Відпочинок в цілях розширення кругозору користується великою популярністю, особливо для сімей, у яких є діти. Турботливі батьки прагнуть розширити всілякі межі своєму чаду, тому знайомлять з культурними особливостями сусідніх країн. Мінськ колись входив до складу Росії, але на сьогоднішній день це столиця самостійної держави. В історичному курсі значення Мінська велике, тому відпочинок в Мінську популярний, особливо серед жителів Росії та України.

Особливість відпочинку в Мінську

Відвідати столицю Білорусії можна в будь-який час, так як сезонності в сфері туризму міста Мінська не спостерігається. Температура тут помірна. У літній час спостерігається середня величина, що наближається до позначки в 20 градусів. Взимку температура знижується до від'ємних значень, але сильного холоду не буває, тому часто в Мінську приїжджають на зимові канікули, щоб відпочити і помилуватися красотами.

Мінськ - це столичне місто, але він не схожий на інші мегаполіси, які є в Європі або інших країнах світу. Місто відрізняється високою культурою і численними історичними пам'ятками, тому його відвідування принесе гарні плоди для розвитку світогляду.

Цікаво! У Білорусії особливу увагу приділяють чистоті міста, тому навіть гості повинні шанувати порядок і правила, що панують на вулицях.

Православні собори Мінська

Пам'ятки Мінська в основному відрізняються приналежністю до минулих століть. Тут дуже багато церков і соборів, кожен з яких дивує своєю різноманітністю і красою фасаду. Внутрішнє оздоблення здатне здивувати в ще більшому ступені. На Русі величезну увагу приділяли саме соборам, тому всі традиційні аспекти будівництва і унікальні історичні пам'ятки чарують своєю духовністю і піднесеністю. У програму екскурсій по Мінську обов'язково включають відвідування найзначніших храмів, історія яких добре відома. На численні з них посилаються в курсі вивчення історії, щоб показати учням дивовижні підходи в архітектурі.

При відвідуванні Мінська не вдасться пройти повз таких храмів і соборів, як Собор святих апостолів Петра і Павла, Кафедральний собор Діви Марії, Костел святих Симеона і Олени. Храми відрізняються періодом будівництва, тому не схожі по властивому їм архітектурному стилю. Собор святих апостолів Петра і Павла був побудований ще на початку 17 століття, а Кафедральний собор Діви Марії спорудили лише через століття. Костел святих Сіменона та Олени відноситься до 20 століття, але, тим не менше, вважається знаменитим пам'ятником історії. Сімейний відпочинок обов'язково включає в себе відвідування цих храмів, тому про їх історію докладніше можна дізнатися безпосередньо на екскурсійної лекції.

Природні краси

У літній час особливою популярністю користуються сади і парки Мінська, яких налічується досить багато. Особливо популярним є Олександрівський сквер, в якому можна пройтися алеями, слухаючи звуки природи, відпочити на лавці біля фонтанів і освіжитися вершковим морозивом. В цілому, місто відрізняється величезним розмаїттям паркових зон, де місцеві жителі вважають за краще відпочивати під час обідньої перерви, а приїжджі гості можуть оцінити комплексність і гармонійність зведеної паркової зони. По скверах міста приємно прогулюватися з дітьми, спостерігаючи за відмінностями між рідним містом і столицею Білорусії.

Крім того, варто згадати, що місто розташоване біля річки, тому в літній період тут популярні прогулянки на поромі, які дозволяють окинути поглядом все місто, насолодитися свіжістю від водного джерела і відпочити від міської метушні. Річковий транспорт - це відмінна альтернатива для комфортного відпочинку, тому що дозволяє милуватися околицями і приносить задоволення від легкого похитування і свіжого вітерця.

Культурні пам'ятки

Потрапивши до столиці Білорусії, замислюєшся, що відвідати в Мінську. Тут дуже багато великих музеїв різної спрямованості. Бажаючі можуть відвідати історичні місця, наприклад, маєтки заможних представників країни з тих часів, коли Білорусія ще входила до складу Росії. Чимало музеїв мистецтв різної спрямованості можна підібрати для відвідування любителів живопису. Експозиції різних часів і стилів дозволять насолодитися шедеврами мистецтва різних епох. Часто в Мінську представляють виставкові експозиції з різних куточків світу, тому при відвідуванні міста можна потрапити на найцікавішу програму, яка відкриє да цього незвідані істини.

