Культура країн Прибалтики відрізняється як віком, так і екзотичністю. За ці землі постійно билися жителі сусідніх держав, тому жителі цього регіону періодично в різні моменти історії ставали чиїмись поданими, проте ніколи не забували своїх коренів. Саме ця якість дозволило їм крізь століття пронести свої культурні традиції і зберегти їх і донині в первозданному вигляді.

Відпочинок в Литві всією сім'єю воліють жителі різних частин земної кулі. Тут увазі мандрівників чудові і цікаві види на природу, цікаві екскурсії, що знайомлять з культурою цього народу. Тим людям, які наданими лежання на пляжі віддають перевагу активному відпочинку, відкриваються широкі можливості для занять екстремальними видами спорту.

Пам'ятки Литви

Садиба-музей Орвідасов, що знаходиться в Кретінгском районі, є однією з найбільш унікальних створених людськими силами композицією містичної сили. Наполегливий Вилюе Орвідас прожив недовго. Все своє життя він в садибі, що дісталася йому у спадок від предків, створював хрести, а також дерев'яні і кам'яні скульптури. Цей музей має ландшафтну, історичну, меморіальну та релігійну цінність.

Поблизу Каунаса знаходиться литовський музей народного побуту під назвою Румшішкєс. Музей оживає під час календарних свят, вони проводяться тут відповідно до звичаями і традиціями конкретного населеного пункту. В цей час тут дуже добре відпочити з дітьми. У даному музеї є можливість покататися на старовинних бричках і возах, а під час проведення святкових заходів скуштувати національні страви та напої.

Ще один цікавий музей під назвою Парк Грутас зібрав у собі всі скульптури, бюсти, пам'ятники і барельєфи революційних діячів режиму репресій та окупацій. Тут знаходяться плакати і нагородні значки, а також інша атрибутика цих років. Парк оточений ровом, є, сторожові вишки. Все це нагадує страшну картину таборів для засланців.

Не знаєте, що відвідати в Литві крім запропонованих пам'яток? Зверніть увагу на Куршськую косу. Цей унікальний своєрідний шматочок земель в центрі Європи збережений людьми і долею. Адже це не зовсім звичайне природне явище. Протягом 70 км розташувалася піщана смуга із сосновими лісами і дюнами, які поділяють Курську затоку і море. Найширша частина коси 4км, а найвужча її частина дорівнює всього 400 метрів.

Посеред озера Гальве розташувався Тракайський музей, а також замок 14 століття. Це єдиний острівний замок на всій території Східної Європи і єдиний у своєму роді національний історичний парк в Європі. Це місце відвідують безліч туристів, перше, що спадає на думку на питання, де відпочити в Литві.

Екскурсії та розваги в Литві

Безліч мандрівників знають, як відпочити в Литві. І відпочинок не зупиняється на відвідування музеїв та природних пам'яток. До речі, давайте про них поговоримо. Наймальовничішими пам'ятками цієї країни є озера. У Литві мається 2833 озера, площа яких дорівнює 0,5 гектар і приблизно 1600 дрібних озер. Озеро Дрісвяти вважається найбільшим. Його площа дорівнює 45 кілометрів, найглибшим озером є озеро Таурагне, глибина якого дорівнює 60,5 кілометрів. А найдовше озеро носить назву Дубінгяй, воно має довжину 30 кілометрів. Відпочинок в Литві на озерах привертає величезну кількість туристів. Тут можна купатися, здійснювати прогулянки на яхтах і човнах.

Литва багата на природні комплекси. Серед них найпопулярнішими є Куршська коса, Даукійскій, Аукштайтійскій, Тракайський і Зарасайскій природні комплекси. Крім цього, можливий сімейних відпочинок в 50 природних ландшафтно-історичних заповідниках і 200 природних парках.

Курортні міста обладнані величезною кількістю розважальних комплексів , атракціонами і аквапарками. Вечорами тут чутно живу музику, доносяться із затишних кафе під відкритим небом.

Важливо! Відпочинок в Литві допоможе не тільки культурно просвітитися, а й оздоровитися. Цілюще морське повітря, хлоридно-натрієво-кальцієва вода, купання в морській воді, відмінні торф'яні грязі і дендропарк дозволяє, як зайнятися профілактикою, так і вилікуватися від багатьох недуг.


