Темп життя у великих містах постійно стомлює і наводить тугу. Заповнити запас енергії і настрою на цілий рік вперед можна, відправившись в туристичну поїздку. Але де відпочити, якщо грошей на закордонні курорти немає, а сумний настрій не дозволяє покинути межі своєї квартири. По всій території нашої батьківщини розташовуються безліч унікальних зон відпочинку, на які ще не вплинула цивілізація. Відмінним місцем для відпочинку є Тверська область. Це величезна ділянка землі, який розкинувся на західній частині Східно-Європейської рівнини. Тверська область має рівнинний рельєф і скромний запас корисних копалин. Тут розташовується безліч нафтових вишок, болота, багаті торфом, а також вапняки, які незамінні при будь-яких будівельних роботах.

Клімат в Тверській області, звичайно, не ідеальний, але сімейний відпочинок неможливо зіпсувати такими дрібницями. Через величезної протяжності цього регіону із заходу на схід, погодні умови можуть різко змінюватися. Виходячи з цього, численні бази відпочинку Тверській області організували непоганий дозвілля і масу розваг, для яких погана погода не є суттєвим фактором.

Історія Тверській області

Тверська область, як самостійне поселення виникло в IX-X століттях. Народи, що проживають на цій території, вели постійну боротьбу з Великим Новгородом. Перший час, Тверська область була забудована оборонними укріпленнями, які і стримували постійні атаки з боку непрошених гостей. Пізніше сюди стали з'їжджатися люди з усієї Русі через те, що в даному регіоні не діяли суворі закони Золотої Орди. Основна частина переселенців - це жителі захоплених і спалених сіл.

На початку XIV століття Твер починає суперництво з Москвою за лідерство в процесі возз'єднання руських земель. У Тверській області процвітали багато видів ремесла, серед яких збройова справа, торгівля, мистецтво, архітектура. Не всі історичні пам'ятки Тверській області дійшли до наших днів у хорошому стані. Після приходу Івана Грозного, Тверське князівство кілька разів піддавалося нападам з боку опричників і поляків. У роки Великої Вітчизняної Війни, тут проходили найбільш кровопролитні бої з фашистськими окупантами. Після війни, міста Тверській області піддалися масової реконструкції, після чого цей регіон став одним з найпрекрасніших місць на території Росії.

Столиця Тверській області

Твер - столиця Тверській області, де відбувалося чимало значущих історичних подій. У місті знаходиться безліч скульптурних та архітектурних пам'яток, які можуть розповісти багато цікавого про долю своїх володарів. Найкраще оговтатися до Твері раннім літом, коли тривалі екскурсійні поїздки не будуть здаватися такими нудними і стомлюють. Гостям Твері буде важко самостійно ознайомитися з її багатим історичним минулим, тому багато туристичні агентства організовують безліч турів по місту. Саме так можна поринути в атмосферу давно минулих часів, уявити, які порожнечі перебували на тих місцях, де в даний час розташовуються величезні житлові будинки. У місті не виникає жодних проблем з проживанням. Численні готелі Тверській області завжди надають привітний прийом своїм гостям. Заселитися в затишні номери можна за допомогою туроператора або самостійно.

На перший погляд може здатися, що Твер має багато подібностей з Петербургом. Дійсно, проспекти міста встановлені таким чином, як у багатомільйонної північної столиці. Після серії пожеж, основні споруди Твері були повністю знищені, тому реконструкції зазнали не тільки вдома, а й вулиці. І за останні двісті років місто практично не змінився. Через центр міста проходить Трехсятская вулиця - основний маршрут екскурсійних автобусів. Саме в цій межі міста була прокладена перша лінія трамвайних шляхів. В кінці проспекту розташовується міська набережна, названа на честь Степана Разіна, де відкривається казковий вид на Волгу - одну з найбільших річок в Росії.

Недалеко від набережної розташовується Успенський собор, зведений в 1722 році. Незважаючи на вік, це споруда збереглася в ідеальному вигляді, залучаючи справжніх шанувальників старовинної архітектури.

На протилежному березі річки Волги красується величезний особняк купця Ареф'єва, побудований в 1784 році.


