Прага сьогодні стала одним з найбільш привабливих столиць світу для туристів усього світу. Це старовинне місто овіяний легендами і переказами, його архітектуру багато туристів називають чарівною, а історія міста, без сумніву, захоплююче. Відпочинок в Празі буде однаково привабливим для молодят, закоханих, які відзначають туром своє золоте весілля і сімейних пар з дітьми. Список тих пам'яток, які тут можна побачити, практично невичерпний.

Відпочинок з дітьми

Якщо ви шукаєте, де відпочити, то Прага стане для вас одним з найкращих варіантів. Крім того, для відпочиваючих з дітьми важливо знати, як відпочити в Празі недорого. Дістатися туди сьогодні не складає ніяких труднощів, а літаком з Росії до Праги летіти не більше кількох годин. З іншого боку, візу в Чехію отримати трохи складніше. Навіть за наявності всіх належних документів отримання візи займе пару тижнів. Для того щоб забронювати готель Праги буде достатньо дзвінка в будь-який з них, а телефони нескладно знайти в Інтернеті. Якщо ж ви звернетеся в одне з туристичних агентств, то його фахівці зможуть зробити все за вас. Зокрема, співробітники агентства візьмуть на себе всі турботи з бронювання готелю і отримання візи, а вашого особистої присутності в посольстві навіть не буде потрібно.

Для довідки! Зверніть увагу на те, що якщо ви станете подорожувати з дітьми інших батьків, то для закордонної поїздки вам потрібно дозвіл у письмовому вигляді як мінімум одного з батьків.

Найчастішими гостями Праги стають молоді пари, а й сімейний відпочинок в цьому місті також обернеться буде прекрасним вибором. Зрозуміло, краще буде заздалегідь подумати про те, чи буде така поїздка приємна вашій дитині, так що продумайте маршрут заздалегідь. Прага - це місце чарівне і романтичне. Вузькі вулички цього міста, на яких повним-повнісінько крутих підйомів і спусків, довгі прогулянки по річці Влтаві і огляд місцевих історичних пам'яток не будуть надто вже цікаві дітям молодшого віку.

Сад-парк

Для прогулянок з дитиною ідеально підійде сад-парк, який розташовується на Петршин пагорбі, доступ до нього є тільки на фунікулері, який відходить від району Мала Страна. У цьому парку є купа найрізноманітніших пам'яток, включаючи оглядову вежу, з якої відкривається вид на місто та околиці, історична діорама і лабіринт, повний дзеркал. Також там обладнано і кілька спеціальних місць, розрахованих саме на дітей.

Також відпочинок в Празі всією сім'єю буде неповним без відвідування зелених площ столиці, в число яких входять район Мала Страна, парки для прогулянок району Жижкове і палацові сади , які розташовуються на схилах гір.

Якщо ж ваша дитина вже увійшов у підлітковий вік, то йому в Празі сподобається набагато більше. Практично кожен камінь будівель і мостових цього міста просочений історією, пригодами, про які буде цікаво дізнатися дитині. Цікаві перекази тут пов'язані з кожною вулицею і з кожним районом міста.

Місцеві визначні пам'ятки.

Вирішення питання як відпочити в Празі слід починати зі Староміської площі, на якій розташувався величний храм Діви Марії, а також Астрономічний годинник, які знамениті на весь світ. Туристи зможуть пройти по вузьких вуличках, призначеним спеціально для пішоходів.

Цікаво! За таким вуличках свого часу любив гуляти Франц Кафка.

Інший знаменитої пам'яткою Праги стало старовинне кладовище, закладене ще в 12 столітті в Єврейському кварталі. Буквально цілий день можна присвятити чудовому Карловому мосту. Містичної і незвичайної здасться глядачам похмура вежа Далібока, яка розташувалася в Празькому граді.

З цією вежею пов'язана одна давня легенда про загиблого тут лицаря. Сьогодні в цій вежі розташовується музей, в якому можна придбати книги, костюми і сувеніри, які стануть нагадувати вам про поїздку.

Міст через Влтаву

Райони Мала Страна і старий, історичний район міста з'єднується мостом через Влтаву. Цей міст сьогодні вважається одним з найкрасивіших у всьому світі, а враховуючи його довговічність, то і одним з найміцніших. Згідно однієї теорії, в якості одного інгредієнта для кладки моста виступили курячі яйця.


