аркаим". У фестивалі беруть участь фольклорно-етнографічні групи, які збирають, зберігають і вивчають автентичний фольклор, традиції і звичаї народів; також беруть участь у фестивалі краєзнавчі музеї і майстри ремесел і народних промислів.

Чи плануєте сімейний відпочинок? Зверніть увагу на татарсько-башкирські свята: Свято плуга і родючості з травня по червень і Свято гусака, який проводиться в листопаді. Тут вам гарантовані яскраві запам'ятовуються враження.

Парки та заповідники

Відпочинок в Челябінській області можна поєднати і з роботою. Адже тут є все, для підключення до мережі живлення 220 В ноутбуків, смартфонів і іншої електроніки. Різниця в часі між Челябінськом і Москвою складає 2 години, причому тут присутній перехід на літній час.

Чудовий відпочинок в Челябінській області всією сім'єю вийде після відвідин національних парків і заповідників. Приміром, Ільменський заповідник, парки Зюраткуль і Таганай. Також популярний спеціальний природний та історичний центр "Аркаим". У Челябінській області національні парки і заповідники займають величезну територію, понад 200 тисяч гектарів, ботанічні та мисливські заказники займають площу 500 тисяч гектарів, а ботанічні пам'ятки природи, куди входять острівні і стрічкові бори, займають площу 184 тисячі гектарів землі.

Природа

Сюди можна приїхати для відпочинку з дітьми, адже ця область знаходиться в гірських лісах, північних степах і лісостепу. Майже вся рослинність присутня, яка поширена в арктичних і помірних зонах. Ліси тут листяні, хвойні, гірська тундра, лісостеп, рідколісся, кам'янисті рівнини.

Увага! Цикута може викликати опік шкіри, амброзія може викликати алергічну реакцію.

Пам'ятки

Головною особливістю області є те, що вона знаходиться на кордоні двох частин світу. На території області проведено дві ділянки умовного кордону, один з них проходить по горах - приблизно 150 км уздовж східного схилу Уральського хребта і водний - майже 220 кілометрів по річці під назвою Урал. Велика частина території області знаходиться в Азії, і лише незначна частина розміщена в Європі. Однак, незважаючи на це, готелі присутні повсюдно.

Челябінська область славиться річками, які діляться між 3 басейнами: Урал, Об і Волга. Урал відомий як край блакитних озер. Озер тут в цілому налічується 3000. Вони багаті рибою, в лісах багато ягід та грибів. Тому у туристів навіть не виникає питань, де відпочити. Озеро Тургояк отримало назву молодшого брата Байкалу. У ньому чиста і прозора вода і дно видно більш ніж на 20 метрів. До речі, це озеро входить до списку найбільш цінних водойм світу.

Челябінська область містить майже 200 охоронюваних територій. На сході Уральських гір знаходиться мінералогічний джерело Ільменський. У ньому міститься більше 70 гірських порід і 260 мінералів, заповідник Аркаим є одним з поселень "країни міст". Це відкриття визнали найважливішою подією в археології 20 століття, також популярні парки "Зюраткуль" і "Таганай". Гірськолижні спортивні комплекси "Аджігардак", "Абзаково" і "Завьяліха". Дозволять насолодитися зимовими видами спорту всім бажаючим.

Цікаво! Челябінська область має село, яке носить назву Париж. У ньому є копія Ейфелевої вежі.