Москва - це красиве місто, яке є столицею Російської Федерації. Справжній мегаполіс кілька років тому був визнаний найдорожчим містом у світі. Крім того, що Москва політичний, економічний і культурний центр, вона є ще й найпривабливішим містом Росії для туристів зі всього світу. Кожен день десятки тисяч людей приїжджають до Москви з інших регіонів Росії, із закордону, щоб погуляти по вулицях, площах міста. Це обумовлено тим, що в столиці Російської Федерації знаходиться 121 театр, 97 виставкових комплексів і музеїв, 31 концертний зал, 19 садів, 41 парк, 72 будинки культури. Тому часто задається питання, що відвідати в Москві, так як охопити всю цю пишність і історію просто не можливо під час однієї поїздки.

Крім того Москва - це ключовий транспортний вузол з кількома вокзалами, аеропортами, безліччю автостанцій. Саме Москва є місцем перетину безлічі автомобільних магістралей, як федерального, так і міжнародного значення. Тому в Москві зупиняються частенько люди їдуть транзитом.

Питання з розміщенням

Трохи переінакшивши слова знаменитого книжкового персонажа, можна сміливо заявити, що питання з розміщенням зіпсував москвичів. Але у туристів, які відвідують столицю нашої Батьківщини, проблем з розміщенням бути не повинно. У Москві на сьогоднішній день функціонує безліч готелів, яких за попередніми підрахунками близько 500. Зовсім недавно була прийнята програма, за якою, кількість готелів до 2025 року має збільшитися до 700.

Так як в Москву приїжджає безліч туристів, соціальний статус яких значно різниться, цінова політика на номери у вітальнях теж має великий діапазон. Крім того велика кількість офіційних урядових делегацій найвищого рангу стали причиною того, що в знаменитих готелях спеціально містяться президентські номери люкс.

Найдорожчі готелі Москви знаходяться в центрі міста. Найбільш знаменитими є Метрополь і Національ, розташовані в п'яти хвилинах ходьби від серця столиці, Червоній Площі. Ціни в таких закладах за номер на одну ніч починаються від двох з половиною тисяч доларів. Звичайно, є й доступні ціни, правда такі готелі знаходяться на великій відстані від метро і від центру міста.

Москва - зелене місто

Безліч садів і парків, де знаходяться заклади розважальної сфери (атракціони) зроблять сімейний відпочинок в Москві цікавим. У Москві не така велика паркова зона, як, наприклад, у столиці Великобританії. Але парків і садів достатньо в столиці Росії, щоб в спекотні літні дні можна було сховатися під зеленою прохолодою. Крім історичних, присадибних парків є особливі парки, які виявляться цікавими для туристів. Наприклад, Музеон, парк мистецтв, або ж парк Перемоги, де на загальний огляд виставлено велику кількість військової техніки різних країн.

Парк Горького, який навіть згадується в пісні "Вітер змін" групи "Скорпіонз", після того як зовсім недавно був відкритий після реконструкції може заслужити репутацію центрального парку країни, на подобі нью-йоркського Центрального парку в США. Дуже красивим є Аптекарський город, що представляє собою великий квітник. Але найбільше туристів щодня збирається в Олександрівському саду, де щодня відбувається зміна почесної варти біля Могили Невідомого Солдата. Цей ритуал, виконуваний військовослужбовцями Президентського Полку, своєю точністю рухів здатний захопити будь-кого.

Історичні пам'ятки

Враховуючи статус столиці, як міста з багатою історією, відпочинок в Москві зійдеться до відвідування визначних пам'яток Москви. Місто-фортеця Кремль є не тільки символом Москви, а й Російської Федерації. Територію московського Кремля прикрашають собори, храми, вежі і палаци. Найвідомішими об'єктами на його території вважаються Архангельський, Благовіщенський і Успенський собори, Збройна палата, дзвіниця Івана Великого. Без відвідування цього історичного комплексу не можна навіть уявити відпочинок у Москві всією сім'єю.

Червона площа - серце Москви. На площі, розташованої на північному сході від Кремля, знаходяться Лобне Місце, Мавзолей Леніна В.І., Собор Казанської Божої Матері, Історичний Музей, пам'ятник Мініну і Пожарському.

Підірваний на зоре радянської влади, але після відродження свободи віросповідання, відновлений Храм Христа Спасителя є головним і найбільшим культовою спорудою християн Росії. Він захоплює красою оздоблення, своєю витонченістю і величчю.

За день можна обійти Третьяковську Галерею, яка в собі таїть світові скарби образотворчого мистецтва Х-ХХ в.в. Тут можна побачити полотна Васнецова, Сєрова, Верещагіна, Шишкіна. Кримський міст - найзнаменитіший підвісний міст столиці, відкритий в 1938 році. Його довжина становить 638 метрів, а ширина дорівнює 38,5 метрам.

На вулиці Волхонка, будинок 12 знаходиться Державний Музей образотворчих мистецтв ім.


