Настає сезон відпусток. Міським жителям належить відмовитися від щоденних турбот і приділити увагу більш значущих питань. Де відпочити всією сім'єю і не пошкодувати про свій вибір? Достатньо зайти в будь-яке туристичне агентство, де фахівці запропонують більше десятка гарячих турів по всіх країнах світу. Але краще покладатися на відгуки досвідчених туристів, які не порадять поганого. У будь-який час року, величезний потік туристів з Росії прямує до Латвії, одну з найкрасивіших і гостинних країн на березі Балтійського моря.

Отже, як відпочити в Латвії? Будь-який турист знає, що для приїзду в чужу країну потрібно ретельно підготуватися. Закордонний паспорт, карти, маршрути, переказ валюти, але головне - це путівники та відгуки бувалих мандрівників. Тільки справжні цінителі мистецтва і культури народів країв можуть описати точну картину і порекомендувати кращі місця в Латвії для сімейного відпочинку.

Трохи історії

З давніх часів берег Балтійського моря був колискою зародження багатьох народів. І донині багато цивілізацій населяють ці мальовничі місця. Море тут є основною формулою життя - це невичерпне джерело морепродуктів, а також торгова зв'язок з не менш багатими сусідніми країнами. На цих землях саме Латвія виділяється своєю красою і неповторними пам'ятками історії. За кілька сотень років існування цієї держави, світова архітектура познайомилася з величезними замками і цікавими історичними подіями. Старовинні споруди пережили безліч пожеж і воєн в період феодальної роздробленості. Саме такі особливості Латвії привертають велику кількість туристів з усіх куточків світу.

Подорож по Ризі

Що відвідати в Латвії? Це перше питання, яке виникає у туристів, як тільки вони перетнули кордон цієї країни. Насамперед потрібно відвідати легендарне місто Ригу. Після падіння "залізної завіси", місто значно прикрасив, залучаючи величезні натовпи російських мандрівників.

Важливо! Серед туристів часто побутує думка, що латиші дуже негативно ставляться до росіян туристам, тому слід утриматися від візиту в цю країну. Ця позиція в корені не вірна. Жителі Риги і Юрмали дуже гостинні і поважають своїх гостей, незалежно від того, де знаходиться їх рідний дім.

Колись Рига входила до складу СРСР, але, незважаючи на це, архітектура будівель ніяк не нагадує про тих часах. Єдине, що залишилося в Ризі від радянського союзу - це старі готелі. Їх у місті досить багато, і кожна з них відрізняється найвищою сервісом. Всі ті, хто вже встиг побувати в цьому прекрасному місті, високо відгукуються про готелях. Робочий персонал з розумінням і повагою ставиться до своїх гостей. Тому готелі Латвії не заслуговують негативної критики, в якій їх намагаються порівняти з п'ятизірковими дорогими готелями. У вартість проживання також включено сніданки, обіди та вечері. Для всіх бажаючих в цілодобовому режимі працюють бари і ресторани, в яких розкривається вся краса латиської кухні.

Латиська кухня

Як і в будь-який інший культурі, кухарі Латвії використовують старовинні рецепти, які передаються від покоління до покоління. Цікавий факт - латиська кухня не володіє всесвітньою популярністю. Завдяки цьому можна спокійно оцінювати кулінарні шедеври, не намагаючись порівнювати їх з культурою інших країн. Масу захоплень у туристів викликають страви з м'яса і запечених овочів. Молочні продукти також доставляють масу позитивних емоцій. У просторах нашої батьківщини годі й шукати подібного достатку сиру, йогуртів, сиру. Незважаючи на те, що все це продукти, в більшості випадків, виробляються на заводах і фабриках, смак таких продуктів не можуть описати навіть найдосвідченіші туристи.

Серед безлічі народних рецептів найбільше цінуються домашні супи, пиріжки з копченим салом, випічка та багато іншого. Багато кафе і ресторани пропонують пообідати в середньовічній обстановці. Спеціальні приміщення, обладнані предметами побуту цих часів, приємно прикрасять незабутній відпочинок з дітьми. У загальній складності, мережі ресторанів в Ризі пропонують на вибір багате меню, де представлені кілька сотень кращих страв, які дадуть вірне уявлення про культуру народу Латвії.

