Вже не перше десятиліття Туапсе привертає російських туристів своїми прекрасними пляжами, зеленими схилами, курортами і найчистішим повітрям. У багатьох сімей навіть слоілась традиція приїжджати сюди щороку всією родиною. З цього приморського містечка зовсім нескладно в будь-який час перебратися на інші пам'ятні місця і курорти узбережжя Чорного моря. Однак не варто думати, що в самому місті мало готелів, готелів або пансіонатів. Тут сімейна пара з дітьми зможе відпочити влітку, як їм заманеться.

Загальні відомості

Відпочинок на Чорному морі в принципі здатний догодити будь-якому! Всі міські пляжі Туапсе забезпечені зручним пологим заходом в морі. Сьогодні в цьому місті є як громадські, так і приватні платні пляжі. Вартість відвідування такого пляжу зовсім невелика, так що весь сімейний відпочинок можна засмагати і купатися, скільки вам захочеться. Берегова лінія міста відповідним чином облагороджена, тут можна знайти безліч ресторанів і кафетеріїв, також тут розташовуються і магазинчики, в яких відпочиваючі зможуть придбати вся, що їм знадобиться. У Туапсе активно працює оренда катамаранів і різного спорядження для морських прогулянок, занять дайвінгом або просто купання. Пляжний відпочинок в цих місцях запам'ятається не тільки дітям, а й їхнім батькам.

Якщо ви хочете відпочити з дітьми, то вас неодмінно зацікавить, що в цьому місті вже давно і справно діють відразу кілька дитячих таборів. Якщо батьки побажають, то вони зможуть замовити своїм чадам путівку в один з таких таборів. Самі ж в цей час вони будуть насолоджуватися тишею і спокоєм в одному з знятих будиночків або ж можуть переміститися ближче до дитини в пансіонат. Ваші діти будуть поруч з вами, так що ви при бажанні зможете відвідувати їх постійно.

Що ж стосується доступності транспортних потоків в цьому місті, то тут теж все на вищому рівні. Практично всі місцеві визначні пам'ятки Туапсе ви зможете відвідати на машині, по залізниці або ж водними шляхами. У туристів тут завжди є вибір і альтернатива. Багато сімейні пари приваблює сюди якраз гарне транспортне сполучення.

Ціна на проживання в готелях Туапсе відрізняються своєю демократичністю. Слід зазначити такі готелі, як "Надія", "Морська" і "Ольга". Найбільш примітним дитячим табором стала "Орбіта", в якій дітям надається триразове харчування, спеціальне дитяче кафе. Діти можуть відпочивати тут у будь-який час року, а розцінки на послуги зовсім невеликі.

Водоспади Туапсе

Якщо ви розшукуєте, що відвідати в Туапсе, то не проходьте повз чудових водоспадів, які розташовуються поблизу від міста. Саме ці водоспади і стали головними пам'ятками цієї місцевості.

33-метровий водоспад розташовується на струмку Казенному, який є одним з приток річки Туапсе. Маршрут до цього водоспаду починається від однієї з міських автобусних зупинок. Бажаючим побачити на власні очі це буйство природи буде потрібно всього лише перейти саму річку по найближчому містку, після чого піднятися в гору. Вже з вершини гори можна буде почути рев цього водоспаду. У загальній складності маршрут до водоспаду складає близько 7 кілометрів, так що він неодмінно сподобається любителям піших прогулянок і туризму.

Водоспад річки Задубнова караулку став доступний відвідувачам відносно недавно, тільки лише в кінці минулого століття. Сьогодні завдяки залізниці від Краснодара в Туапсе, дістатися до цього водоспаду не складе особливих труднощів. Розташовується він в пішій віддаленості від станції Афапостік. Примітно, що в його районі на поверхню вибирається відразу кілька джерел, а навколо зростають деякі рідкісні рослини.

Водоспади річки Велика Собачка розташувалися у верхів'ях лівої притоки Псекупс, який впадає в нього поблизу згаданої вже станції Афапостік. Перепад висоти найбільшого водоспаду досягає 35 метрів. Трохи нижче за течією можна виявити цілий каскад менших по висоті водоспадів. Інструктори рекомендують відправлятися на цей маршрут, розраховуючи як мінімум на одну ночівлю, так як розташовується цей каскад зовсім не близько, майже в 20 кілометрах від станції.