У багатьох гостей міста, "Тверь" асоціюється з старим мостом, який переправляє на інший берег Волги тисячі людей. Цей міст служить місцевим жителям близько 100 років. І донині унікальна конструкція з металевих балок і раніше викликає захоплення у приїжджих та місцевого населення.

Пам'ятки історії

Що відвідати у Тверській області в перші дні канікул? Твер - багатий історичний довідник, який може повідати унікальні таємниці. Мало хто знає, що в 15 столітті Афанасій Нікітін, уродженець Тверській області, перший з усіх європейських жителів відправився в Індію. За довгі три роки своєї подорожі, Нікітін написав кілька літературних творів. "Ходіння за три моря" та інші оповідання цього мандрівника увійшли в розділ класична художня література. Пам'ятник Опанасу Нікітіну встановили на набережній і назвали його ім'ям. Серед решти видатних людей, Твер зберегла обеліски Калініна, Крилова, Салтикова-Щедріна, Пушкіна, а також поклінний хрест Михайлу Тверському.

Для того, щоб відпочинок в Тверській області запам'ятався надовго, обов'язково потрібно побачити і відобразити всі архітектурні та іменні пам'ятки історії. На правому березі Волги розкинулися залишки потужної оборонної фортеці, яка допомагала стримувати Поволжі від натиску сусідів. Після великої пожежі в Твері, це споруда не відновлювали, оскільки воно втратило своє значення. Недалеко від фортеці, археологами була знайдена перша берестяну грамоту. Сьогодні на цьому місці розкинувся Шляховий палац, а також частина Міського саду та стадіон "Хімік".

Крім нескінченного списку пам'ятників в Твері, варто згадати і про наявність в місті безлічі великих музеїв. Найбільше туристів приваблюють музеї тверського побуту та військових традицій. Ці будівлі являють собою ідеально збереглися садибні комплекси, які можна побачити далеко не у всіх куточках нашої країни. Основні експонати - предмети побуту стародавніх народів, а також унікальна колекція старовинної зброї. Крім цього, в Твері багато музеїв, присвячених життю великих письменників.

Природа Тверській області

Як відпочити в Тверській області тим, хто не є шанувальником архітектури та історичних пам'яток? На території цього регіону протікає безліч річок, на берегах яких, зведені сучасні бази відпочинку. Найбільші річки - Волга, Дніпро і Західна Двіна є символом російської природи, завдяки своїм величним притоках. По берегах річок розташовуються величезні рівнини з лісами і полями. Це просто рай для любителів полювання і далеких туристичних походів.

Увага! У холодну пору року клімат в цьому регіоні несподівано змінюватися, тому відпочиваючі можуть підхопити простуду і трохи зіпсувати спогади про довгоочікувану відпустку.

Довгоочікувана поїздка з дітьми вийде незабутньою, якщо звернути з Ленінградського шосе і відвідати базу відпочинку "Завидово" . Це місце найбільше підходить любителям тихого і спокійного відпочинку в колі близьких людей. База розташована на місці злиття річок Волга і Шоша. "Завидово" користується величезною популярністю не тільки серед приїжджих, а й серед місцевого населення. Цей комплекс розташований в 175 км від Москви. Для проживання відпочиваючих пропонуються невеликі будиночки, в яких одночасно може розміститися до чотирьох чоловік - непогане рішення для сімейного відпочинку.

"Пачкове" - ще одна зона відпочинку, яка відрізняється більш широким охопленням туристичної інфраструктури. База розташована в лісі, недалеко від Твері, для тимчасового проживання призначені шикарні готелі і бюджетні двоповерхові котеджі. Це просто рай для любителів полювання, риболовлі та туристичних прогулянок по лісі.

Відпочинок в Тверській області всією сім'єю повинен залишитися в пам'яті надовго, тому варто уважно обміркувати маршрут екскурсій або забронювати номер в вподобаної базі відпочинку. Тут кожен знайде собі розвагу до смаку, починаючи від прогулянок по музеях, закінчуючи риболовлею і полюванням на кабанів. Тверська область - унікальна зона відпочинку, яка працює в будь-який час року.