Так, Сербію, на увазі очевидних проблем у минулому, ще важко назвати популярною туристичною країною. Але, не дивлячись на це, варто зауважити факт явного успіху в такому виді туризму, як лікувальні тури і подорожі з метою оздоровлення. А значить, завжди знайдеться, де відпочити і що відвідати в Сербії туристам. Саме оздоровчий туристичний відпочинок в Сербії сьогодні користується воістину неймовірним успіхом. Це зрозуміло, адже сербські курорти вже давно стали відомі, як кращі в цьому плані серед практично всіх місць відпочинку, які надають подібні послуги, в Європі.

Що ж стало причиною такої популярності? Все дуже просто пояснюється тим, що курорти не тільки розташовують усім обладнанням, кваліфікованими персоналом і можливостями, які нерідко навіть перевершують своїх європейських сусідів, а й пропонують все це в розпорядження туристів за значно помірні ціни, якщо їх, наприклад, порівняти з цінами в інших країнах Європи. Звичайно ж, все це дуже гармонійно поєднується з неймовірно приємним сербським кліматом. М'яка і спокійна погода, величезні можливості для цінителів рибного лову й полювання, а історичні пам'ятки і відмінні екскурсійні програми допоможуть добре провести час між лікувальними процедурами. Можна відправитися в Сербію відпочивати з дітьми або поодинці.

Природно, якщо брати в розрахунок саме російських туристів, то великим плюсом стане близький по духу менталітет слов'янського населення в Сербії. А що стосується такого аспекту, як, скажімо, зимовий відпочинок в розкручених європейських курортах, які знаходяться у всіх на слуху, то сербські курорти не тільки не поступаються за можливостями і якістю обслуговування, але й не можуть не радувати своїх гостей воістину скромною ціновою політикою. Ціни не кусають і це великий плюс для будь-якого туриста, відпочинок в Сербії економічний. Близький переліт, помірні ціни і менталітет - це відвертий магніт для туристів з Росії. До того ж туристичний бізнес у країні на сьогоднішній день розвивається дуже швидко, в цьому допомагає і сербський уряд, за рахунок чого відбувається швидкий розвиток інфраструктури, будуються нові дороги, зводяться фешенебельний готелі та місця розважального характеру. Зима - це чудовий час для сноуборду і лиж, до того ж дешеві і при цьому професійні гірськолижні школи, з інструкторами, які добре говорять російською та англійською мовами, є великим плюсом у цій справі.

Дорога в країну

Дорога в цю європейську країну може проходити як по повітрю, так і по землі. Сьогодні регулярно "Аерофлотом" вирушають рейси з Москви в Белград і назад. Варто зауважити, що політ зовсім стомлює, адже на нього йде всього кілька годин, і ось ви вже розглядаєте пам'ятки Сербії власні очі. Звичайно ж, можна вирушати в Сербію і по землі, використовуючи для цього поїзда, але тоді без пересадки точно не обійтися, якщо не купити квиток на безпересадочний вагон, який прямо з Москви відправить вас на приголомшливий відпочинок в Белград, а звідти в будь-яку точку країни . Для таких слов'янських країн, як Росія, Україна і Білорусь, Сербія дарує безвізовий відпочинок до тридцяти днів.

Митні особливості

Що стосується митних правил та особливостей, немає ніяких обмежень щодо ввезення або вивезення валюти, при цьому не обов'язково проходити декларування, але іноземна валюта може бути вивезена на суму, що не перевищує двох тисяч в євро. Безумовно, можна заздалегідь задекларувати велику суму, щоб була можливість, незважаючи на ліміти, вивезти її назад. Самі ж гроші можна зберігає в готелі в Сербії без всяких проблем.
Що стосується вина або міцного алкоголю, то тут все також дуже просто. Якщо особа, яка досягла віку 16 років, вивозить до літра напоїв алкогольного змісту, ніяких проблем не буде. При цьому можна вивозити до двох сотень сигарет, до п'ятдесяти сигар, якщо чистого тютюну, то не більше 250 грам. Одеколони й духи також мають обмеження на вивіз.

Природно, як і будь-яка інша цивілізована країна, Сербія забороняє відвідувати свої території людям, які хочуть провезти в країну наркотики, отрути, психотропні речовини, пестициди і навіть золото, якщо воно знаходиться в необробленому вигляді або в монетах. Зброя і амуніцію ввозити можна, але тільки ті, які зареєстровані як мисливське обладнання та зі спеціального дозволу сербської мисливської асоціації.