Місцеві визначні пам'ятки

Рига - дуже гарне місто, що вражає своєю незвичайною архітектурою.


Звичайно, не варто цьому дивуватися, враховуючи багатовікову перебудову міських рівнин. У світі мало таких міст, де в ідеальному стані збереглося безліч житлових будівель давно минулих часів. Саме старовинні споруди удостоюються маси захоплень і заслуговують звання "основні визначні пам'ятки Латвії". Під час прогулянок по місту також не можна не помітити різких перепадів стилів архітектури, чергуються будови та пам'ятники середньовічної та радянської епохи.

Важливо! Економічна ситуація в Ризі й у всій Латвії не дуже хороша. Розмір пенсій і заробітних плат знаходиться нижче мінімальної позначки, тому в містах цієї країни можна зустріти багато бездомних і жебраків. Багато жителів працездатного віку змушені працювати на кількох роботах одночасно. Рівень народжуваності в країні також знаходиться у низької позначки. Це, мабуть, єдині мінуси, які можуть трохи зіпсувати враження від поїздки.

В іншому, Рига - гарне місто, побудований романтиками. У місті панує романтична атмосфера, вулиці трохи вузькі, невеликі житлові будинки - все це притягує молодят з усіх куточків країни. Влітку Рига дивує багатими фарбами і неповторним кліматом. Хоча багато бувалі мандрівники запевняють, що це місто можна відвідувати в будь-який час року.

На відміну від Єгипту та інших "гарячих" курортів, в Ризі можна придбати недорогі сувеніри. Вибір, звичайно, не такий великий, але рівень місцевого творчості не залишить нікого байдужим до в'язаним шарфиком, невеликим фігуркам з дерева та інших цікавих предметів. Досить привабливо виглядають предмети одягу, які вишиваються з натуральної вовни і прикрашаються блискучими кристалами.

Сімейний відпочинок в Латвії можна зробити незабутнім, відвідавши місцеві музеї. Національний етнографічний музей розташований під відкритим небом. Вражає багатство експонатів, які яскраво описують культуру і побут латишів протягом всієї їхньої історії. Тут все можна чіпати руками, тому місцевий музей - ідеальне рішення для проведення відпустки з дітьми. Туристи, які цікавляться, перш за все, культурою латишів, повинні відвідати місцеві органні концерти. Найкраще місце для цього - Домський собор. Звучання органу поєднуються з тисячами запалених свічок навколо всього собору. Сюди приходять навіть ті, хто не є цінителем органної музики.

Місцевий національний парк

Ще однією гордістю населення не тільки Риги, але і всієї Латвії, є величезний національний парк, який носить назву Гауя. На величезній території, латиші поєднали красу незайманої природи і руїни старовинних поселень, які стали домом для місцевої флори і фауни. Гауя розташовується на околиці міста, дістатися до нього можна на поїзді або автобусі, вся дорога займає не більше години. Туристи отримують масу спогадів після відвідування старовинних замків, які колись були справжньою фортецею і притулком для місцевих племен. Величезні руїни в даний час виглядають дуже ефектно, особливо на тлі багатовікових дерев.

Відпочинок в Латвії залишиться незабутнім, якщо заглянути всередину цих споруд. Відразу видно, реставратори витратили багато зусиль, щоб в ідеалі відновити середньовічний побут і донести його до тих, хто хоче з головою зануритися в цю велику епоху. Поруч з старовинним замком знаходиться невелике кафе, де багато мандрівники люблять відпочити за кухликом гарячої кави і поділитися один з одним новими враженнями.

Фінал подорожі по Ризі

У цілому, хочеться відзначити, що Рига гідна носити титул одного з найкрасивіших міст світу. Незважаючи на нестабільний економічний стан, близьке знайомство з культурою латишів і їх багатим історичним минулим залишить масу барвистих спогадів. А після повернення в рідну країну, в голові буде постійно прокручуватися все те, що подарував відпочинок в Латвії всією сім'єю.