Раніше цей міст називався Празьким або Кам'яним, а ім'я свого засновника міст узяв тільки лише в 1780 році. Побудований цей міст був в 1357 році, а в середині 17 століття на ньому встановили кілька статуй святих. Практично всі статуї для моста були замовлені ченцями ордену єзуїтів. Вони повинні були уособлювати собою велич Австрії в цілому і католицизму зокрема над протестантами і гуситами.

Цей міст охороняють відразу три вежі, дві з яких, Малостранськую, знаходяться на стороні Малої країни, а третя, Староміська, знаходиться на стороні району під назвою Старе місце. Останню побудували одночасно із самим мостом і довгий час на ній для залякування виставляли голови страчених злочинців. До цих пір місце це здається загрозливим і похмурим. Міст проходить через острів Кампа, який відділений від основного міста штучним каналом, який місцеві жителі називають Чортиці. Заїжджі туристи охарактеризували це місце, як празьку Венецію. Перша згадка про цей острів датується ще 1169 роком. Спочатку населення цього острова становили місцеві мірошники, а всі будинки на острові були, відповідно, млинами. Багато хто з них стоять тут і донині, але вже перебудовані. Млинових коліс збереглося зовсім небагато, але ті, що залишилися, датуються істориками приблизно 15 століттям.

Після моста туристи потраплять в район Мала Страна. На сьогоднішній день Мала Страна став одним з найбільш романтичних районів міста і розташовується він поруч з Празьким Градом. У середні століття тут селилися селяни, намагаючись тим самим придбати для себе захисту замку і, як наслідок, більш сите життя. Але мріям багатьох з них так і не вдалося втілитися в життя, оскільки в один момент - це місце заселили неумейкі- колоністи, яких запросив сюди король. Аж до початку минулого століття переважна більшість жителів району були німцями. Якщо спостерігач подивиться на це місто зверху, то йому відкриється цілий лабіринт маленьких вуличок і провулків, кожен з яких вкладений бруківкою.

Собори і палац

Однією з головних визначних пам'яток Праги став собор святого Віта. Розташовується цей собор в самому центрі міста і зовні схожий на мішанину з різних стилів. Це й не дивно: будівництво собору зайняло понад півстоліття, а завершено було вже в минулому столітті. Храм був закладений за наказом короля Карла на місці романської села. Почалося будівництво в 1344 році, а закінчилося вже в 1929 р Собор взяв ім'я святого, останки якого були поховані в його ротонді. Якщо ви шукаєте, що відвідати в Празі, то неодмінно зайдіть туди.

Старий палац був збудований в 1135 році і спочатку будувався як резиденція королеви. У цьому палаці знаходиться тронний зал, другий за величиною у всій Європі. Саме тут у середні віки влаштовувалися пишні бали та лицарські турніри. Лицарі приїжджали в зал за спеціальною сходах, яка була збудована спеціально для цього.

Іншим відомим місцем Праги є Золота вулиця. Згідно з міською легендою, тут жили вчені, в числі яких було чимало алхіміків, які шукали секрет виготовлення знаменитого Філософського каменю.

Якщо ви шукаєте, де відпочити в Празі, то зверніть увагу на вежу Далібока. Протягом багатьох століть в цій вежі містили в'язнів. Багато з них були засуджені до голодної смерті. В'язнів опускали на мотузках в глибокий колодязь і вже ніколи не піднімали назад. На честь одного з таких страчених вежа і була названа. Далібока був лицарем, коли його засудили до смерті в 1498 році. Причиною настільки суворої кари було те, що він заступився за підданих сусіднього королівство, повставши таким чином проти короля. Згідно з однією з легенд, Далібока помістили в колодязь разом зі скрипкою, на якій він став там грати. Грав він настільки жалісливо, що багато перехожих спускали йому їжу. У підсумку бунтівного лицаря довелося обезголовити.

Багато поети і письменники оспівували в своїх творіннях це місто, де історією і духом часу просякнутий буквально кожен камінь бруківки. Завдяки тому, що сьогодні в Празі прекрасно розвинений індустрія туризму, кожен без особливих проблем зможе потрапити сюди, щоб самостійно побачити всі ці історичні місця.