У всі часи вважався найпопулярнішим відпочинок на батьківщині - туристична романтика, знайомство з російськими містами і власною історією, а також безліч чудес і загадок, які зберігає кожен куточок Росії. Відпочинок в Свердловській області - не виняток, адже існує безліч варіантів такого відпочинку. Можна поїхати на туристичну базу, або ж здійснити екскурсію по храмах, ознайомитися з багатою уральської природою і зайнятися активними видами спорту - все залежить тільки від ваших побажань. Чи хочете поїхати на самоті або всією сім'єю - тут знайдеться розвага для кожного, і подорож стане справді незабутнім.

Що відвідати у Свердловській області?

Звичайно, багатьох зацікавлять пам'ятки Свердловської області, яких тут безліч. Що відвідати у Свердловській області? Це можуть бути природні пам'ятки: наприклад, Аракаевская печера (яка розташована на території парку Оленячі Струмки), Веселі гори (про них писав у своїх оповідях Павло Бажов), Шунут-Камінь (з нього відкривається прекрасний вид на тайгові простори). Можна віддати перевагу і історичних місцях: наприклад, відвідати обеліск на кордоні між Європою та Азією, доторкнутися до капсулі часу, яку відкриють лише через десять років, а також піднятися на восьмий поверх знаменитої падаючої Невьянском вежі.

І це лише мала частина пам'яток, насправді варіантів, як відпочити в Свердловській області, познайомитися краще з Уралом і залишити собі на пам'ять незабутні враження, куди більше. Природні заповідники, унікальні, невивчені печери, які можна відвідати тільки під керівництвом досвідченого спелеолога, старовинні російські храми, які зберігають у своїх стінах історію Русі - живу і справжню.

Де зупинитися в Свердловській області?

Існують різні способи розміщення під час подорожі по Уралу - це можуть бути готелі Свердловської області, яких тут достатньо, а також різні кемпінги, хостели, туристичні бази, санаторії та пансіонати. Відпочинок в Свердловській області всією сім'єю можна організувати як самостійно, так і за допомогою туристичної компанії, яка допоможе підібрати готелі Свердловської області, і конкретизувати ваш маршрут. Також завжди можна розглянути варіант розміщення в квартирі, що здається подобово - наприклад, для мандрівників з дітьми цей варіант здається найбільш прийнятним, тому що такі квартири припускають повне автономне проживання. Наприклад, у більшості випадків в квартирі є пральна машина, це може допомогти зробити сімейних відпочинок куди більш спокійним - у такому випадку буде не так уже й важливо, забруднився малюк чи ні. Однак і в розміщенні в готелі є свої плюси - в першу чергу це, звичайно, турбота персоналу про гостей, яка зробить ваш відпочинок по-справжньому незабутнім.

Розваги в Свердловській області

У першу чергу туристів цікавлять екскурсії - будь-яке туристичне та екскурсійне бюро з радістю запропонує вам велику кількість екскурсій, як класичних, так і вузькотематичних. Наприклад, взимку можна відвідати екскурсію під назвою "Казка Північного Уралу" - за допомогою екскурсовода ви познайомитеся з дивовижною уральської взимку, а також з мешканцями уральських гір, дізнаєтеся багато цікавого про історію цього краю і дійсно поринете в казку. Влітку Урал не менше прекрасний - можна здійснити сходження на одну з гір, ближче познайомитися з місцевим населенням, яке славиться своїм унікальним фольклором. До слова, Урал славиться своїми малими народностями - якщо ви відчуваєте до себе інтерес до етнографії, то обов'язково відвідайте населені пункти малих народів. У більшості своїй вони дуже пишаються своїм відокремленим становищем і з задоволенням розповідають про стародавні обряди і традиції, а також показують зроблені вручну костюми для свят - це пізнавально і цікаво.

Також зацікавлять мандрівників і зимові види спорту - як- ніяк, Уральські гірські масиви розташовують не тільки до піших прогулянок, але й до лижних, а це означає, що завжди є можливість долучитися до екстремальних видів спорту, які широко поширені в Свердловській області.