Домовившись з міністерство із зовнішніх економічних зв'язків, можна проводити різного роду перевезення культурних та історичних цінностей, які мають художню або національну цінність.

Транспортна інфраструктура

З транспортними послугами в країні все дуже навіть добре, особливо якщо враховувати зростання інфраструктури, який підтримується туристичним зростанням сербського бізнесу. Як відпочити в Сербії - це вже друге питання, для початку необхідно доїхати. На сьогоднішній день існує розвинена лінія залізниць, які перетинають практично всі куточки країни, автобуси, які безперебійно курсують серед міст, а що стосується таксі, то кожне місто може похвалитися їх значною кількістю. Транспорт не можна назвати дорогим, якщо навести такий приклад, як поїздка потягом у бра-вагоні, то ціна на неї складе всього чотири або п'ять євро. Однак необхідно пам'ятати, що в влітку краще зареєструвати квитки заздалегідь, так як люди дуже часто їздять у цей час року по країні.

Як вже було сказано, кожне місто просто наповнений таксистами, при цьому ціна на проїзд досить низька - це один з найбільш зручних для туристів видів транспорту в країні. До того ж, заздалегідь замовлене таксі з телефону обійдеться на цілих 20% дешевше. Точно також куплений квиток на трамвай в касі буде в рази дешевше, ніж оплатити проїзд особисто водієві.
Але все ж ще видно недавні проблеми в країні, вони відображаються в старому транспорті, який використовується для громадського призначення.

Безпека туристів

Так, варто зауважити, що безпека в країні - це досить неоднозначне питання. Адже багато хто вирушає на відпочинок в Сербії всією сім'єю. Загрози для життя, звичайно ж, немає, але при цьому існують досить часті випадки саме побутового шахрайства. Іноземні туристи нерідко стають жертвами аферистів, не дивлячись на дуже якісні заходи по боротьбі з цим зі сторін поліції. Кишенькові злодії, валютний ринок, громадські місця та аеропорти - це те, що вимагає підвищеної уваги. Не дивлячись на зусилля поліції, за своїми цінностями туристу краще постежити самому.

Можна уберегти себе від шахраїв, які не демонструючи наявність великих грошових сум і гаманців. Не варто носити з собою цінності та документи.
Не треба нагадувати, що в будь чужій країні, як і в будь-якому чужому місті, не варто відвідувати віддалені від центру райони у вечірній і нічний час. Це, безсумнівно, допоможе уникнути неприємностей і непотрібних проблем.

Сербія, як і безліч європейських країн, теж підтримала законопроект про заборону куріння в громадських місцях. Однак, кафе і ресторани, інші розважальні заклади та клуби, як правило, турбуються про своїх клієнтів, і тому для куріння майже завжди відведено спеціальне місце. Про це законі необхідно пам'ятати, щоб не отримати штраф у кілька тисяч динарів, на 2010 рік він становив близько п'яти тисяч, що в євро одно близько п'ятдесяти.
Нагадувати про те, що приміщення Коссово небезпечно не варто. Місцеві албанці не дуже добре розташовані до туристів з Росії, та й до інших теж. Сутички відбуваються донині.

Пам'ятки, готелі і ресторани

Природний підйом місцевих санаторіїв і готелів очевидний на увазі наростаючого напливу туристів. Сімейний відпочинок тут теж поширений. Старі готелі проходять значну реставрацію, в тому числі щороку відкриваються нові готелі. Звичайно ж, найкраще зупинятися саме в Белграді.

Кухня в Сербії чудова і неймовірно різноманітна у своєму виборі, що дозволяє задовольнити смак будь-якого навіть самого відчайдушного гурмана. Варто обов'язково спробувати місцеву закуску "бурек". Неможливо забути ароматне блюдо "чевапчичи" - це перчене м'ясо, спеціально перемелене. А смак "Масака" з баклажанів і помідорів не забудеться ще довго. Сербія - це ароматна кухня і незабутній смак. Пиво і виноградне бренді - це пам'ятки сербського відпочинку.

Що ж стосується інших пам'яток, таких як парк Ада-Сіганлія в Белграді, то це місце варто відвідати обов'язково. Звичайно, обов'язковим для відвідування є і національний сербський музей, який розташований на площі Республіки. Відвідувати визначні пам'ятки Сербії - це незабутнє заняття. Ця країна сповнена цікавих місць, можна відправитися в будинок самого князя Мілоша або в палац княгині Любіца, в старий палац або ж відвідати Етнографічний музей. І все це лише в одному місті.