Стамбул - це один з найпопулярніших напрямів для подорожей. Така популярність пояснюється широким спектром послуг, можливостей і відносно невисоким бюджетом на організацію подорожі. Крім того, душа Туреччини, Стамбул, - це її цілісний образ, тут зібрані найбільш значущі культурні пам'ятки, інфраструктура розвинена у високому ступені. Достаток фарб вдень і світла вночі змушує насолоджуватися красою міста, а сприятливі кліматичні умови роблять подорож до Стамбула бажаним для багатьох людей. Але і це не найголовніша причина, чому відпочинок в Стамбулі користується величезною популярністю. Всі можливості і унікальні риси такої подорожі описані нижче.

Дивовижні музеї

Одним з найпопулярніших музеїв Стамбула є Археологічний музей. Тут можна не тільки подивитися на саркофаг Олександра Македонського, а й вивчити побут і культуру древніх цивілізацій. Дуже багато музеїв в Стамбулі присвячено різним напрямам мистецтва. Тут можна насолодитися шедеврами гончарної справи або зануритися в світ мозаїки. Особливу естетичну красу подарує музей килимів, адже саме турецькі майстри здатні створити прекрасні зразки, які оцінюються за найвищими світовими стандартами.

У зв'язку з схильністю Стамбула поблизу с морем, а також значимістю міста у воєнні періоди, чимало великих музеїв присвячено військовій техніці та корабельному мистецтву. Різна спрямованість музеїв дозволить задовольнити різні цілі при їх відвідуванні і дізнатися багато пізнавальних фактів історичної значимості. Відвідувати музеї Стамбула рекомендується з дітьми, так як захоплюючі експозиції зможуть зацікавити юних відкривачів, а також розширити їх пізнання в різнопланових областях.

Важливо! Більшість музеїв Стамбула не працює по понеділках, тому при організації дозвілля рекомендується заздалегідь ознайомитися з графіком роботи і проведеними лекційними заняттями.

Християнські собори і мечеті Стамбула

Якщо виникає питання про те, що відвідати в Стамбулі, варто розглянути можливість знайомства з християнськими храмами. Їх унікальність полягає в давності зведення, адже нечасто вдається зануритися у святу атмосферу IV, ну або хоча б XI століть. У Стамбулі є три значних для християн храму, які обов'язково потрібно відвідати. Це не просто місцеві визначні пам'ятки, це по-справжньому духовно багаті місця, де внутрішній світ починає жити своїм життям. Серед таких місць варто виділити Храм святої Софії, Церква святої Ірини, а також Церква святого Спасителя.

Не варто обділяти увагою і турецькі мечеті, які здатні здивувати своєю помпезністю. Боротьба релігій позначилася на зовнішньому і внутрішньому оздобленні храмів, тому не відвідати ці скарбниці буде великим упущенням. Відпочинок у Стамбулі всією сім'єю не повинен пройти повз величезних храмів ісламу. Найбільшою і величної мечеттю є Блакитна мечеть. Крім неї, можна відвідати мечеть Фатіха, мечеть Ейюпа і мечеть Султан-Ахмета. Практичним всім з них притаманний стиль бароко, що ще більше робить відвідування привабливим.

Увага! Релігія займає особливе місце у жителів Туреччини, тому не варто вступати в дискусії з приводу того, який напрямок є істинно вірним і духовно процвітаючим.

Палацовий переворот

Сімейний відпочинок обов'язково включає в культурну програму пізнавальні екскурсії, які відкривають нові горизонти підростаючому поколінню і розширюють кругозір батьків. Стамбул - найбільше місто Туреччини, тому не дивно, що тут розташовані величезні палаци, резиденції султанів різних часів.

Відвідуючи палаци, можна сповна помилуватися на пам'ятки Стамбула, які представлені по всьому місту. Це важливий культурний центр, який здивує своїми красотами. Серед обов'язкових місць для відвідування варто виділити Палац Еребатан, Палац Топкари, Палац бейлербей, Палац Долмабахче і інші палаци і павільйони.

