Партеніт - це невеликий український містечко, яке відноситься до Алуштинського району Криму. І територія поселення мала, і населення тут невелике, зате в місті завжди раді гостям, які приїжджають з різних куточків землі для спокійного і утихомиреного відпочинку поблизу Чорного моря. Місцева атмосфера розташовує до комфортного відпочинку і насолоди природними красотами, адже місто за рахунок дивовижних рослин більше схожий на сад, з якого не хочеться виходити.

Історична довідка

Слово "партенит" з грецької мови означає "дівочий". Вчені вважають, що така назва походить від імені богині, яку звали Діва. У зв'язку з цією обставиною вважається, що назва поселенню дано було недарма, оскільки, швидше за все, на його території розташовувався храм зазначеної богині. Правда, досі нікому не вдалося знайти святилище легендарної Діви ні на території Партеніта, ні в якому-небудь іншому місці. З цієї причини багатьох археологів та істориків приваблює ця курортна зона у зв'язку з жевріючими надіями відшукати знаменитий храм.

За роки існування поселення Партеніт переходив з володіння однієї держави у владу іншого, але, незважаючи на постійну зміну правлячих сил, місту вдалося зберегти свою самобутність. Багато в чому це було пов'язано з віддаленим розташуванням, а також у зв'язку з відсутністю стратегічно важливих об'єктів. Тим не менш, відпочинок в Партеніті відрізняється комфортними умовами і умиротворенням. Тут можна повною мірою набратися сил, наповнити організм енергією і з любов'ю згадувати дивовижні краси.

Цікаво! Місто славиться дивовижними археологічними знахідками завдяки своїй багатій історії, тому всі бажаючі шукачі скарбів зможуть по достоїнству оцінити місцеві простори.

Особливість відпочинку

Партеніт відрізняється спокійною атмосферою, тому такий курорт більше підійде для відпочинку з дітьми. Часто сюди відправляються, щоб насолодитися морським узбережжям і зануритися в утихомирену середу. Незважаючи на відсутність величезної кількості розважальних закладів, саме тут можна ідеально організувати сімейний відпочинок, так як в місті є пам'ятки, які забезпечать культурне дозвілля, а також різні розваги на березі, що особливо важливо для морського курорту.

Природні краси благотворно впливають на комфортне перебування в курортній зоні, а сприятливий клімат дозволяє практично цілий рік відпочивати у відокремленому містечку. Купальний сезон у Партеніті починається в червні, а закінчується у вересні, іноді в жовтні. З цієї причини відвідувати місто для відпочинку краще влітку, а ось в зимовий час, коли температура невисока, але все ж позитивна, найкраще шукати історичні пам'ятники на прилеглій території.

Інфраструктура Партеніта

Як вже було зазначено раніше, місто відрізняється невеликими розмірами, але на території Партеніта завжди раді вітати приїжджаючих туристів. Добре обладнані пансіонати Партеніта відрізняються низькою вартістю проживання. Порівнюючи співвідношення "ціна-якість", можна сказати, що це самий ідеальний варіант для розміщення в Криму. Дивно доброзичливий персонал завжди поцікавиться про побажання клієнта і постарається зробити його перебування в Партеніті максимально комфортним.

У зв'язку з невеликою протяжністю вздовж прибережної лінії, будь пансіонат знаходиться в максимальній близькості до моря, що не викликає складності переміщення по місту навіть пішки. Варто відзначити, що тут напрочуд чисті і доглянуті пляжі, тому відпочивати в цьому куточку Криму найбільш приємно, особливо сприятливий відпочинок в Партеніті всією сім'єю, так як батькам не доводиться турбуватися про безпеку дітей.

Увага! Вартість проживання в санаторіях Партеніта відрізняється невисокими цінами, при цьому персонал здатний здивувати своєю схильністю до гостей і доброзичливим ставленням.

Прибережна зона Партеніта добре обладнана, а також оснащена всілякими розважальними атракціонами, доступними біля берега моря. Тут можна промчати на банані або плюшці, покататися на гірках або комфортно прийняти сонячні ванни на шезлонгах.


