Місхор - це один з районів Криму, але його існування настільки далеко відходить у минуле, що потрібні були роки найважчих досліджень, щоб з'ясувати, кому належала ця територія і як вона перейшла в кримські володіння. Раніше це був невеликий селище на околиці міста, зараз же це одне з найбільш відвідуваних курортних місць.

Географічні та кліматичні особливості

Місхор є самою південною точкою Криму, тому на його території завжди сприятливий і м'який клімат. Навіть взимку тут можна насолодитися теплими днями, так як сніг на цій території випадає вкрай рідко. Багато в чому це обумовлено місцем розташування: з одного боку тягнеться 10 кілометрів чорноморського узбережжя, з іншого боку територію захищають гори Ай-Петрі.

Через такого сприятливого розташування середня температура взимку коливається біля позначки в 4 градуси, при цьому кількість морозних днів не перевищує 23. Вже з приходом весни в Місхорі встановлюється висока температура, що наближається до 20 градусам, що дозволяє і пляжі відвідати, і комфортно оглянути визначні пам'ятки Місхора. Через прибережного розташування літнім дням в Місхорі не властива томлива спека, що сприймається туристами сприятливо.

Увага! Купальний сезон в Місхорі офіційно триває з червня по жовтень, тому при організації відпочинку слід віддати перевагу саме цьому періоду.

Історичні пам'ятки

Любителі історії зможуть гідно організувати відпочинок в Місхорі. У зв'язку з тим, що це місце відрізняється тривалою історією та численними прогалинами в дослідженнях, тут можна не лише відкрити для себе численні історичні факти, а й насолодитися найдавнішими архітектурними пам'ятками.

Палац "Дюлебер" здатен зачарувати своїм дизайнерським підходом. Він був побудований спеціально для Петра Миколайовича Романова, великого російського князя. Помпезність споруди та його внутрішнє оздоблення викликають захват, особливо у людей, що віддають перевагу перебувати в мріях про царську життя.

Вілла "Барбо" також носить велику культурну значимість для Місхора. Вона була побудована для чеської сім'ї на прізвище Краманж. Значущість даного роду пояснюється сусідять розташуванням з маєтком великого князя Романова. Стиль даного приміщення абсолютно протилежний палацу "Дюлебер" і від цього викликає не менше бажання відвідати його всередині.

Через обширної історії, у туриста не виникне питання про те, що відвідати в Місхорі, так як тут розташовано величезна кількість маєтків відомих російських родів, а також представників зарубіжної знаті. В їх родових маєтках можна не просто пройтися з здивованими очима, але і зупинитися на ніч.

Дозвілля в гармонії з природою

Влітку в момент палючого сонця не хочеться проводити час на пляжі, тому нерідко виникають питання про те, як відпочити в Місхорі. Саме тут розташований величезний і красивий парк, який нарощував свої простори з 18 століття. Величезна колекція унікальних дерев і чагарників (як місцевого вирощування, так і зарубіжних витоків) не тільки приховає від денного сонця, але і дозволить насолодитися звуками справжньої природи і ароматом і свіжістю лісового масиву.

Це унікальний витвір мистецтва з області ландшафтного дизайну чудово підійде для відпочинку з дітьми. Прогулянка їх надовго захопить і врятує від сонячних променів, а цветомузикальний фонтан приверне особливу увагу. Саме його насилу оминають туристи стороною, тому пропустити архітектурний подарунок не вдасться.

Важливо! Ботанічний сад - це культурне надбання Місхора, тому тут ретельно стежать за дотриманням встановлених правил.

Екстремальний відпочинок

Територія Місхора обмежена горами Ай-Петрі, тому виключити відвідування цього унікального місця, подарованого самою природою, неможливо. У Місхорі розташована найдовша в Криму канатна дорога, тому забратися на вершини гір, а також насолодитися видом на море і розкинувся містечко можна з висоти пташиного польоту, затишно розташувавшись в повітряному трамвайчику. Це прекрасне місце, де відпочити в середині дня буде по-справжньому дивно. Повітряні потоки розвівають жар від сонячних променів, а також навівають мрії про захоплюючі пригоди.


