З настанням теплих сонячних днів багато туристів починають серйозно замислюватися про те, де відпочити наступні кілька тижнів. Більшість жителів нашої країни віддають перевагу дорогим курортних зон, розташованим в далеких сонячних країнах. Ніхто не хоче помічати, що і наша країна має багату природу і безліч унікальних зон для відпочинку. Як приклад можна привести Ростовську область - землю з багатим історичним минулим.

Ростовська область розкинулася в південному регіоні на Східно-Європейській рівняння, де ідеально розкривається вся краса російської природи. Тут розташовується одна з найкрасивіших річок у Росії - Дон. У багатьох містах цього регіону в ідеальному стані збереглися пам'ятки давньої архітектури. Один з найпрекрасніших міст - Ростов-на-Дону, який завжди радий вітати своїх гостей з усіх куточків країни.

Історія Ростовської області

Самий прекрасне місто цього регіону Ростов-на-Дону, заснований в 1749 році. Перший час, на місці мільйонного міста розташовувалася невелика фортеця, що дозволяє стримувати агресивно налаштованих сусідів. Недалеко від Ростова знаходиться не менше прекрасне місто - Таганрог, який колись був столицею Ростовської області.

Незабаром Петро I побудував у Ростові величезний річковий порт, після чого місто стало зміцнювати своє становище і рости. В даний час Ростов-на-Дону - це найбільший промисловий і торговий центр. У цьому місті багато унікальних місць, які необхідно відвідати туристам, що приїжджають з усіх куточків країни. Багато старовинні пам'ятники були перенесені з Таганрога, тому відпочинок в Ростовській області всією сім'єю - це маса нових спогадів і позитивних емоцій.

Пам'ятки міста Ростов-на-Дону

З давніх часів Ростову належало звання самого значимого міста в даному регіоні. Тут проживають вихідці з різних країн з різними віросповіданнями. Серед основної маси величних архітектурних споруд яскраво виділяються безліч католицьких і православних храмів, а також кілька мусульманських мечетей. Сімейний відпочинок в цьому місті - найкраще проводження довгоочікуваних канікул. Крім багатих фарб, які зустрічаються практично на кожній вулиці, в Ростові є знаменитий музей краєзнавства, в якому постійно зростає кількість унікальних знахідок. На території всієї ростовської області археологи постійно натикаються на унікальні артефакти і предмети побуту стародавніх народів. Крім цінного уроку історії, тут можна отримати масу позитивних емоцій і приємні спогади.

Також багато екскурсоводів рекомендують відвідати Собор Різдва Пресвятої Богородиці, який був зведений в 1885 році. Ростов - місто, що формувався кілька століть, тому в ньому є безліч особливих місць, які потрібно побачити наживо. Тут розташовується кілька великих музеїв, театрів, величезних торгових і розважальних центрів, а також державний цирк і зоопарк.

Практично в будь районі цього міста можна наштовхнутися на старовинні будинки, в яких колись проживали видатні люди. Ще одна унікальна пам'ятка Ростова - величний Дон з красивими і чистими пляжами. Це ідеальне місце для відпочинку великих компаній та сімейного кола. З тимчасовим проживанням в Ростові також не виникає жодних проблем. Тут без особливих турбот можна заселитися в кращі готелі Ростовської області, які відрізняються першокласним сервісом і бездоганною репутацією. Крім шикарних готелів, в цьому місті багато власників, які здають квартири та кімнати на будь-який термін і за низькими цінами.

Інші міста Ростовської області

У багатьох путівниках сказано, що крім величного Ростова, на цих землях є й інші міста з більш довгою історією. Таганрог - перший великий місто, зведений в Ростовській області. Колись саме це місто було столицею Ростовської області. Таганрог розташований на березі невеликої затоки. По всій території міста збереглися величні особняки XVIII-XX століть. Над дизайном і архітектурою цих будівель працювали кращі майстри, які прибували з Італії, Греції, Туреччини та інших країн. В одному з районів міста ідеально зберігся будинок, в якому жив і трудився А.П.Чехов.


Тепер це знаменитий музей, названий "Будиночок Чехова".