Майдан Незалежності і площа Перемоги зовсім недавно стали популярними місцями для відвідування туристами.


Але це значимі пам'ятники, які обов'язково входять в екскурсійні програми. Дивовижною помпезністю відрізняється будинок Академії наук. Ніхто не прагне потрапити всередину, але подивитися на цей масив дуже цікаво. Крім того, в Мінську дуже красиве метро. Далеко не кожне місто може похвалитися красивими і чистими підземними станціями, але Мінську ці риси притаманні.

Відпочинок в Мінську всією сім'єю може початися з екскурсії по місту, яка розставить всі пріоритети і дозволить підібрати найбільш підходящу програму. Як правило, туристичні поїздки починаються з Привокзальної площі і дозволяють проїхати по красивих місцях міста. Сюди ж включається ряд зупинок у цікавих місць для докладнішого знайомства з культурними особливостями і можливістю більш ретельно розглянути унікальні місця.

Важливо! Вибираючи подорож по місту на автобусі, найкраще підібрати тур із зупинками і тривалими перервами, оскільки постійні поїздки швидко втомлюють.

Шопінг та нічне життя

Далеко не всі приїжджі гості люблять проводити час в музеях і парках. Багато в якості основної мети бачать богемне життя в шумі вечірок і активних походів по магазинах. Якщо це є головною складовою ідеального відпустки, то довго шукати місця, де відпочити, не доведеться. У місті є величезні та відомі клуби і ресторани, де можна весело провести ніч під ритмічні звуки популярних дискотечних хітів.

Різноманітність торгових точок розташоване переважно в центральній зоні міста. Тут можна знайти як модні і відомі бренди, так і речі місцевих виробників. Всім відомо, що білоруський трикотаж відрізняється високою якістю, тому відвідини міста може принести відмінні плоди. Білорусія славиться своїм шоколадом, тому опинившись у Мінську, обов'язково потрібно спробувати солодощі місцевого виробництва.

Багато хто віддає перевагу естетичні способи проведення вечорів, тому відвідують театри. У Мінську розташований величезний Оперний театр, який може розважити відомими уявленнями. Достаток кінотеатрів надає туристам можливість насолодитися хорошими продуктами кіномистецтва з усього світу.

Думаючи, як відпочити в Мінську, можна підібрати час для подорожі так, щоб потрапити на один із найвідоміших фестивалів. У місті проводяться різнопланові заходи, які збирають щороку величезну кількість туристів. Найчастіше фестивалі присвячені певним музичним напрямами або кіномистецтву. Одним з найкрасивіших заходів є фестиваль мильних бульбашок, який припадає до душі і жителям, і гостям міста різного віку.

Увага! У період проведення фестивалів в Мінську збирається велика кількість туристів з усієї Європи, тому варто задуматися заздалегідь про підготовку до подорожі.

Готельний бізнес

Готелі Мінська відрізняються високим сервісом, який властивий європейським державам. Тут можна знайти підходящий варіант для будь-якого туриста. Віддати перевагу рекомендується варіантам, розташованим у центральній зоні міста, так як столиця Білорусії займає величезну територіальну площу. Переміщення пішки принесе чимало складнощів туристам, тому доведеться заздалегідь задуматися про найбільш зручному розташуванні готелю.

Місцеві жителі можуть запропонувати бюджетні варіанти, які більше підійдуть для відпочинку молодих сімей або студентських груп, але такі готелі найчастіше розташовані далеко від центральній області. Туристам доведеться задуматися про використання транспортних засобів.

Обережно! При виборі місця проживання переконайтеся, що номери заброньовані. Найкраще мати запасний варіант на екстрений випадок.

Мінськ - це дивовижне місто, культура якого так близька до російських традицій. Позначається тривале перебування у складі країни. Сьогодні ж, щоб насолодитися красою Мінська, необхідно отримати візу і відправитися за кордон. Тут можна знайти різні способи відпочинку, але це буде переважно культурне та пізнавальну подорож, так як місту властиві глибокі традиції та історичне минуле.