Цікавим буде і такий спосіб знайомства з цим чудовим краєм - скласти власний маршрут, і пройти по ньому.


Це можуть бути природні та історичні пам'ятки, напрочуд архітектурні ансамблі, побут російського села, екологічна стежка або релігійне подорож, в якому ви зможете відвідати церкви і храми цього краю.

Цікаві і сучасні тенденції розвитку цих околиць - вже сьогодні можна назвати Єкатеринбург (обласний центр Свердловської області) динамічним містом, яке має достатньо стабільні позиції і впевнений розвиток. Це відчувається буквально у всьому - безліч нових пам'ятників, сучасна забудова, абсолютно європейський менталітет (незважаючи на російську глибинку і кордон з Азією).

Лікування

Найчастіше відпочинок носить і оздоровчий характер, адже з відпустки хочеться приїхати не тільки повним вражень, але і повним сил - на цей випадок у Свердловській області є багато різних санаторіїв, які лікують буквально все. Найбільш відомим є кліматобальнеологічний курорт "Курячі", фахівці якого допоможуть впоратися із захворюванням будь-яких органів. Вибираючи санаторій для відпочинку, важливо враховувати не тільки оздоровчий напрямок санаторію, але також і місце його розташування, вартість та умови проживання, режим харчування і можливість відпочинку з дитиною. Враховуючи всі ці нюанси, ви з легкістю підберете місце, де відпочити всією сім'єю. Більше того, поїхавши в один із санаторіїв, ви зможете не просто відпочити, але й істотно поправити своє здоров'я і поліпшити загальне самопочуття. Для цього необхідно проконсультувати з лікарем - хороший терапевт, переглянувши вашу медичну карту, з легкістю і впевненістю порекомендує вам хороший санаторій, де зможуть підлікувати ваші хронічні захворювання різної спрямованості.

Важливо! Звичайно, необхідно враховувати, що, незважаючи на безліч способів, як відпочити в Свердловській області, це все-таки суворий уральський край, оточений віковою тайгою. У цій поїздці, навіть якщо вона буде проходити в літню пору року, стануть в нагоді теплі шкарпетки. Адже Уральський клімат дійсно непередбачуваний, і від того ще більш прекрасний.

Цікаві факти про Свердловської області

Це один з найбільш високоурбанізірованних регіонів Російської Федерації, в Свердловській області менше 12% населення проживають у малих населених пунктах - основне населення зосереджено в містах. Переважна більшість - росіяни, однак, також можна зустріти татар, німців, українців та інші національності. Цікаво відзначити також той факт, що Єкатеринбург і його область є абсолютним промисловим рекордсменом після Московської області - тут зосереджено понад п'ятдесят монополізованих видів виробництва.

На території області ведеться розробка і видобуток мідних і залізних руд, золота, дорогоцінних і напівдорогоцінного каміння, азбесту, різноманітних бокситів, торфу, вугілля, тальку. Широко розвинене і ювелірне виробництво - з часів "Уральських оповідей" Бажова багато що, звичайно ж, змінилося, але в той же час видобуток і обробка напівкоштовних і виробних мінералів досі є актуальною для цього краю. У більшість підприємств Свердловської області можна з легкістю потрапити на екскурсію, і своїми очима побачити, як ведеться виробництво - ви зможете побачити повністю весь промисловий процес.

Відпочинок в Свердловській області може стати дійсно пам'ятним і незабутнім для вас і вашої сім'ї, достатньо лише продумати, з якою саме сторони ви хочете познайомитися з Уралом. Чи буде це велике промислове виробництво, серце сучасної Росії, чи будуть це здравниці Уральських гір, які творять справжні чудеса, чи будуть це "Уральські оповіді" наяву - все залежить тільки від вас і ваших побажань. Звичайно, варто прислухатися до рекомендацій і уважно переглядати пропозиції туристичних компаній, адже не виключено, що вам попадеться такий тур, про який можна тільки мріяти.