А.С. Пушкіна. У музеї, відкриття якого було подією державного масштабу в 1912 році, зібрані унікальні зразки живопису, прикладного мистецтва, скульптури, фотографії, графіки в кількості більше 560 тисяч зразків.

Московський Зоопарк, заснований в 1864 році, вважається одним з найстаріших на території Росії і Європи. На сьогоднішній день зоосад виріс у великий зоопарк, де представлено 40 експозицій, які будуть цікаві не тільки батькам з дітьми, а й старим і молодим людям.

Пам'ятки наших часів

Але крім пам'яток архітектури, збудованих у давнину, пам'ятки Москви, побудовані в новій історії Росії, також користуються величезною популярністю.

Головний Універсальний Магазин ще з часів Радянського Союзу є центральним магазином країни. ГУМ являє собою пам'ятник архітектури, який більше схожий на торговий квартал, де є магазини, аптеки, банки, розважальні установи, галереї мистецтв, кафе і ресторани. Цей магазин буде відмінною знахідкою для шопоголіків, які щоб обійти всі магазини зобов'язані будуть витратити цілий день. ГУМ почали будувати ще в позаминулому столітті, але закінчили за часів СРСР. Він знаходиться поряд з Олександрійським садом і Кремлем на Манежній площі.

Поклінна гора є символом перемоги і одночасно меморіалом загиблих у Великій Вітчизняній Війні. Був даний комплекс зведений з нагоди святкування півстолітнього ювілею Великої Перемоги. На території комплексу діють три меморіального храму, Меморіальна Мечеть і Меморіальна синагога. Крім того тут відбудовані Тріумфальні Ворота. Кожен бажаючий може відвідати Музей Великої Вітчизняної Війни. З вершини відкривається чудовий вид на Москву.

Гордістю москвичів є Останкінська вежа, побудована в минулому сторіччі, вона досі залишається найвищою на всьому континенті. На сьогоднішній день використовується в якості головної теле- і радіо- мовної станції країни. Де відпочити і приємно провести вечір, щоб запам'яталося на все життя, як не в ресторані "Сьоме Небо" на вершині Останкінської телевежі.

Фонтан-пам'ятник Дружби Народів, напевно, одне з найкрасивіших творінь радянських скульпторів, яке входить в туристичні путівники усього світу. Є ще один фонтан, що вражає своєю пишністю: фонтан "Кам'яна Квітка" на ВВЦ.

Тим, хто справді хоче подивитися на дорогу красу, варто відвідати Алмазний Фонд Росії, де зібрані найбільші твори ювелірного мистецтва, зразки дорогоцінних каменів , уральських самоцвітів, дорогоцінних металів. Також тут зберігаються ордени і нагороди епохи царської Росії.

Увага! Не забудьте спуститися в метро, станції якого вже є справжнім витвором мистецтва. Крім того метро - найпопулярніший транспорт у столиці, оскільки дозволяє швидко дістатися з одного кінця міста в інший, не простоюючи в багатогодинних пробках. Щоб відпочинок в Москві взимку і влітку був забезпечений великою кількістю позитивних моментів, не варто гидувати громадським транспортом.

Театри Москви

Вся світова інтелігенція знає Державний Академічний Великий Театр опери та балету, як серце російської та світової культури. Імена ведучих солістів театру добре відомі за межами Росії, а багато провідні театри за кордоном хотіли б укласти з ними контракт на роботу. Малий театр - найстаріший російський театр. МХАТ ім. Чехова відомий своїми постановками російської класики. Видатні улюблені актори виходили на його сцену: Євген Євстигнєєв, Андрій Мягков, Олег Табаков, Костянтин Хабенський, Ольга Яковлєва та багато інших.

Театр Ленком за часів Радянського Союзу був найулюбленішим театром москвичів завдяки сміливим експериментальним постановкам, серед яких перша радянська рок-опера "Юнона і Авось". Крім того, тут у всі часи акторський склад був одним з кращих в Росії: Євген Леонов, Олександр Абдулов, Микола Караченцев працювали в його стінах. Освічені люди навіть не можуть собі уявити, як відпочити в Москві можна, не відвідавши один з головних театрів столиці.

Арбат

Москва - це місто-історія, де безліч пам'яток архітектури, старовинних будівель і пам'ятних будинків, які буквально розповідають історію міста та його мешканців. Сама знаменита вулиця Арбат є історичним центром столиці Росії. Це місце щорічного паломництва мільйонів туристів, які представляють найрізноманітніші верстви суспільства: музиканти, поети, письменники, студенти, прості обивателі. Арбат був зображений на багатьох картинах відомих художників. Тут можна відвідати будинки-музеї Пушкіна, Білого, Окуджави, Іванова, Скрябіна. Крім того на Арбаті знаходиться знаменитий Вахтанговський театр. Варто згадати і про стіну пам'яті Цоя, присвячену легендарному рокеру.