В даний час курорт обладнаний 6 санаторіями і реабілітаційними центрами, будинками відпочинку, пансіонатами, а також тут у великій кількості є готелі Литви.

Насичений йодом повітря, купання в морі, дюни і прибережні соснові бори позитивно впливають на людське здоров'я, а прогулянки по узбережжю, прекрасні звуки прибою щороку збирають тут понад півмільйона відпочивальників.

Міста і курорти Литви

Вільнюс є давньою столицею цієї країни. Це місто було створене на стику європейських релігій і культур. У цьому місті знаходяться всі архітектурні стилі: бароко, Ренесанс, Класичний. Серед різноманіття найдавніших пам'яток слід звернути увагу на костел святої Анна, Вяркскій палац, Кафедральний собор, ворота Аушрос і замковий ансамбль.

Другим за величиною литовським містом є Каунас. Його можна відвідувати влітку, взимку - залежно від мети. З 17 століття і донині, збереглися руїни Каунаського замку, з 18 століття прекрасні будови старого міста. Каунаський замок відноситься до будівель готичного стилю, сюди ж слід віднести і Будинок Пяркунаса і двір князя Массальський.

На правому березі річки Нямунас на півдні Литви знаходиться курорт під назвою Друскінінкай. Він знаходиться від столиці Литви на відстань 130 км. Його унікальна природа заспокоює нервову систему, стимулює м'язовий тонус і активує функції людського організму. У цьому місті жив всю молодість відомий композитор і художник на ім'я Макалоюса Константінаса Чюрльоніса.

Шяуляй був побудований в 1236 році. Його походження сягає далеко в старовину. На жаль, в цьому місті не збереглася історична частина міста. Дивом витримав всі напасті Уяуляйскій костел, який є найкрасивішим і високим в Литві.

В Кярнаве можна глибоко перейнятися витоками литовської держави. Тут в Кярнавском музеї можна відстежити всі епохи з 10 тисячоліття до нашої ери. Кярнаве називають також Литовської Троєю.

Культура і традиції в Литві

Можна обґрунтовано сказати, що литовська культура є однією з найдавніших. Могутня в середні віки, ця країна згодом ослабла і була відроджена лише у 20 столітті тільки лише завдяки її основної етнічної групи - литовцям. Їм вдалося зберегти культуру, літературу, мову, традиції і мистецтво.

Відпочинок в Литві запам'ятається вам надовго зокрема завдяки литовським пісням - постійними супутниками цього народу. Адже не дарма Литву називають "землею пісень". Багато пісень оповідають про збір врожаю та роботу на литовських землях. Також литовський фольклор багатий весільними і любовними романсами, жартівливими пісеньками. Історичні пісні, які також присутні у величезній кількості, відображають боротьбу нації за свої права і свободу, оповідають про тяжку долю кріпаків.

Крім пісень литовці люблять і танцювати. Національний литовський танець є колективним і танцюється відразу усіма. Досить популярні в Литві та хороводи. Багато танці відображають різні професії, невіддільні від людського життя.

До речі! Литва прославилася своїми ремісниками по янтарю. З цього сонячного каменю вони роблять безліч різних сувенірів, які так люблять купувати туристи.

Литовські жінки з давнини любили ткати. Вони випускають національні литовські костюми, покривала, рушники, скатертини, що відрізняються небаченою оригінальністю. Сьогодні традиційний литовський костюм важко зустріти в повсякденному житті. Однак окремі національні деталі передалися і в дизайн сучасного одягу.

Не менш цікава історія литовської кухні. Ще в 14-18 століттях була сформована кухня привілейованих литовських станів: шляхти і вельмож. Ця кухня отримала назву старолітовской. Кухня середини 19 століття належить до кухні селянства, яка ніяк не пов'язана з традиціями старолітовской кухні. Саме новолітовская національна кухня схожа на кухні інших народів Прибалтики.

Оформлення візи

У Литві введений візовий режим. Для її отримання слід при собі мати закордонний паспорт, поліс медичної страховки, фотографії, а також підтвердження приймаючої сторони. Віза оформляється в тижневий термін.