Місцеві жителі створили по-справжньому райський куточок для своїх гостей, щоб останні могли відчувати себе комфортно і спокійно.

Природні краси

Часто при виборі місця відпочинку туристи думають, що відвідати в Партеніті, і вибирають цей курорт за його найвідоміший парк. Саме тут розташований сад, в якому вирощуються унікальні рослини, що поставляються в різні куточки світу. Дивовижні зразки рослинного світу зібрані на невеликій території, а приїжджі туристи можуть насолодитися цим чарівністю. Гармонія природи легко простежується серед стежок дивного ботанічного саду, що наповнює енергією кожен організм.

Гора Аю-Даг - ще одне місце, яке вважається пам'яткою природи. У перекладі назва означає "ведмідь-гора". Численні туристи мріють піднятися на вершини Аю-Дага і насолодитися видом на море і Крим. Тут розташовано чимало печер, тому екстремальний відпочинок на Партеніті також має місце бути. Хоча звичайний похід по околицях доставляє не менше задоволення.

Небезпечно! Не рекомендується самостійно виходити в гори без кваліфікованого персоналу та спеціального обладнання. Необхідно повідомити про плани похідної експедиції і залишити точний маршрут руху.

Культурне дозвілля

Пам'ятки Партеніта можуть здатися мізерними, але для того, щоб встигнути насолодитися відпочинком, їх цілком достатньо. На території міста розташовані останки стародавніх поселень, а також комплекс монастирів і храмів Середньовіччя. У зв'язку з тривалою історією поселення, тут можна знайти дивовижні і цінні з погляду археології предмети, тому культурний відпочинок може виявитися дуже багатим.

Крім того, в місті можна відвідати мінарет мечеті 18-19 століть, який здатний здивувати своїм декоративним оформленням, властивим минулого століття. Крім того, ряд пам'ятників часів Великої Вітчизняної війни може просвітити і розширити кругозір туристів, охочих дізнатися побільше про той період.

Якщо і це здається недостатнім, все ще виникають сумніви про те, як відпочити в Партеніті, то варто відвідати місцевий дельфінарій, який здивує чудовими виставами. Мешканці басейнів прекрасно навчені контакту з людьми, тому не тільки порадують своїми здібностями, але й пограють з дітьми або поплавають разом з усіма бажаючими.

Не варто забувати, що Крим за своєю площею невеликий, тому різноманітні водні екскурсії на катерах і човнах дозволять легко причалити до Ялті або Алушті і вивчити прибережні зони довколишніх міст. У такому випадку вже не виникне складнощів з питанням про те, де відпочити, так як різноманітні екскурсії по Криму доступні в будь-якому місцевому місті.

Важливо! Комплекс різних виїзних екскурсій по Криму доступний з будь-якого міста. Бажаючі можуть отримати інформацію у місцевих жителів, персоналу санаторіїв, а також у організаторів дозвілля.

У цілому, Партеніт створений таким чином, щоб відпочинок в місті здавався спокійним і умиротвореним. Кожен в змозі організувати своє дозвілля належним чином. Одні проводять час на пляжі, інші відвідують місцеві пам'ятки та виїзні екскурсії. Хтось віддає перевагу відпочинку в горах, хтось насолоджується прогулянками по саду, відпочиваючи біля фонтанів. Партеніт з легкістю виконає будь-яку примху, але зробить це кваліфіковано.

Відвідування Партеніта не супроводжуватиметься гучними вечірками і масою масштабних розваг, але відпочинок в цьому місті ідеально підійде для сімей будь-якого віку. Тут можна легко розслабитися і просто насолодитися природними красотами, відвідуючи чисті і доглянуті пляжі щодня. Різноманітний набір екскурсійних програм допоможе розігнати нудьгу, якщо вона з'явиться. Для звичайного відпочинку тут досить архітектурних пам'яток і дивовижних місць, в яких виходять прекрасні знімки на пам'ять, щоб ще довго згадувати дивовижний час, проведений в Партеніті. А кліматичні особливості неодмінно подарують ясні жаркі дні в літній період і залишать не тільки приємні враження, а й оксамитовий загар.