Польща - це унікальна країна замків і костел. Вона багата своєю дивовижною красою природи, численними історичними та архітектурними пам'ятками. Багато куточки Польщі протягом століть змогли зберегти свою первозданну красу, що так рідко зустрічається в густонаселеній Європі.

Пам'ятки Польщі

Серцем і столицею Польщі є місто Варшава, розташований на березі Вісли. Хоча в часи Другої Світової війни місто практично був повністю знищений, за винятком історичного району "Варшавська Прага", всі визначні пам'ятки Польщі були повністю відновлені і зараз знаходяться під безпосередньою охороною ЮНЕСКО.

Опинившись у Варшаві, обов'язково варто відвідати мальовничий парк Королівські Лазенки, в якому граціозно розгулюють павичі. А також прогулятися по старій частині міста, де розташований Королівський тракт, до якого веде Національний Музей, Королівський тракт і колона короля Сигізмунда III, а також кафедральний собор Святого Яна і Ринкова площа, оточена красивими особняками. Навколо Старого міста можна побачити кріпосні стіни, а за їх межами старовинне зміцнення Барбакан, костел Діви Марії, костел Сакраменток і костел францисканців. На території незайманої війною району "Варшавська Прага" змогли зберегтися старі будинки, але от головною його визначною пам'яткою є його місцеві жителі, які змогли зберегти побут і культуру довоєнної Варшави.

Стародавньої столицею Польщі є місто Краків. Саме цей незвичайний місто змогло зберегти багату культурну спадщину ще з часів середньовіччя. Знайомство з містом можна почати з Ринкової площі, на якій розташовані старовинні особняки, торгові ряди Сукенніце і Маріанський костел, зведений в готичному стилі. Чималий інтерес викликає Ягеллонський університет, який є одним із найстаріших навчальних закладів у Європі. Тут і зараз можна прогулятися по середньовічному корпусу. Справжньою знахідкою і перлиною міста є Вавельський замок, який велично підноситься над річкою Віслою, а в минулі часи він слугував резиденцією польських королів. На території замку можна відвідати місце коронування польських королів, а саме Кафедральний собор і музей.

У безпосередній близькості від Кракова розташувалося невелике містечко Величка, який відомий ще з часів Середньовіччя як місце видобутку солі. Безумовно, в теперішній час шахти не використовуються за своїм призначенням - тепер тут знаходиться музей і кліматологічний денний санаторій. Спускаючись у шахту на сучасному ліфті, можна побачити численні скульптури, які створені прямо з сольових брил, а також невеликі каплички. Серед них особливе місце займає каплиця Святої Кінги. До речі лавки тут теж з солі, а в сувенірних крамницях можна придбати різнокольорову сіль для прийняття ванн.

Відпочиваючи в Польщі, не можна не відвідати і маленьке містечко Ченстохово, в якому в первозданному вигляді зміг збережеться до наших днів Ясногорський монастир , заснований монахами ордена Святого Павла. На його території розташований костел, який відрізняє від інших багатим інтер'єром. І, крім того, саме тут зберігається найбільша головна реліквія країни - ікона Божої Матері Ченстоховської. Вклонитися цій іконі приходять паломники з усього світу, як католики, так і православні.

Найбільший місто Польщі - Вроцлав. Головною визначною пам'яткою міста є величезна картина Рацлавицька Панорама. Чималу увагу заслуговує і аулу. Це актовий зал Вроцлавського університету оформлений в стилі бароко.

Крім того, старі споруди змогли зберегтися на острові Тумський, розташованому в самому центрі найбільшої водної артерії країни - Одри.


Також до середньовічних містах Польщі відносять і Лодзь, в якому проживала найбільша єврейська громада Польщі. Звичайно, під час війни старі синагоги були повністю знищені, а про єврейське минуле нагадує лише єврейське кладовище. Не можна пропустити і Трехградье - приморські міста Сопот, Гданськ і Гдиню, а також фортеця в Мальборку, побудовану самими хрестоносцями.

Безумовно, кожен польське місто, будь він великий чи маленький, протягом століть зумів зберегти властиве тільки йому чарівність. Тому відпочивати в Польщі можна в будь-який сезон і навіть взимку. Адже сотні туристів приїжджають сюди, щоб провести неповторний зимовий відпочинок у Польщі на гірськолижних курортах, таких як Карпач, Закопане, Устжики Долішні, Щирк, Рабка і Зеленець.

Відпочинок в Польщі всією сім'єю

Польща - це унікальна країна, в якій відпочинок всією сім'єю може стати не тільки цікавим і пізнавальним, а й корисним для здоров'я. Снігові гірськолижні курорти, пляжні курорти на Балтійському узбережжі, численні озера з екологічно чистою водою - все це зробить ваш відпочинок незабутнім в будь-який час року. Не можна не відзначити і корисні лікувальні грязі, які здатні позбавити від шкірних захворювань, а мінеральна вода підбадьорить і наповнить організм корисними для нього речовинами.

Крім того, відпочити разом з дітьми в Польщі - відмінне рішення для тих, хто не переносить спеку і воліє освіжаючу морську воду і прохолодний бриз. Комфортабельні і упорядковані пляжі, Балтійське мілководді і відмінно підготовлена рятувальна служба зроблять ваш відпочинок не тільки сприятливим, але й безпечним. Також ви зможете по достоїнству оцінити смак традиційної кухні, яка здавна славиться смачними стравами з морепродуктів, що робить її не тільки смачною, але й корисною.

Якщо ви плануєте відвідати місто Краків, то ви точно не помилилися з вибором для відпочинку всією сім'єю в Польщі. Бо саме тут можна відвідати дитячий театр маріонеток Groteska на вулиці Skarbowa. Незважаючи на те, що всі вистави проводяться тільки польською мовою, актори настільки яскраво і виразно демонструють сюжет казки, що переведення просто не потрібно.

Також разом з дітьми можна відвідати Krakowski Ogrod Zoologiczny. Це невеликий зоопарк, розташований прямо посеред лісу Las Wolski. Тут можна побачити майже 350 різновидів тварин, багатьох з яких знаходяться на межі знищення. Саме тут мешкають такі рідкісні види, як білі верблюди і карликові гіпопотами.

У центрі Кракова можна відвідати океанаріум, а логічним завершенням може послужити відвідування аквапарку Park Wodny або парк Jordana, в якому зібрані відразу кілька дуже хороших дитячих майданчиків .

Готелі у Польщі

Готелі в Польщі розкидані по всій країні. Безумовно, більшість з них розташоване у Варшаві, Вроцлаві, Кракові та Гданську, а також в Татрах. Деякі готелі розташовані в невеликих містечках, які вважаються історичною спадщиною минулого. Саме тому вони досі не відреставровані, і в готелях такого типу пропонують оселитися в стандартних номерах з досить обмеженим набором послуг.

Якщо ви плануєте відвідати один з гірськолижних курортів Польщі, то тут варто відзначити, що справжньою столицею зимового відпочинку є Закопоне. Тому саме тут розташовані самі комфортабельні готелі Польщі. Але по-справжньому оцінити всі красу природи можна на березі Балтики і незліченних озерах Мазурського поозер'я.