Подорож і відпочинок в Румунії може принести для вас масу відкриттів, а неймовірне чарівність цієї чудової країни найчастіше приховано не тільки в курортних зонах і сучасних районах, а й у віддалених куточках, які сповнені краси природи та історичних загадок. Сюди їдуть за все на світі - зануритися в загадкову історію вампірів, знайти пригоди собі до душі, забути про все і згадати найважливіше. Незвідана і таємнича Румунія радо запрошує всіх - від малого до великого.

Якщо ви не знаєте, де відпочити, то Румунія буде відмінним вибором, тут є все, що тільки може знадобитися для гарного відпочинку - тепле море, приголомшливі пляжі, величні гори, прозорі озера, чисті ріки з прозорою водою, відмінна кухня, оригінальні власні вина з місцевих виноградників, захоплюючі екскурсії та унікальні оздоровниці. Крім цього, сімейний відпочинок в Румунії гарний у будь-який час року. Навіть влітку температура рідко піднімається вище позначки у тридцять градусів.

Румунія - це в першу чергу Чорне море, Карпати, дельта Дунаю, багатовікова історія, повна загадок і таємниць, виноградники, міста, провідні свою історію з середніх століть , термальні та мінеральні джерела, соляні шахти і цілющі грязі. Ландшафт цієї дивовижної країни мінливий - це і горді пагорби і гори, і багатокілометрові рівнинні фермерські угіддя, і найчистіші білосніжні піщані пляжі, а також Чорне море. Природна панорама країни охоплює різні румунські села, які розкидані всюди - традиції і устрій життя в них не змінювався з часів графа Дракули. Дуже багато тут і релігійних будівель - найбільш примітні з них це розписні монастирі в Буковині, а також старовинні церкви і стародавні храми цих місць. Звичайно, основне місце паломництва - Трансільванія, моторошна, загадкова і тому надзвичайно принадна до себе. Відпочинок в Румунії втілює собою ідеальний сімейний відпочинок, тут знайдеться розвага для всіх, і кожному члену вашої родини тут буде цікаво.

Що відвідати?

Питання про те, що відвідати в Румунії, варто задавати тільки після того, як ви ознайомилися з її столицею - прекрасним старовинним містом Бухарест, який вабить всіх мандрівників своєю історією, старовинними кварталами і поєднанням історичної та сучасної культури, які химерно переплетені в сьогоднішньому Бухаресті. Пам'ятки Румунії різноманітні - так, наприклад, можна відвідати і старовинні замки, і природні заповідники, і гірськолижні курорти, найбільш популярні і відомі з них Передял, Синая і Пояна Брашов. Синаю звуть перлиною Карпат, і це не випадково, це один з найкращих місцевих гірськолижних курортів - тут постійно діють чорні, червоні і сині траси, а також траси для катання на санях, бігових лижах і спеціальні траси для бобслею. Розташовані всі доріжки на висоті до 2100 метрів.

Пояна Брашов - міжнародний елітний курорт, який завдяки північним схилах має тривалий сезон катання, а схили його покривають їли. Цей курорт, також як і Передял, обладнаний сніговими гарматами - за рахунок цього тривалість гірськолижного сезону становить понад ста днів у році. Передял має свою цікаву особливість - траса Клебучет порадує всіх шанувальників нічного катання, вона прекрасно освітлена і безпечна.

Для тих, хто бажає поправити здоров'я, Румунія своєму розпорядженні велику кількість різноманітних бальнеологічних здравниць - тут зосереджено близько третини всіх термальних і мінеральних вод всієї Європи. Найбільш популярні питні курорти - Ковасна, Ринку, Бейле-Фелікс, Кея і Ватра-Дорней. Існують також грязьові курорти і універсальні, але у всіх випадках необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати будь-яке лікування. Звичайно, це можна зробити як самостійно, так і звернувшись в санаторій.

Старовинна Румунія

Синаю звуть перлиною Карпат, а замок Пелеш по праву називають перлиною Синаї, однак, ще кілька десятків років замок був невідомий більшості туристів! Секрет розкривається досить просто - колись замок служив однією з резиденцій для сім'ї Чаушеску, і тому його ворота залишалися закритими для туристів і мандрівників. Нині королівський парк обов'язковий для відвідування для всіх туристів - здається, що тут зібрані всі пам'ятки Румунії.