На вершині Ай-Петрі можна прогулятися на конях, а найбезстрашніші можуть спуститися в печери, тури в які проводять досвідчені інструктори.

Заборонено! Ні в якому разі не слід самостійно досліджувати територію гір. Висота скель, а також наявність різних печер може призвести самовпевнених туристів до сумних наслідків.

Казкове місце - Місхор

Відвідування Місхора прекрасно підійде для всіх туристів, особливо дивним стане сімейний відпочинок. У різних ділянках міста на відпочиваючих спускається казка. Тут можна зустрітися з Русалкою, що виглядає з морських хвиль і млосно яка чекає свого принца. Пам'ятник Алі-Бабі і Азазе нагадає про східних пристрастях, які живописно розказані в "Тисячі і однієї ночі".

Дивовижні скульптури обов'язково звернуть на себе увагу кожної дитини, яка відрізняється мрійливістю і вірою в чудеса. Місхор здатний подарувати найчарівніші нотки і чудові загадки, що ховаються на його території.

Додаткові розваги

Як і на будь-якому морському курорті, відпочинок в Місхорі всією сім'єю може перетворитися в захоплюючу подорож по морських просторах. Тут не тільки можна скупатися у водах Чорного моря, але і зняти яхту для прогулянки за місцевим ареалу. Відпочинок у відокремлених куточках морського простору привертає увагу всіх туристів.

Професійні інструктори можуть навчити всіх бажаючих дайвінгу і відкрити абсолютно новий і захоплюючий світ морського дна. Ловля крабів і пошук черепашок зробить подорож захоплюючим і незабутнім. Численні інші забави на березі моря, а також на просторах Місхора допоможуть організувати максимально різноплановий дозвілля, який ще довго буде згадуватися в сімейному колі або компанії друзів.

Обережно! При виборі способу розваги не слід забувати про власні можливості. Безпека є першорядною, тому слід приділяти увагу ступеня складності покладених на себе розваг.

Інфраструктура міста

Курортне місто, незважаючи на свої невеликі розміри, може здивувати розвиненою інфраструктурою, яка зробить відпочинок комфортним. Готелі Місхора відрізняються високим класом обслуговування, а також вишуканим оздобленням. Можна без зусиль підібрати варіант в центрі міста або поблизу прибережної зони, щоб найбільш комфортно переміщатися по місту і відпочивати в своє задоволення.

Крім помпезних готелів, в Місхорі добре розвинені бюджетні варіанти для проживання. Туристи, які не бажають проводити час в номері і витрачати великі кошти на богемні кімнати, можуть підібрати готель низького класу або домовитися з приватними особами, що здають будиночки, квартири та кімнати в різних ділянках міста. При виборі будь-якого з варіантів можна скористатися Інтернетом для пошуку відповідного пристанища на час відпочинку.

Розвинений ресторанний комплекс дозволить всім гурманам насолодитися дивовижними кулінарними шедеврами, особливо з морепродуктів. Кухні різних країн удосталь представлені в Місхорі, тому голодним тут залишитися не вдасться. Обов'язково слід спробувати місцеві сорти вин, які відрізняються особливим колоритом.

Дивовижний відпочинок чекає туристів в Місхорі. Тут представлений найширший спектр розваг, які задовольнять різнопланові потреби. Вивчення історичних місць дозволить зануритися в іншу епоху і відчути себе особою царської крові, а відвідування ботанічного саду наповнить гармонією від краси і витонченості природних творінь. Екстремальні походи різного ступеня складності можуть здивувати підземним світом і розвинути свої навички витривалості. Ай-Петрі - це дивовижне місце, де вітер куйовдить волосся і наповнює силою духу. Таємниці, які зібрав у собі Місхор, привернуть особливу увагу у дітей, а достаток видів відпочинку на морському узбережжі дозволить насолодитися курортом більшою мірою. Розвинена мережа готелів та готелів, а також ресторанний бізнес ідеально вписуються в загальну картину, що відпочинок в Місхорі залишить лише позитивні емоції. Місхор - це перлина Криму, яку складно обійти стороною.