Хоста - це невелике селище міського типу в Краснодарському краї, який вважається прекрасним місцем для відпочинку. Курортна зона в самому селищі, а також в його найближчому оточенні створена в кращому вигляді, тому численні туристи прагнуть відвідати цю відокремлене зону для відпочинку.

Географічна довідка

Особливість Хости полягає не тільки в прилеглому розташуванні до Чорного моря. Селище лежить з двох сторін річки з такою ж назвою, яка впадає в море. Дивовижне видовище, яким не всім вдається насолодитися.

Туристи приїжджають в селище переважно влітку, так як це самий відповідний сезон для відпочинку. Починаючи з червня, море стає теплим і спокійним, встановлюються сонячні дні, які переважають протягом усього курортного сезону. Тільки в жовтні Чорне море стає непридатним для купання, тому до цього часу туристи вже починають підшукувати інші варіанти для відпустки. Температура в літній час в середньому коливається біля позначки в 25 градусів, що є найбільш підходящим для відпочинку. При такій температурі засмага лягає рівніше, а прогулянки по околиці не здаються виснажливими навіть під прямими сонячними променями.

Готельні комплекси

Місто Хоста дуже маленький по своїй протяжності, населення його невелике, але це властиво курортним містечкам Краснодарського краю. Незважаючи на невеликі розміри поселення, готелі Хости можна назвати великими і комфортними. Мережа комплексів, в яких беруть численних туристів, відрізняється висококваліфікованим персоналом, комфортними номерами, а також широким спектром пропонуємо послуг.

Кілька великих санаторіїв допоможуть прекрасно організувати сімейний відпочинок. У комплекс послуг входить п'ятиразове харчування, зручні номери, а також оздоровчі процедури, які ідеально поєднуються з відпочинком у моря. Звичайно, може здатися, що наявність медичного часу скорочує можливості туристів для відпочинку. Насправді все не так, навіть в пансіонатах можна знайти час для пам'яток у вільні години або виділити на екскурсії цілий день. Підібрати бажані напрямки і порадити з вибором допоможе доброзичливий персонал.

Крім того, широкі можливості для розміщення пропонує приватний сектор. Місцеві жителі пропонують розміститися в відбудованих будиночках або зайняти кімнату або квартиру в центрі селища або на його околиці. Такий вибір допоможе зберегти частину коштів і дозволить відчувати себе мобільним протягом всього відпочинку. Правда, харчування доведеться організовувати самостійно. Далеко не всі приватні готельні комплекси включають сніданок в спектр пропонованих послуг.

Важливо! При укладенні договору про винаймання житла, необхідно передбачити всі умови, щоб при виїзді уникнути непередбачених проблем.

Неприступні стіни

Любителі культурного відпочинку неодмінно зацікавляться розташованої на території поселення Хостінскій фортецею. Відвідати це неприступне будівлю рекомендується з дітьми, які із задоволенням послухають захоплюючі історії, пов'язані з роками використання оборонного приміщення. Історичні дані дозволять розширити кругозір всіх відвідувачів, а відкриваються види порадують своєю мальовничістю.

Православна церква Преображення Господнього також користується популярністю серед приїжджих туристів . Особлива атмосфера, що панує в стінах храму, навіває на певний настрій і заставляється зануритися у внутрішній світ. Далеко не всі воліють під час подорожі насолоджуватися релігійними храмами, але церква здатна здивувати своїми архітектурними особливостями.

Природні краси

Відпочинок в Хості рідко обходиться без відвідин такого дивного місця, як тісосамшітовая гай. Вирощені дерева створили дивно мальовниче місце для прогулянок на свіжому повітрі. Такий відпочинок підійде для любителів умиротвореною атмосфери, так як прогулянки не можна назвати розважальним заходом. Тут можна скористатися пропозицією покататися на коні по просторах гаї, поспостерігати за гармонією природи. Поблизу с морем всі рослини стають розлогими з яскраво-зеленим покровом, що не може не викликати натхнення.

На цьому пам'ятки Хости не закінчуються.