Богемне життя

Стамбул буквально створений для комфортного відпочинку гостей різного віку і різних вдач. Багаторічний досвід прийому туристів дозволяє задовольняти потреби найвимогливіших особ, розміщуючи їх в дивовижні і комфортні готелі Стамбула.


Тут легко знайти варіант за різною вартістю і пропонованих послугах, які будуть виконані за височайшим розряду. Сервіс в цьому місті розвинений відмінно, як втім, і вся інфраструктура.

Величезна різноманітність ресторанів з дивовижною турецькою кухнею здатне порадувати кожного туриста, дивуючи смаковим колоритом. Зручне розташування поблизу с головними готелями, а також значними місцями міста дозволяє завжди відчувати себе комфортно і насолоджуватися смачними стравами. Особливу увагу слід приділити солодощів, які в Стамбулі представлені в величезному розмаїтті. Особливі технології приготування східних страв зроблять кожного прихильником цієї кухні.

Молоді, що відвідала Стамбул, не доведеться довго гадати, де відпочити, адже в місті розвинена мережа клубів, в яких проводяться масштабні вечірки на будь-який смак. Нічне життя розвинена відмінно в Стамбулі, так як це не просто центр культури, це ще й центр розваг. У будь-який час року можна насолодитися дивовижними уявленнями в клубах, де всю ніч не змовкає музика.

Стамбул - центр торгівлі

Незалежно від сезону, і влітку, і взимку, величезною популярністю серед туристів користується східний базар. Саме тут можна купити все що завгодно за привабливою ціною. Похід за сувенірами краще всього почати з Критого базару в старому місті, де можна знайти дивовижні турецькі штучки за привабливою ціною.

Розвинена мережа модних торгових центрів, а також величезна площа ринків зробить шопінг у Стамбулі дивним проведенням часу. Недарма саме сюди організують спеціальні тури, основною метою яких є відвідування магазинів і ринкової площі. Не варто довго думати про те, що відвідати в Стамбулі, коли перед кожним відкривається величезна перспектива насолодитися походами між прилавками з майстерно зробленими товарами.

Обережно! Будьте уважні до своїх гаманців і сумок. Як і на будь-якому базарі, на ринках Стамбула працюють шахраї, які непомітно витягнуть всі гроші з захоплених туристів. Достаток товарів величезне, але від цього більшою мірою розсіюється увага.

Місце для тих, хто жадає відпочинку

При відвідуванні Стамбула не варто забувати, що він знаходиться на узбережжі, тому класичний відпочинок ніхто не скасовує. Не варто й думати про те, як відпочити в Стамбулі, адже відмінно обладнані пляжі і всі водні розваги знаходяться в межах досяжності. Час, проведений на пляжі, залишить тільки позитивні емоції, адже сонячні ванни Стамбула здатні подарувати дивовижний загар, а тепле море освіжить після прогулянок по місту.

Крім того, зі Стамбула легко дістатися до інших цікавих місць у Туреччині, скориставшись поруч екскурсійних турів, які в достаток представлені на вибір туриста. Кожен бажаючий може відкривати нові дивовижні місця в місті, а також відвідувати простори Туреччини. Пляжний відпочинок буде розбавляти культурну програму і подарує масу незабутніх вражень.

Стамбул - це зразок туристичного центру, тому що в ньому представлений широкий діапазон способів для відпочинку. Розваги орієнтовані на будь-які потреби, незалежно від віку. Дивовижна і багата культурна історія і помпезні пам'ятки не залишать байдужими естетів з усього світу. Розвинена інфраструктура здатна зробити відпочинок по-справжньому комфортним. Тут можна і розслабитися в затишному номері, і поїсти смачні турецькі страви, не забуваючи про місцеві ласощі, зануритися в теплі хвилі і відвідати величезну торгову мережу.

Відпочинок в Стамбулі може подарувати незабутні враження в будь-який час року. Найчастіше сюди збігають від холодних зим і дощової осені, щоб поринути з промені сонця і забути про сірість буднів. Відпочинок в цьому східному місті пройде так стрімко і непомітно, що захочеться зупинити час і відмовитися від сну, щоб більшою мірою встигнути насолодитися всіма благами, які підносить на вишуканому блюді Стамбул.