Незважаючи на те, що Словенія - країна невелика, вона готова запропонувати своїм гостям максимум різноманітних видів відпочинку. Адже на її території і ласкаве море з чарівними горами, і льодовикові озера з унікальними заповідниками, і таємничі печери з цілющими джерелами, і старовинні міста з множинними пам'ятками, і романтичні замки з пишними лісами. Всі природні цінності Словенії доповнюються барвистими фестивалями, доброзичливими і гостинними жителями, а також яскравим колоритом їхнього життя. І, примітно, що Словенія ідеально підходить як для відпочинку влітку, так і в зимовий час. Культ квітів у цій країні розвинений повсюдно. Так, навіть біля приватних будинків замість парканів ростуть численні квіти, живоплоти, красиві зелені насадження.

Гірськолижний відпочинок

Дуже популярний гірськолижний відпочинок в Словенії. Історія цього виду відпочинку налічує в країні більше трьохсот років. Звичайно, масштаби гірськолижних центрів тут не такі, як, наприклад, у Франції, Австрії або Швейцарії, але якість організації відпочинку таке ж. А ціни при цьому порівняно нижче. Сезон катання починається тут взимку і триває до березня або до травня в деяких районах. До речі, заздалегідь подбайте про навчання володіння сноубордом.

Основним по відвідуваності є курорт Маріборське Похор'є. Його бігова траса має довжину в 4,5 кілометра і вважається у світі однією з кращих. Тут проходить щорічно Кубок світу з цього виду спорту. Відомий курорт також - Краньска Гора з кращим у всьому світі лижних трампліном, зі стрибків з якого тут проводиться також щороку Чемпіонат світу. Популярний і курорт Бовец з трасами, як для початківців лижників, так і для професіоналів. Також часто відвідуваними гірськолижними курортами є Бохинь, Марібор і Триглав (найвища точка Словенії), Рогла. Всі траси на курортах мають сучасні підйомники, снігові гармати, трампліни. Скрізь функціонують гірськолижні школи (і дитячому в тому числі), пункти прокату спорядження. На курортах побудовані готелі Словенії з усіма зручностями та послугами.

Відпочинок на узбережжі

У Словенії узбережжі зовсім маленьке, протяжністю всього 46 кілометрів. Його омивають смарагдові води Адріатичного моря. Є пляжі як піщані з гальковими, так і бетонні. В основному пляжі тут муніципальні, але деякі дорогі готелі Словенії пропонують власні платні пляжі. Море в Словенії відрізняється надзвичайною чистотою. А по берегу розкинулися мальовничі курортні містечка, що несуть відбиток культури Італії, що можна побачити із звичаїв, культури та звичаїв місцевих жителів, а також з їх кухні. Один з найбільш фешенебельних словенських курортів - Порторож, де є дорогі готелі, ресторани, казино. Більш демократичний місто-курорт Ізола, який відрізняється спокоєм і підходить для тих, хто віддає перевагу тихий сімейний відпочинок. Відомі серед туристів, що приїжджають сюди, такі курорти, як Піран, Копер.

Пляжі Словенії пропонують все ті ж розваги, що і всі інші країни, починаючи віндсерфінгом, катанням на катамарані, водному велосипеді і закінчуючи водними гірками, "бананами", "таблетками" і дайвінгом, найкращим місцем для занять яким є мис Мадонна.

Цінності архітектури та історії

А тепер про те, що відвідати в Словенії шанувальникам історико-архітектурних пам'яток. Особливо багата в плані історичного надбання столиця Любляна. Головні туристичні об'єкти розташовуються в Старому місті. Найбільш значущим є Люблінський град, датований 10 століттям. Це старовинний замок, з оглядового майданчика якого можна побачити просто приголомшливу панораму Альп. Не менш відомий Люблінський собор знаходиться неподалік від замку. Він примітний своїми старовинними фресками. Є в місті також Старовинна площа, біля якої перебуває церква Святого Якова і багато середньовічні споруди: Колона Богоматері, Палац Швайгер та інші. Цікава архітектура Драконові моста, який знаходиться біля площі Водник, прикрашеного по кутах чотирма статуями драконів. Також в місті безліч інших культурних об'єктів: міський музей, національна і муніципальна і художня галерея.