Обов'язковим місцем для відвідування приїжджих гостей є Навалішінское ущелині. Це місце варте уваги, тому з Хости організовуються виїзні екскурсії до місця призначення. Прогулянки по цій місцевості приносять насолоду всім туристам незалежно від віку. Популярність цього напрямку не зменшується з часом, тому на його відвідування відводиться, як правило, цілий день.

Обережно! Відпочинок на природі в курортних містах може залишити негативне враження, якщо не подбати про свій комфорт. Рекомендується завжди мати при собі головний убір і бути готовим захиститися від палючого сонця.

Культурний відпочинок

Любителі пізнавального відпочинку можуть відвідати Музей історії Хостінского району. Незважаючи на гадану незначність курортної зони, Хоста має багату історію. Якщо ще не вдалося вирішити, що відвідати в Хості, можна віддати перевагу музею і розширити свої пізнання в історичних фактах. Великі виставкові зали і захоплюючі розповіді екскурсоводів можуть повідати дивовижні речі. Крім того, на базі музею організовуються виїзні поїздки по району, протягом яких можна дізнатися про наявність значущих місць, помилуватися красою природи і відвідати історичні пам'ятники.

Рідко коли туристи обходять стороною сірководневу водолікарню. Звичайно, аромат від таких водойм не відрізняється високим ступенем приємності, але оскаржити лікувальні властивості неможливо. Численні гості воліють прийняти ванни у водоймах, щоб поправити здоров'я, а також захопити з собою трохи лікувальної рідини, щоб і далеко від курорту мати можливість підлікувати турбують місця. Відпочинок в Хості всією сім'єю обов'язково проходить через сірководневі ванни. У дітей така поїздка викликає масу емоцій, так як неприємні відчуття від запаху і можливість поплюхаться в бруді викликає у них захоплення і безліч кумедних жартів.

Цікаво! Багато туристів їдуть в Хосту тільки для того, щоб ще на рік вперед запастися цілющою рідиною.

Класичний відпочинок

Крім різних напрямків для екскурсій, в Хості можна дивно провести час на пляжах. Схильність міста поблизу с узбережжям не забирає багато часу на дорогу. З будь-якої точки міста можна дістатися до моря за 10-15 хвилин. Прибережна зона оснащена всім необхідним обладнанням для комфортного відпочинку. А великі можливості для розваги на березі дозволяють туристам будь-якого віку насолодитися відпочинком. Гірки та басейни для дітей дозволяють урізноманітнити дозвілля молодшого покоління. Побувавши на пляжі, не захочеться і думати про те, як відпочити в Хості. Тут можна покататися по хвилях моря на бананах і плюшках, орендувати скутер або яхту і відправитися в далечінь морських просторів. Популярність такого відпочинку завжди зашкалює, тому не дивно, що більшу частину часу туристи проводять біля моря.

Різноманіття напрямків для виїзних екскурсій дозволяє туристам розширити спектр пам'яток і пам'ятників природи і культури. Дізнатися інформацію про популярних напрямках можна в готелі або безпосередньо на набережній, де обов'язково присутні точки, що надають інформацію про те, де відпочити. Як правило, всі туристи прагнуть відвідати аквапарки, винні заводи, а також гірські вершини.

Увага! Підбираючи екскурсійний тур, будьте уважні з організацією дозвілля. Найкраще детально дізнатися про майбутні заходи, організації харчування. Не варто розплачуватися за послугу до настання дня екскурсії.

Хоста - це маленьке містечко на березі моря, який нічим не поступається більш великим курортним центрам. Широкий спектр можливостей, що відкриваються приваблює численних туристів. Крім того, що панує атмосфера умиротворення і спокою приваблює сюди сім'ї з дітьми, щоб забезпечити їм найбільш комфортне і безпечне перебування. Наявність унікальних культурних та природних пам'яток здатне урізноманітнити перебування на морському узбережжі веселими екскурсіями. Миролюбні мешканці міста із задоволенням зроблять перебування на курорті комфортним і незабутнім. Краси природи і свіже повітря, а також широкий спектр оздоровчих процедур приваблює в Хосту туристів з різних куточків країни.