Над будинками, розкиданими по його території, трудилися кращі скульптори, архітектори та художники тих часів - в цих будівлях селилися наближені короля.


Сьогодні в головній будівлі, яке використовував в якості своєї резиденції сам король, тепер розташовується музей. У цьому музеї можна докладно і близько ознайомитися з історією та побутом середньовічної Румунії - тут можна знайти старовинну зброю, яке відноситься до різних часових періодів, портрети панів знатних прізвищ, справжні лицарські лати, приголомшливі вітражі .. Королівські покої нині здатні описати історію розвитку Румунії крок за кроком, варто тільки подивитися на предмети ремесла чи мистецтва, як можна робити певні висновки.

Для всіх і кожного

Відпочинок в Румунії всією сім'єю передбачає насичену програму, в яку включені найрізноманітніші заходи - комусь подобаються активні види спорту, хтось без розуму від багатогодинних екскурсій, хтось їздить щоранку пити мінеральну воду. Але одне захопить всіх - легенда Трансільванії, знаменитий оплот готичних романів, замок Бран, в якому колись жив волоський господарь (що означається князь) Влад III Цепеш Дракула, про який так багато різних книг, фільмів і легенд.

Магічний реалізм Трансільванії

Князь Влад Цепеш був хорошим прототипом для графа Дракули - крові навколо нього було предостатньо, однак, не тільки кров'ю він знаменитий. Давним-давно Влад Цепеш збудував фортецю і назвав її Букурешть, а пізніше переніс туди столицю - в Бухаресті вона знаходиться і понині. В околицях столиці розташовується монастир Снагов, де був упокоївся граф Дракула.

З його ім'ям в Румунії пов'язано чимало легенд - так, наприклад, розповідають, що саме він поборов злидні і злодійство в країні. З убогістю він розправився досить жорстоко - зібравши всіх жебраків, Влад Цепеш поцікавився, чи хочуть ці люди не випробовувати потреби. Отримавши ствердну відповідь, він наказав спалити їх усіх. З крадіжкою все трохи простіше і в дусі тих часів - за крадіжку присуджувалася жорстока кара, влаштовували їх масово. Після того, як основна маса злодіїв була знищена, Цепеш особисто поставив біля міського колодязя золотий кубок зі свого замку - щоб кожен бажаючий міг випити води. Кажуть, що кубок ніхто не крав, так і стояв він на міській площі.

Невідомо, наскільки ці історії правдиві. Однак, в сучасній Румунії злодійство практично викорінено, а злидні не впадає в очі. Але, з іншого боку, можливо, це і вплинуло на формування "вампірського" образу Влада Цепеша? І чутка просто приписала йому вампірські нахили за жорстоке поводження зі своїм народом. На жаль, тепер це назавжди залишиться таємницею.

Резиденція вампірів

Замок Бран був відреставрований для зйомок фільму Френсіса Форда Копполи, і сьогодні там розташований музей. Сам замок досить цікавий візуально - він вибудуваний на вершині пагорба, а оточують його могутні стіни, на яких розташовані загострені башточки. Внутрішній двір замку темний і похмурий, глибокий колодязь видає химерне відлуння, в якому особливо екзальтовані мандрівники чують сміх Влада Цепеша, а безліч залів з'єднане між собою за допомогою темних переходів і вузьких сходів - плутаний страшний лабіринт, саме підходяще місце для вампіра.

Цікаво! По дорозі до замку Бран, резиденції графа Дракули, туристи відвідують місто Брашов, який за виняткову красу прозваний румунським Зальцбургом.

Для того, щоб зрозуміти, як відпочити в Румунії, потрібно зрозуміти, якого саме відпочинку вам хочеться - може бути, ви налаштувалися на мирне санаторно-курортне проведення часу, або навпаки - разом з дітьми хочете об'їхати всі гірськолижні траси Румунії. А може, навпаки, вас приваблюють старовинні готелі Румунії, чудові історичні замки, архітектура і місцевий менталітет? Як би там не було, відвідування Румунії запам'ятається вам дійсно надовго - найголовніше, не забути взяти із собою пару головою часнику, і, можливо, осиковий кілок, просто про всяк випадок, адже якщо легенди дійсно можуть оживати, то в Румунії для цього є всі умови.