Азов - ще одне місто в Ростовській області, який заслуговує на увагу туристів. Саме на території Азова проходили жорстокі бої за багаті і родючі землі. Через Азов проходив Великий Шовковий шлях. Перший час тут знаходилася величезна фортеця, а після приходу Петра I, Азов став основною ланкою в торговельних відносинах з сусідами. В даний час це тихе містечко, в якому збереглося безліч величних пам'ятників. Як і в Ростові, Азов має кілька краєзнавчих музеїв, в яких зібрані унікальні експонати. Пляжі на березі Азовського моря виглядають чистими і мальовничими.

Каньйон Червоний Сулін

Туристи, які вперше відвідують Ростовську область, завжди задаються питанням "що відвідати в Ростовській області?", Маючи на увазі не історичні пам'ятки, а чудові природні простори. У відповідь часто можна почути - "відвідайте Червоний Сулін". Ця назва величного гірського озера, розташованого на скелястій місцевості. Глибина озера становить від 20 до 30 метрів. Цей каньйон зародився в 70-х роках, після чого використовувався як полігон для тренувань зі скелелазіння. Влітку це відмінне місце відпочинку для всієї родини. У прохолодні періоди тут можна побачити порожні пляжі і безліч рибалок. Вода в озері досить чиста, видимість зберігається на відстані до 8 метрів. Тому тут люблять збиратися любителі дайвінгу.

Увага! За правилами туризму, плавати в цьому каньйоні категорично забороняється через небезпечну глибини і кам'янистого дна. Це одне з найпрекрасніших місць на планеті, де збереглася ідеальна чистота і порядок. Тому туристи в Червоному Суліні не повинні вести себе, як на звичайних морських курортах. В озері водиться багато водяних вужів та інших земноводних. Ці тварини не представляють ніякої небезпеки. Отруйні змії поруч з озером також не водяться.

Олександрівський ліс

У 1884 році недалеко від Ростова, був заснований невеликий заповідник, площа якого 5525 Га. Олександрівський ліс відкриває перед туристами всю красу російської природи. В основному, тут зустрічаються листяні дерева, іноді - хвойні. Також тут ростуть вікові дуби.

Олександрівський ліс - це будинок для безлічі тварин. Тут мешкає безліч прекрасних птахів. Також на території лісу розташований оленячий розплідник і фазанові ферма. Також в центрі лісу розташований штучна водойма, який притягує любителів риболовлі. Ліс багатий їстівними грибами різних видів. Сюди можна ходити за грибами цілий рік, не побоюючись за своє здоров'я. Тут можна провести час як з дітьми, так і в компанії близьких друзів.

Увага! В Олександрівському саду офіційно дозволено полювання на кабанів, фазанів, оленів, але тільки за додаткову плату. Місцевий лісгосп постійно поповнює популяцію цих прекрасних тварин.

Цимлянське водосховище

Для того щоб відпочинок в Ростовській області, запам'ятався на довгий час, необхідно відвідати Цимлянське водосховище. Ця водойма займає величезну територію і має прекрасні прибережні ландшафти. Краща пора року для відвідувань - весна. У лісових гаях утворюються невеликі заплави, які радують звуком води, що ллється. Краса Цимлянского водосховища ховається в мальовничих пейзажах, чистою водою і величезною гаєм, яка оточує водойму.

Увага! Практично всі визначні пам'ятки Ростовської області, розташовані в лісовій смузі мають свої мінуси, і Цимлянське водосховище не виняток. Влітку тут повно комах, у тому числі комарів, які в одну мить можуть зіпсувати довгоочікувану поїздку. Тому досвідчені туристи рекомендують озброїтися спеціальним засобами захисту від кліщів і комарів.

Отже, вище представлений список основних місць, на які варто звернути увагу перед тим, як відпочити в Ростовській області. Звичайно, це далеко не повний перелік. На цих землях розташовується безліч гірських курортів, баз відпочинку і мальовничих водойм. Відвідавши Ростовську область можна отримати масу барвистих спогадів, які, безумовно, захочеться пережити ще і ще.