А ще пам'ятки Словенії - це її замки.


Один з них - замок Богеншперк, розташований також в Любляні і вважається найкрасивішим в Словенії. Його зведення відноситься до 16 століття. На його території можна подивитися на геологічну колекцію і місцеві сувеніри. Дуже мальовничий, що підноситься гордо на кручі заввишки більше ста метрів замок Пред'яма. Його можна назвати одним із чудес історії людства. Він височить там вже більше 700 років - непохитний і могутній. Замок Птуй розташований на пагорбі і є також цікавим місцем, де відпочити можна із задоволенням. Тут виставлені артефакти епохи європейського феодалізму, є колекції зброї та музичних інструментів. Найстарішим особняком в Любляні є Меморіальний зал Тартіні, побудований в класичному стилі. В даний час в ньому розташована головна резиденція італійської діаспори, а також тут проводяться різні культурні заходи і виставки.

У місті Копер розташований гарний багатоярусний Преторійскій палац, збудований в позднеготічеськие стилі. Його два крила нагадують вежі, а також він має зовнішній сходовий марш. У місті він є найзначнішим світським будівлею. Цікавим у місті є палац Барбабіанка, що складається з трьох поверхів.

Бенедіктінскій палац розташований в містечку Анкаран. Він був зведений в 13 столітті венеціанцями. У місті Марібор примітними об'єктами для туристів є численні вежі, зокрема, Водяна, Єврейська, Судова і Челігія. Є тут також будівля синагоги.

Відпочинок на озерах і річках

Популярний відпочинок в Словенії всією сім'єю на її озерах. Тутешній ландшафт утворюється мальовничими річковими долинами, альпійськими озерами та водоспадами. Прекрасно зарекомендували себе для відпочинку такі озера, як Блед і Бохинь. На озері Блед, розташованому неподалік від столиці, відкрито однойменний курорт з добре розвиненою туристичною інфраструктурою. У зимовий час тут катаються на ковзанах, а в літній - плавають, здійснюють велосипедні прогулянки і піші. За тридцять кілометрів від цього озера розташовано Бохинь, оточене лісами, а в околицях є красиві водоспади. На озерах поширена риболовля. На річці Соку туристи займаються рафтингом, прогулянках на байдарках. Тут розташований спортивно-розважальний центр. Також рафтинг має місце на річці Крка.

Оздоровлення та лікування

Як відпочити в Словенії і при цьому оздоровитися? Дуже просто. Лікувальних курортів тут дуже багато. Особливою, можна навіть сказати світової популярністю користується курорт Рогашка Слатіна, який використовує для оздоровлення мінеральну цілющу воду, багату на магній. Дуже відомі такі оздоровчі центри, як Терме Олімія, Доленске Топліце (з термальними водами, збагаченими мінералами і вуглекислим газом), Моравске Топліце (з рідкісною за хімічним складом водою з високим рівнем йоду), Терме Зрече, Терме Раденці (з мінеральними водами, що мають високий вміст сірки і вуглецевого діоксиду). Також можна оздоровитися в Терме Чатеж, Терме Олім і на багатьох інших курортах. На ці курорти часто приїжджають з дітьми.

Подорож до печер

Цей відпочинок в Словенії також має місце. Найбільшої печерою є Постойна карстова печера з довжиною близько 30 кілометрів. Вражають своєю величчю печери Шкоцьян. Відкриті для туристів також такі печери, як Віленіци і Планіни.

Цікаво! У країні так прийнято, що в ресторані або кафе кожен повинен платити за себе сам. Це стосується також і жінок. Для місцевих жінок буде навіть образою або приниженням, якщо ви запропонуєте сплатити рахунок.

Важливо! Словенці, як народ дуже працьовитий, лягають спати досить рано. Тому після 22.00 їх турбувати не рекомендується, і міста майже завмирають.

Увага! Замовляючи вино в ресторані, не беріть пляшку з написом "uvoz", що позначає "імпорт". Такі вина, як правило, не мають маркування, а якість їх залишає бажати кращого. Обслуговування в ресторанах, готелях та інших подібних закладів включаються в рахунок. Чайові зазвичай складають до 10% від загальної суми.