Печери Туапсе

Жоден відпочинок в Туапсе не буде повним, якщо ви не відвідаєте місцевих печер.


Всього в цьому районі їх більше 40.

Важливо! Пам'ятайте, що відвідувати ці місця можна виключно разом з досвідченим фахівцем.

Перш за все, слід зазначити печеру гори Небеб. Печера під назвою Велика Кривенківське має вигляд тунелю, який практично ідентичний залізничному. Ширина печери сягає 4 метрів при висоті в 6 метрів. Загальна довжина трохи більше 20 метрів. У годині шляху від села Анастасіївка розташовуються дві гори, які місцеві жителі називають Двома Братами. Відстань між горами складає близько 100 метрів, а висота 920 і 890 метрів для східної і західної відповідно. Якщо південні схили гір практично вертикальні, то північні також круті, майже під 60 градусів.

У 3 кілометрах від селища Алтубінала розташувалося справжнє місцеве диво природи - Медові печери. Це місце унікальне тим, що в трьох печерах зі скель тече справжній мед. На такому своєрідному "заводі" щодня трудяться більше мільйона диких бджіл. Всі туристи, хто хоч раз пробував мед з таких печер, говорили, що нічого смачнішого не пробували у своєму житті.

Цікаво! Примітно, що гора, в якій розташовуються ці печери, називається бджолиних.

Ряд доступних туристам печер знаходяться в горі Індик. Характер цих печер дещо відрізняється від згаданих раніше. Якщо придивитися уважніше до оточення в них, то можна помітити виразні сліди перебування в них печерних людей. На одній із скель чітко видно насічки, зроблені первісним зброєю. На жаль, розташовується ця гора досить далеко від міста, майже в 20 кілометрах, так що відпочинок в Туапсе всією сім'єю її відвідування практично ніколи не передбачає. Цікавляться їй, в першу чергу, туристи і люди, захоплені історією. З вершини гори Індик бажаючі зможуть розгледіти безліч скель, деякі з яких мають досить химерну форму. Місцями такі гори нагадують бджолині соти.

Пам'ятки природи

Якщо ви цікавитеся, як відпочити в Туапсе, то ми рекомендуємо вам відвідати безліч красивих пам'яток природи, які розташовуються в цих краях. Для того щоб пройти в першій з них, слід почати шлях від Пушкінської вулиці міста. Після того, як ви пройдете невеликий гірський хребет, ви вийдете на вулицю Жданова. На самому гребені цього хребта можна розгледіти безліч ровів-окопів, більша частина яких вже встигла зарости травою. Ці рови залишилися одними з останніх свідчень Другої світової війни в цьому місті. Згаданий гірський хребет розділяє собою річки Павук і Туапсе.

Одним з найбільш красивих і цікавих місць околиць стало ущелині Вовчі ворота. Подібне назва досить характерно не тільки для Кавказу, але навіть і для цієї характерної місцевості. Раніше в такі ущелини заганяли вовків. Довгий час не дає спокою вченим загадка мергельної товщі, в яку виявилося врізане це ущелині. Ця гірська порода складається з чергуються шарів рожевого і білого кольорів, які йдуть строго паралельно, як ніби по лінійці, один одному.

Пам'ятки міста

Якщо вас цікавить, де відпочити в місті, то почати огляд його рекомендуємо з Приморського бульвару. З цього місця ви зможете побачити красиву акваторію Туапсинського порту. Весь бульвар прикрашений зеленню, а в самій його середині розташувався парк атракціонів, а також ряд пам'яток культури.

Зовсім поряд з морським вокзалом на узбережжі розташувався пасажирський причал, який майже на 50 метрів врізається в море. На південь від вокзалу спостерігачі зможуть розгледіти нафтової пірс. За обсягом вантажообігу порт Туапсе сьогодні займає третій рядок у загальносвітовому рейтингу. По сусідству з Палацом культури моряків розташувалася площа Жовтневої революції, на якій не так давно було встановлено обеліск на честь 50-річчя Великої перемоги.

Зовсім поруч можна побачити і вежу порту, яка видніється високим шпилем з бетону і закінчується красивим ажурним кулею. По ліву сторону від цього обеліска розташовується Вічний вогонь, а саме місце отримало назву Горки Героїв. Від Горки вниз йде сходи, спустившись по якій гості міста потраплять в історико-краєзнавчий музей, який працює з 1948 року.